Mirki, mam taki problem... Nie sądziłem, że w obecnych czasach takie coś może być problemem. Myślałem, że takie tematy są już dawno ogarnięte przez producentów, a tu zonk...

Ale do rzeczy.

Zestaw to:
- TV Samsung UE60H6200
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#muzyka #pytanie #dzwiek #audio #hifi #pytaniedoeksperta #audiofile
Da radę złożyć jakiś fajny zestaw amplituner + 2 kolumny do 1500-2000zł? Słucham wszystkiego, od klasyków Led Zeppelin, po muzykę nowoczesną. Lubię solidny bas więc też chciałbym mieć możliwość podłączenia z czasem jakiegoś subwoofera.
Pokój ma jakieś 20 m^2. Prawdopodobnie muzyki słuchałbym głównie z komputera, jest też sens kupić kartę dźwiękową
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dzwoneg: szczerze mówiąc mając dobre stereo nie ma sensu go rozbudowywać czy dokładać suba :d ew wymienić na jeszcze lepsze. z kolumn w tej cenie można dorwać dali 400/450/104, monitor audio br5, kefa iq5/q70. z ampli Ci nie pomogę, bo w tym nie siedzę.
edit: kiedyś ze znajomym dorwaliśmy kefa q70 za 400zł, ale to był nieziemski fuks (miały zamienniki zamiast wysokotonowego głośnika). wg mnie świetnie grają, jak nowe zestawy
  • Odpowiedz
Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem systemu audio BOSE Lifestyle 28 III.
Mam jednak problem, ponieważ nie działa mi setup disc 2 odpowiedzialny za System ADAPTiQ.
W skrócie polega to na tym, że zakłada się słuchawki z wbudowanymi dwoma mikrofonami i dzieki tej płytce system kalibruje głośniki w oparciu o otoczenie i położenie głośników.

Ponieważ jestem na #emigracja w #uk napisałem do Brytyjskiego i Polskiego supportu, w komentarzach 2 odpowiedzi
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam, właśnie nabyłem system BOSE Lifestyle 28 II.
Niestety setup disc 2 do konfiguracji ADAPTiQ® nie działa, czy ktoś ma jakiś pomysł skąd moge ściągnąć zawartość tej płyty?
Nie moge nigdzie tego znaleźć...
Ktoś ma jakiś pomysł?

#muzyka #hifi #bose #audio
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki!
Jako, że padły mi słuchawki zacząłem się rozglądać za nowymi. Niestety idzie to dość mozolnie w związku z czym prosiłbym o jakieś podpowiedzi. Moje wynagania:
Typ: dokanalowe,
Połączenie: BT + aptx
Funkcje: możliwość prowadzenia rozmowy tel
Cena: do około 200,-
#audio #muzyka #dzwiek #pytanie #audiofile #hifi #sluchawki #audioboners
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sergeant_Matt_Baker: powiedzmy, że mogę zejść z wymaganiami odnośnie czasu słuchania muzyki do 12h i podnieść poprzeczkę cenową. Kwestia jak dużo musze ja podnieść. Patrzyłem na demon ah-w150 za jakieś 400,- ale ich czas pracy to jest jakiś dowcip.
  • Odpowiedz
@Sergeant_Matt_Baker: cena na amazonie spoko. W Polsce trochę przegięcie. Bateria jednak tylko 8h. Lepsze to niż 4h które ma większość takich słuchawek, ale miło by było coś co dłużej działa.
  • Odpowiedz
@marekosiedle: czyli otworzyć kolumny i wyjąć z nich zwrotnice dwudrożne i zastąpić je zwrotnicami trójdrożnymi, a wyjścia N z tych zwrotnic połączyć z subwooferem, który też pewnie ma jakąś zwrotnicę w środku.

Jeżeli kolumny i subwoofer są nierozbieralne może to się wiązać z koniecznością zrobienia dla nich dodatkowych skrzyń rezonansowych. nie będzie to trudne, bo wymiary takich skrzyń już znasz. natomiast może to być kosztowne. osobiście poletzam sklejkę gdyś chciał
  • Odpowiedz
@marekosiedle: nie wiem tylko jak z długością przewodu od takiej zwrotnicy do subwoofera, bo generalnie są one dość krótkie, a przewód do jakaś dodatkowa impedancja i pojemność elektryczna co w obwodach audio jest dość istotne i ma wpływ na brzmienie.
  • Odpowiedz
Mireczki, jakiś czas temu wypadł mi jack z laptopa, chyba nawet coś się zwarło, było porządne p-----------e i obecnie kolumny grają, jakby były postawione za ścianą. Co się wydarzyło i czy da się to naprawić? Totalnie jestem w temacie zielony.
#sprzetaudio #audio #kiciochpyta #hifi
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobry wieczór!

Chciałbym wejść w posiadanie domowego sprzętu audio przyzwoitej klasy. Uszy mi puchną od moich starych głośników 2+1 Creative, poza tym ich zywot dobiega powoli końca - coraz częściej charczą, bas nie ten, przewód już mocno wysłużony, jack nie łapie. Pora na coś nowego!

Co będę z tym sprzętem robił:
- rekreacyjne słuchanie muzyki w domu (pomieszczenie maks 25m^2)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#audio #hifi #audioboners #kinodomowe #soundbar #samsung
Mirki szukałem sobie kina domowego coś w systemie 5.1 z bardziej nowoczesnym wyglądem niż zwykle drewniane kolumny i z tylnymi kolumnami na Bluetooth żeby nie było tyle kabli. Może ktoś mnie nakierowac jakiś model konkretny? Tak z 1500 zł bym dał ale chyba nie więcej. Myślałem o soundbarze ale chyba zwykle kino to lepsze
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
#kiciochpyta Mam dziwne pytanie: Niedawno kupiłem wieże #lg #fa168 i w tle czy to w głośnikach czy słuchawkach słyszę takie ciche dzwonienie, piszczenie? Wiem że może być to wzmacniacz. Czy ma tam być całkowita cisza? W słuchaniu niby nie przeszkadza ale niepokój zostaje. #hifi #wieza #sprzet
TomgTp - #kiciochpyta Mam dziwne pytanie: Niedawno kupiłem wieże #lg #fa168 i w tle c...

źródło: comment_XpC4ptbo1cONOBh4YE8VcAZwa3IDXJEH.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TomgTp: No to sprzęt idzie na gwarancję. To nie jest normalne zachowanie. Przedwzmacniacz musi być skopany skoro nawet na słuchawkach piszczy. Zazwyczaj też takie coś jest przy słabej jakości elementach jak kondensatory itp.
  • Odpowiedz
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Adamus_xxx: A jeszcze nie liczy się moc, a efektywność zestawu głośnikowego. A na moce oznaczone na dzisiejszym sprzęcie nie patrz. Najlepiej jakiegoś starszego technicsa weź
  • Odpowiedz
igła przeskakuje gdy uderzę w biurko


@mati1000500100900: To raczej normalne.

a nawet wtedy gdy ktoś cięższy przejdzie obok.


@mati1000500100900: Jesli stara, drewniana podloga ktora dobrze przenosi wibracje a ktos ciezszy czlapie jak slon to tez niewiele zrobisz. Ale poprawne wywaznie ramienia powinno pomoc zalatwic problem przy mniejszych zakloceniach.
  • Odpowiedz