Mireczki i fani #linux #manjaro - wreszcie porządki. Przeglądając zainstalowane pakiety w Octopi i mając zainstalowane najnowsze KDE Applications 16.12 zdecydowałem, że wywalam pakiety ze starawego KDE - kdelibs, breeze-kde4 a nawet bibliotekę Qt 4.8.7. Praktycznie od dawna nie instalowałem programów korzystających z tej wersji. Jedynie odtwarzacz muzyki Clementine, ale w AUR jest wersja przeportowana na Qt5, która w miarę dobrze działa i nie wymaga interwencji.

Ponadto
M.....5 - Mireczki i fani #linux #manjaro - wreszcie porządki. Przeglądając zainstalo...

źródło: comment_rUgVRaa9o657IoVkoi8xzXXdadF1uBVg.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@interface nawet tego nie zauważyłem. Wczoraj wgrałem na usb najnowszy KaOS i przeglądałem dostępne oprogramowanie. Sporo portów na Qt5 których nie ma jeszcze w Manjaro. M.in. Calligra Office (choć i tak nie wiem po co)
  • Odpowiedz
Pytanko. Czy w KDE Plasma 5 da się wyłączyć Baloo nie tracąc możliwości wyszukiwania plików?

Z indeksowania więcej szkody niż pożytku. Mając dyski współdzielone z Windowsem indekser nie widzi zmian wprowadzonych w czasie, gdy Linux był wyłączony. Dyski wymienne wymagają indeksowania, inaczej w ogóle nic nie znajdzie. Gdy wyłączę funkcję Desktop Search w ustawieniach systemu, wyszukiwanie plików przestaje działać całkowicie.
Da się to wyłączyć, przywracając klasyczne wyszukiwanie, jakie miał Dolphin w KDE4?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Apokryf: Przeglądnąłem dostępne opcje w Baloo i z tego co widzę, jedyna możliwość ponownego indeksowania to zatrzymanie usługi, usunięcie plików indeksu oraz wznowienie usługi. Co w przypadku dużego dysku może potrwać... długo.
Nie widzę opcji na wymuszenie ponownego przeskanowania pojedynczego folderu.
  • Odpowiedz
@adk: Odpowiem sam sobie. Po zaktualizowaniu systemu, w linii komend Baloo (balooctl) przybyło trochę nowych przełączników (check, index) - coś z tego spróbuję wyrzeźbić.
Dodatkowo, Kubuntu ma w repo pakiet "dolphin4" ze starym menedżerem plików.
  • Odpowiedz
Mirki, jakiego środowiska pulpitu używacie? :)

Ja kiedyś siedziałem na GNOME, potem było Unity a teraz tylko i wyłącznie KDE Plasma 5 ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#linux #distro #ubuntu #gnulinux #ankieta #archlinux #fedora #kde #gnome

Jakie środowisko pulpitu?

  • KDE Plasma 5 12.7% (20)
  • GNOME 3 20.3% (32)
  • Cinnamon 16.5% (26)
  • MATE 5.7% (9)
  • Unity 7.6% (12)
  • Xfce 19.6% (31)
  • LXQt 1.3% (2)
  • Pantheon 0% (0)
  • Enlightenment 2.5% (4)
  • inne (w komentarzu) 13.9% (22)

Oddanych głosów: 158

  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux #kde

Co jak co, lecz tego KDE Connect może zazdrościć każde środowisko. Testuję sobie to teraz i naprawdę funkcjonalna rzecz.
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qnebra: Dziala dziala, tylko najlepiej miec najnowszy sprzet bo nie wszystkie opcje dzialaja ze starszymi makami (np logowanie zegarkiem) ale mimo to majac starego maka z 2009 i tak mam wiekszosc tych polaczen pomiedzy iPhone i kompem. To wlasnie za takie rzeczy placi sie ekstra u Appla i jak sie tego zaczyna uzywac to staje sie to zajebiscie wygodne.
  • Odpowiedz
@qnebra: O ile lubię ciemne motywy, to niestety, niektóre programy jak CAD, czy OpenOffice, wyglądają wtedy paskudnie, z tymi mało widocznymi ikonkami od funkcji.
  • Odpowiedz
#linux #kde

Nie rozumiem co niektórzy widzą w tym środowisku, niby takie konfigurowalne i fajne i funkcjonalne, a by wyłączyć przezroczystości to trzeba kombinować z kompozytorem, zmienić opcje na OpenGL 3.1 bo wtedy głupieje i ich nie ma. Da się tam w ogóle przestawić animacje na bardziej subtelne czy jest się skazanym na te galaretkowate cosie?

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam fedorę 25 z kde. Po wznowieniu z uśpienia zastaję taki widok (to zielone to moje). Oraz występuje kilka bugów w interfejsie. Rozwiązaniem tego problemu jest "kwin --replace" jednak problemem tego rozwiązania jest to, że trzeba to wywołać po każdym wybudzeniu i psuje sddm (to od biedy mogę zmienić). I pytanie jest następujące. Jak to naprawić, a jeżeli się nie da to jak stworzyć usługę wywołującą się po wznowieniu, ale z konta
p....._ - Mam fedorę 25 z kde. Po wznowieniu z uśpienia zastaję taki widok (to zielon...

źródło: comment_9JZdsuQE3nXkmIEStPYLpLwGlCRFq1BT.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kurcze, po tej ostatniej aktualizacji #kde przycinają mi się efekty. Nie mam jakiegoś super sprzętu i karty graficznej, ale efekt - Przesuń w tył dla okien i zmiana pulpitu, pokazanie okien działało bardzo płynnie, ba, wszystkie te efekty działały w miarę dobrze nawet na zintegrowanej karcie graficznej (przycinały się tylko, gdy włączyłam efekt rozmywania). Co może być przyczyną? Bo przyznaję, że do efektów się przyzwyczaiłam i wnerwia mnie ta sytuacja...
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No świetna aktualizacja bulwo ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zaktualizowało mi się chyba całe KDE wczoraj (ponad 240mb), dziś włączam kompa i co? Przewijanie myszą na głośniczku co prawda zmienia głośność, ale równocześnie zmieniają mi się obszary robocze i nie ma znaczenia czy opcja Działania myszy jest włączona czy nie () Da się to jakoś naprawić?

#kde #linux
xandra - No świetna aktualizacja bulwo ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zaktualizowało mi się chyba całe K...

źródło: comment_gBj4um70KgWnB4UCHflaidfjHNwkWyIc.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach