Lepiej dołożyć 150zł i brać wersje z 8gb laptopa czy kupić z 4gb i samemu dołożyć ramu? Dodam że ekonomiczniej brać wersje z 8gb, koszt ddr4 4gb ramu to około 200 zł. Sprzęt z x komu

#laptopy #laptop
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam, potrzebuję ultrabooka na uczelnię oraz do pracy w plenerze/kawiarni. W domu mam komputer stacjonarny dlatego szukam tylko modelu biznesowego, bez dedykowanej karty graficznej. Aktualnie posiadam Thinkpada T410, jednak jest to ciężki kloc, i chcę się przesiąść na coś lżejszego i wydajniejszego. Laptop będzie używany głównie do programowania, czyli jakieś środowisko, serwer, kilka-kilkanaście kart w przeglądarce.

W tym przedziale cenowym nie ma chyba sensu kupować nowego laptopa, ale może ktoś mnie pozytywnie zaskoczy
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirekJanusz to zależy jakie programy, głównie mam intellij, chroma i jakieś bazy danych powłączane i jest ok, wszystko ładnie chodzi, csgo na najniższych też pójdzie, ale przy wymagających programach już zaczyna się mocno męczyć xd tak że maszyn wirtualnych bym raczej na nim nie odpalał
  • Odpowiedz
Mirki szukam laptopa co codziennego użytku (przeglądanie stron, oglądanie filmów itp.) jak i na studia informatyczne, czasami może w jakąś grę bym na nim zagrał, ale to już mniej ważne. cena do 2800 zł, matowa matryca full hd, pojemny dysk, min. 8 GB ram, procek min. i5, bateria ok. 5000 mAh, bez Windowsa. Na razie znalazłem dwa laptopy które mi pasują do tej konfiguracji

1. https://www.x-kom.pl/p/339820-notebook-laptop-156-asus-r558uq-dm513d-12-i5-7200u-12gb-1tb-dvd-gt940mx.html?partnerid=100448925&sm12=MzM=&ts=1506350289&token=03f86933f542669a29e74303bf4aa339

Drugi laptop to lenovo 510, ale mam problem
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
Ok, już wiem czemu są różne kody producenta. Prosta sprawa a jej nie zauważyłem, są różne bo kolory laptopów są różne. Więc ta sprawa już jest załatwiona.
Teraz mi powiedzcie czy warto kupić tego lapka na tym sferis za te 2450zl czy lepiej dołożyć 250 zł i kupić na x-kom?
  • Odpowiedz
Warto wstrzymać się z kupnem laptopa i czekać na nową generację?
Wiadomo kiedy pojawią się laptopy z nowymi jednostkami?
Z tego co słyszałem, procki mają do 8 się pojawić.

//Planuję kupić laptopa do 3 tysięcy.
#laptop #laptopy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Himiodzio: sa juz lapki z 8mą gen intela, ale niskonapieciowe, co do jednostek zastepujacych i5 7300/i7 7700HQ to nie spodziewaj sie cen mniejszych niz 4k na premiere za i5. Takze, spokojnie mozesz teraz kupowac na 7ej generacji, ew dokladajac trochę $ na 8ej - w tym budzecie i tak czeka Ciebie niskonapieciowy procesor 7ej generacji za markowe laptopy, ew. i5 7300HQ za kadłubek clevo bez windowsa, albo 6ta generacja HQ
  • Odpowiedz
Hej szukam laptopa do 2500 zł, znalazłem kilka fajnych, możecie mi podpowiedzieć który wybrać lub zaproponować jakiś inny? Laptop będzie mi potrzebny głownie do studiów, przeglądania internetu, programowania więc fajnie by było jakby był sensowny czas baterii, co do gier to nie będę grał w najnowsze tylko w takie trochę starsze np: skyrim, eu4, infestation, dayz, chciałbym żeby starczył mi do końca studiów :D Fajnie by było jakby był dysk ssd powyżej
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki rozglądam się za laptopem do pracy (programowanie, obciążony procesor i ram) i okazyjnego grania. Zależy mi na długim czasie pracy baterii(minimum 8h przy edycji tekstu, przeglądaniu internetu ). Chciałbym móc pograć w nowe gry na ustawieniach medium. Minimum 15 cali i małe gabaryty.

Jest to realne? #laptopy #laptop #kiciochpyta
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JareQ: Taki czas na baterii w laptopach na ktorych pograsz w nowe gry jest nieosiągalny, nawet jakbys kupil najsmuklejszego "gamingowca" na rynku z bardzo mocnymi bebechami, czyli ASUS Rog Zephyrus. U mnie na podzespołach i5 7300HQ, GTX1050 4GB, 8gb ram na win10 czas pracy na baterii to okolo ja wiem 4 godz to taki max jak laptop stoi włączony i pachnie.
  • Odpowiedz
#laptopy #laptop #komputery #pytanie no i troche #csgo poszukuje laptopa, ogolnie do wszystkiego, troche do studiowania i okazjonalnego jebniecia w csa, czy tam cos innego, bo dawno w nic nie gralem, ostatnio 1.6 nalogowo, wiec mysle ze w go tez cos sprobuje, kwota do 3000 lacznie z systemem, teraz pytanie czy warto kupywac juz z systemem czy oddzielnie?

https://www.x-kom.pl/p/341994-notebook-laptop-173-acer-f5-771g-i5-7200u-8gb-1000-win10-gt940mx-fhd.html?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral#specification

https://www.x-kom.pl/p/339816-notebook-laptop-156-asus-r558uq-dm513d-8-i5-7200u-8gb-1tb-dvd-gt940mx.html#specification

takie cos
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Mirki chce zrobić bootowalnego pendrive z #windows #windows7 czy może to być byle jaki z pojemnością np. 8gb i co w przypadku gdy coś z----e da radę go sformatować i zrobić jeszcze raz? Chcę 7 bo #laptop na który chce wrzucić jest dość stary i nie wiem czy 10 uciągnie a ma Tera 7 i działa.
#pcmasterrace dodam ten tag godny tylko PC ale
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Elo Pany,

Mam pytanko odnośnie wymiany kart sieciowej w lapku gdyż słabo chyba ciągnie.
Otóż w xbox pobieranie gier itp to 40mb/s a w laptopie tylko 6 mb/s.(pobieranie 10 filmów naraz 6mb/s; pobieranie 1 filmu też 6mb/s) Wszystko przez wifi. Net w mieszkaniu 50 mega czy tam giga, nie znam się bardzo. Ale powinno przez kabel ciągnąć 50mb/s.

Czy wymiana karty sieciowej coś pomoże. Laptop ma 5 lat.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki teraz ja dla siebie szukam #laptop na studia (kompaktowy a że idę na inzynierie środowiska to i tak wiadomo że nie będę go jakoś raczej obciążał (w końcu nie wiem czy jestem tam auto CAD czy nie)
Od łapka wymagam zeby pozwolił mi chociaż w ets2 pograć to będę bardzo szczesliwy.
Może to być jakaś poleasingowka.
Budzet max 2300 (myślałem o tych Asusah i acerach dla graczy za ok
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach