Mireczki może pomożecie. Szukam kogoś kto na terenie #warszawa podjąłby się kilku rzeczy do zrobienia z Radmorem 5102-TE. Oczywiście wszystko odpłatnie i bez liczenia na żadne rabaty. Może ktoś z was zna jakiś serwis czy osoby, które by mogły się tego podjąć? Pozwolę sobie zawołać (nie bijcie jak źle to robię) #audio #hifi #kiciochpyta
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 2
Drogie mirko, poleccie mnie jakieś kino domowe do 1.5k albo grupę na fejsie, gdzie można zapytać o to =)
#audio #elektronika #hifi #telewizja
#audio #elektronika #hifi #telewizja
Mirki #pytaniedoeksperta dot. #glosniki #audio #hifi
Wziąłem głośniki od kompa 2.1 i próbowałem podłączyć do TV. Wszystko ok przy założeniu, że zrobię to przez wyjście audio (jack 3,5).
Natomiast gdy pod inny TV podłączam kabel RCA (chinch) i próbuję w głośniki wpiąć 3,5 (pic rel.) to prawie nic nie słychać.
Zgaduję, że to niestety nie będzie działać w ten sposób?
Czy do TV który
Wziąłem głośniki od kompa 2.1 i próbowałem podłączyć do TV. Wszystko ok przy założeniu, że zrobię to przez wyjście audio (jack 3,5).
Natomiast gdy pod inny TV podłączam kabel RCA (chinch) i próbuję w głośniki wpiąć 3,5 (pic rel.) to prawie nic nie słychać.
Zgaduję, że to niestety nie będzie działać w ten sposób?
Czy do TV który
źródło: comment_Ky7LqGqmhnaCiIwlmdbX83shiPTI3YvZ.jpg
Pobierz@worldmaster: CHINCH to przecież to samo.
źródło: comment_GX0F4sLD8xIdpv106wYsPi6BCLKiYRnm.jpg
Pobierz@worldmaster: podłączyłem swoje i też cicho ...
- 3
Hej mircy spod tagu #elektronika #hifi #elektroda
Jest sobie ponad 20-letni zestaw audio przywieziony onegdaj z USA. Sercem układu jest TECHNICS SU-G75
Instrukcja serwisowa dostępna pod linkiem: https://www.manualslib.com/manual/926367/Technics-Su-G75.html
Był podłączony pod autotransformator o mocy max 200W. Został przeciążony, nastąpiło wyłączenie wzmacniacza. Multimetr pokazał na wyjśicu autotransformatora 230V AC. Czyli niedobrze :(
Jest sobie ponad 20-letni zestaw audio przywieziony onegdaj z USA. Sercem układu jest TECHNICS SU-G75
Instrukcja serwisowa dostępna pod linkiem: https://www.manualslib.com/manual/926367/Technics-Su-G75.html
Był podłączony pod autotransformator o mocy max 200W. Został przeciążony, nastąpiło wyłączenie wzmacniacza. Multimetr pokazał na wyjśicu autotransformatora 230V AC. Czyli niedobrze :(
@ncpnc: Jest szansa że część regulatorów napięcia dostało zwarć, czyli strzeliły. U ogarniętego elektronika do 120zł się wyrobisz jak trzeba zrobić to + elektrolity.
#audio #audioboners #wzmacniacz #hifi
Mirki jaki używany wzmacniacz kupić do kolumn 4R 30W (50W RMS).
Mirki jaki używany wzmacniacz kupić do kolumn 4R 30W (50W RMS).
#audio #sluchawki #hifi #pytanie
Audiomirki pomóżcie, planuje w najbliższym czasie zakup słuchawek i odpowiedniego wzmacniacza. Po uzupełnieniu wiedzy o sprzęcie audio wypatrzyłem sobie Beyerdynamic DT880 premium 600 ohm + lampowy amp Espressivo Feliks Audio. Co sądzicie o takim zestawie? Planuje głównie używać zestawu z gramofonem, ale czasem przydałaby się możliwość podpięcia pod PC - stąd drugie pytanie - jak rozumiem wystarczy sam kabel jack-chinch
Audiomirki pomóżcie, planuje w najbliższym czasie zakup słuchawek i odpowiedniego wzmacniacza. Po uzupełnieniu wiedzy o sprzęcie audio wypatrzyłem sobie Beyerdynamic DT880 premium 600 ohm + lampowy amp Espressivo Feliks Audio. Co sądzicie o takim zestawie? Planuje głównie używać zestawu z gramofonem, ale czasem przydałaby się możliwość podpięcia pod PC - stąd drugie pytanie - jak rozumiem wystarczy sam kabel jack-chinch
źródło: comment_cQRBjpoNHiAzBUPdh9Bm2APe5M27ysFq.jpg
Pobierz- 2
@bramstenga: Mialem esspresivo w polaczeniu z dt 990 pro i polecam.
@bramstenga: raczej DAC, podłączając pod integrę zabijesz całą jakość, którą ten zestaw oferuje
konto usunięte via Android
- 1
@Dzwoneg żeby impedancja zastępcza dwóch satelitek była wieksza bądź równa impedancji wzmacniacza, jeśli podłączysz dwie satelity 4ohm rownolegle to dostaniesz 2ohm, jeśli szeregowo to 8ohm
konto usunięte via Android
- 1
@Dzwoneg nie, podłącz do wzmacniacz plus jednej, minus drógiej a pozostałe dwa przewody razem, nie zapomij o izolacji tego połączenia, bo jeśli dotkniesz tym obudowy wzmacniacza to jedna nie bedzie grać
- 2
Szanowni!
Szukam w Warszawie serwisu, który zregeneruje mi głośniki Tonsila ZG 30 C 114 Hi-Fi - zawieszenie, cewki, kondensatory (wymiana), wytłumienie. W Internecie widziałem na Youtube jak ktoś elegancko odkleja stare zawieszenie, czyści z kleju, odczepia stożki etc. Ja tego się nie podejmę. I mowy nie ma o wymianie na inny głośnik (GDN 40 wymagałyby zmian w zwrotnicy). Głośniki w kolumnach to GDN20/30 .
#hifi #glosniki #audio
Szukam w Warszawie serwisu, który zregeneruje mi głośniki Tonsila ZG 30 C 114 Hi-Fi - zawieszenie, cewki, kondensatory (wymiana), wytłumienie. W Internecie widziałem na Youtube jak ktoś elegancko odkleja stare zawieszenie, czyści z kleju, odczepia stożki etc. Ja tego się nie podejmę. I mowy nie ma o wymianie na inny głośnik (GDN 40 wymagałyby zmian w zwrotnicy). Głośniki w kolumnach to GDN20/30 .
#hifi #glosniki #audio
źródło: comment_TbpNAnwHiqkiXfZKTK3ThzvY0w06LfR4.jpg
Pobierz- 2
@Neaopoliti: wymiana starych kabli w kolumnie, które najpewniej są alu oczywiście ma sens i może być słyszalna.
Ale kłaść przewody 200PLN/metr? ja położyłem zwykła miedź 2x2,5mm2 i gra wyśmienicie. A 90% 'audiofili' nie usłyszy różnicy między miedzią a drutem z wieszaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale kłaść przewody 200PLN/metr? ja położyłem zwykła miedź 2x2,5mm2 i gra wyśmienicie. A 90% 'audiofili' nie usłyszy różnicy między miedzią a drutem z wieszaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Audiofilskie Mirki, pomocy.
Mam taką wieżę (chyba LG FA166) i chciałbym podłączyć w prosty i tani sposób pod komputer (najlepiej pod jacka, hdmi nie mam) - no i tu problem, jak to zrobić?
#hifi #sprzety #audio #audioboners #muzyka
Mam taką wieżę (chyba LG FA166) i chciałbym podłączyć w prosty i tani sposób pod komputer (najlepiej pod jacka, hdmi nie mam) - no i tu problem, jak to zrobić?
#hifi #sprzety #audio #audioboners #muzyka
źródło: comment_QIFymJrSoMYcujyQ0ou0ouMO99TYljKB.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez autora
@LubiePiwko: a, laptop. No nie napisałeś tego :) No nic, ważne, że działa.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@AhoCorasick: 100 dolcy to jeden glosnik moze kosztowac, a gdzie buda, zwrotnica, zarobek producenta, zysk sprzedawcy?
- 0
@AhoCorasick: 100 dolcy to jeden glosnik moze kosztowac, a gdzie buda, zwrotnica, zarobek producenta, zysk sprzedawcy? Przeciez to uzywane sa xD
#sprzetaudio #hifi #muzyka mirki chcęsię wyposażyć w sprzętgrający. nieza miliony aleaki ktory dlugo mi poluzy a i dźwięk będzie jakosciowo dobry. nie chce kupowac wieży tylko poskłądać konkretne elementy plus głośniki. poradźcie cośproszę boignroant ze mnie.]
@yassarian: Ledwo zrozumiałem o co chodzi. Budżet i jak ma to wyglądać? Chcesz wzmacniacz + głośniki (ile - 2.0, 2.1, 5.1?). Jak nam zawęzisz wymagania, to szybciej ci pomożemy
@yassarian: Tutaj są polecane dobre zestawy (używane) w cenie odpowiednio około 1500zł w pierwszym i 3000zł w drugim filmie. Podpisuję się pod tym i polecam przy okazji kanał, bo koleś gada na prawdę mądrze
https://www.youtube.com/watch?v=Wd2hbfq26eM
https://www.youtube.com/watch?v=Wd2hbfq26eM
https://www.youtube.com/watch?v=Wd2hbfq26eM
https://www.youtube.com/watch?v=Wd2hbfq26eM
Mirki z #warszawa, kto zna jakieś sklepy dobre że słuchawkami hifi w pobliżu arkadii? A jak nie to ogólnie Warszawa? #kiciochpyta #hifi #sluchawki
- 2
Natrafiłem na prawdziwą okazję #audioboners - głośniki stereo Sonos Faber Toy Tower w promocji -40% ze sklepu Akustik Projekt.
Kto wie o co chodzi, będzie miał dzisiaj o czym myśleć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#hifi #muzyka #audio
Kto wie o co chodzi, będzie miał dzisiaj o czym myśleć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#hifi #muzyka #audio
50
Tuner Radiowy FM Hi-Fi sprzed 45 lat.

Wysokiej klasy niezwykły tuner radiowy stereo FM z 1971 roku.
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 2
Miraski, chciałbym sobie kupić wieżę hifi (czy jak to się tam nazywa). Nie znam się na tym za bardzo, chciałbym po prostu żeby ładnie grało.
Budżet do 1,2 - 1,3k PLN da się znaleźć coś dobrego w tej cenie?
Patrzyłem sobie w sklepach na te sprzęty i wydaje mi się, że Denony w mniej więcej tej cenie byłyby dobrym wyborem.
Jakieś rady? Wskazówki?
Będę wdzięczny za pomoc :)
Budżet do 1,2 - 1,3k PLN da się znaleźć coś dobrego w tej cenie?
Patrzyłem sobie w sklepach na te sprzęty i wydaje mi się, że Denony w mniej więcej tej cenie byłyby dobrym wyborem.
Jakieś rady? Wskazówki?
Będę wdzięczny za pomoc :)
- 1
@seeksoul: Denon albo Yamaha Pianocraft jakaś, za dużo się nie zastanawiaj
@seeksoul: Denon M40, ale koniecznie sama jednostka - kolumny kupuj osobno, wtedy efekt jest znacznie lepszy. Dali Zensor 1 byłyby idealne - taki zestaw sprawdza się wyśmienicie, nie raz już taki komponowałem i bije to na głowę jakością dźwięku Pianocrafty za 3k.
- 4
@sspiderr: Ja się na rynku nie znam.
- 0
@zupawproszku:
Microlab FC-330
Microlab FC-330
- 1
@zupawproszku: Microlab B77 lub Edifier 1280T

























Mają dla mnie sens DAC-i słuchawkowe do PC. Pierwsze, odcinają szumy, piski, trzaski. Po drugie, wzmacniają sygnał do słuchawek o większej oporności (tu do... haha - 600 Ohm). A po trzecie, o ile dobrze wykonane (oraz grające zgodne z moimi oczekiwaniami), oddają to co autor miał na myśli komponując utwór i nagrywając go, bez przesterów w całym paśmie.
I tak jak nie
źródło: comment_XaTbsShNIkW188cv5cf0AcV9kwggYpMQ.jpg
Pobierz@goromadska: tzn że nie odróżniasz dźwięku z lampy i tranzystora? Słaby masz słuch?
Według Ciebie z lampy nie jest wierne brzmienie?
@artur00: O właśnie i tak i nie. Jest dokładne, ale wolę tranzystor - jak się tak wypowiem, to pewnie wtedy dopiero mnie nie zjesz ;)
Raczej dobry, ale nie wykraczam poza skalę ludzką w Hz.