O ile mam dobry słuch, to to jest dla mnie potworek...
Mają dla mnie sens DAC-i słuchawkowe do PC. Pierwsze, odcinają szumy, piski, trzaski. Po drugie, wzmacniają sygnał do słuchawek o większej oporności (tu do... haha - 600 Ohm). A po trzecie, o ile dobrze wykonane (oraz grające zgodne z moimi oczekiwaniami), oddają to co autor miał na myśli komponując utwór i nagrywając go, bez przesterów w całym paśmie.
I tak jak nie
g.....a - O ile mam dobry słuch, to to jest dla mnie potworek...
Mają dla mnie sens ...

źródło: comment_XaTbsShNIkW188cv5cf0AcV9kwggYpMQ.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

I tak jak nie pojmuję co niektórzy słyszą w stacjonarnych lampach, bo wolę po prostu wierne brzmienie,


@goromadska: tzn że nie odróżniasz dźwięku z lampy i tranzystora? Słaby masz słuch?
Według Ciebie z lampy nie jest wierne brzmienie?
  • Odpowiedz
Według Ciebie z lampy nie jest wierne brzmienie?


@artur00: O właśnie i tak i nie. Jest dokładne, ale wolę tranzystor - jak się tak wypowiem, to pewnie wtedy dopiero mnie nie zjesz ;)

Słaby masz słuch?


Raczej dobry, ale nie wykraczam poza skalę ludzką w Hz.
  • Odpowiedz
Mireczki może pomożecie. Szukam kogoś kto na terenie #warszawa podjąłby się kilku rzeczy do zrobienia z Radmorem 5102-TE. Oczywiście wszystko odpłatnie i bez liczenia na żadne rabaty. Może ktoś z was zna jakiś serwis czy osoby, które by mogły się tego podjąć? Pozwolę sobie zawołać (nie bijcie jak źle to robię) #audio #hifi #kiciochpyta
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki #pytaniedoeksperta dot. #glosniki #audio #hifi
Wziąłem głośniki od kompa 2.1 i próbowałem podłączyć do TV. Wszystko ok przy założeniu, że zrobię to przez wyjście audio (jack 3,5).
Natomiast gdy pod inny TV podłączam kabel RCA (chinch) i próbuję w głośniki wpiąć 3,5 (pic rel.) to prawie nic nie słychać.
Zgaduję, że to niestety nie będzie działać w ten sposób?
Czy do TV który
worldmaster - Mirki #pytaniedoeksperta dot. #glosniki #audio #hifi 
Wziąłem głośniki...

źródło: comment_Ky7LqGqmhnaCiIwlmdbX83shiPTI3YvZ.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej mircy spod tagu #elektronika #hifi #elektroda

Jest sobie ponad 20-letni zestaw audio przywieziony onegdaj z USA. Sercem układu jest TECHNICS SU-G75
Instrukcja serwisowa dostępna pod linkiem: https://www.manualslib.com/manual/926367/Technics-Su-G75.html

Był podłączony pod autotransformator o mocy max 200W. Został przeciążony, nastąpiło wyłączenie wzmacniacza. Multimetr pokazał na wyjśicu autotransformatora 230V AC. Czyli niedobrze :(
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#audio #sluchawki #hifi #pytanie
Audiomirki pomóżcie, planuje w najbliższym czasie zakup słuchawek i odpowiedniego wzmacniacza. Po uzupełnieniu wiedzy o sprzęcie audio wypatrzyłem sobie Beyerdynamic DT880 premium 600 ohm + lampowy amp Espressivo Feliks Audio. Co sądzicie o takim zestawie? Planuje głównie używać zestawu z gramofonem, ale czasem przydałaby się możliwość podpięcia pod PC - stąd drugie pytanie - jak rozumiem wystarczy sam kabel jack-chinch
bramstenga - #audio #sluchawki #hifi #pytanie
Audiomirki pomóżcie, planuje w najbliż...

źródło: comment_cQRBjpoNHiAzBUPdh9Bm2APe5M27ysFq.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dzwoneg żeby impedancja zastępcza dwóch satelitek była wieksza bądź równa impedancji wzmacniacza, jeśli podłączysz dwie satelity 4ohm rownolegle to dostaniesz 2ohm, jeśli szeregowo to 8ohm
  • Odpowiedz
@Dzwoneg nie, podłącz do wzmacniacz plus jednej, minus drógiej a pozostałe dwa przewody razem, nie zapomij o izolacji tego połączenia, bo jeśli dotkniesz tym obudowy wzmacniacza to jedna nie bedzie grać
  • Odpowiedz
Szanowni!
Szukam w Warszawie serwisu, który zregeneruje mi głośniki Tonsila ZG 30 C 114 Hi-Fi - zawieszenie, cewki, kondensatory (wymiana), wytłumienie. W Internecie widziałem na Youtube jak ktoś elegancko odkleja stare zawieszenie, czyści z kleju, odczepia stożki etc. Ja tego się nie podejmę. I mowy nie ma o wymianie na inny głośnik (GDN 40 wymagałyby zmian w zwrotnicy). Głośniki w kolumnach to GDN20/30 .
#hifi #glosniki #audio
cacum3 - Szanowni!
Szukam w Warszawie serwisu, który zregeneruje mi głośniki Tonsila...

źródło: comment_TbpNAnwHiqkiXfZKTK3ThzvY0w06LfR4.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Neaopoliti: wymiana starych kabli w kolumnie, które najpewniej są alu oczywiście ma sens i może być słyszalna.
Ale kłaść przewody 200PLN/metr? ja położyłem zwykła miedź 2x2,5mm2 i gra wyśmienicie. A 90% 'audiofili' nie usłyszy różnicy między miedzią a drutem z wieszaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#sprzetaudio #hifi #muzyka mirki chcęsię wyposażyć w sprzętgrający. nieza miliony aleaki ktory dlugo mi poluzy a i dźwięk będzie jakosciowo dobry. nie chce kupowac wieży tylko poskłądać konkretne elementy plus głośniki. poradźcie cośproszę boignroant ze mnie.]
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Natrafiłem na prawdziwą okazję #audioboners - głośniki stereo Sonos Faber Toy Tower w promocji -40% ze sklepu Akustik Projekt.

Kto wie o co chodzi, będzie miał dzisiaj o czym myśleć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#hifi #muzyka #audio
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miraski, chciałbym sobie kupić wieżę hifi (czy jak to się tam nazywa). Nie znam się na tym za bardzo, chciałbym po prostu żeby ładnie grało.
Budżet do 1,2 - 1,3k PLN da się znaleźć coś dobrego w tej cenie?

Patrzyłem sobie w sklepach na te sprzęty i wydaje mi się, że Denony w mniej więcej tej cenie byłyby dobrym wyborem.
Jakieś rady? Wskazówki?
Będę wdzięczny za pomoc :)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@seeksoul: Denon M40, ale koniecznie sama jednostka - kolumny kupuj osobno, wtedy efekt jest znacznie lepszy. Dali Zensor 1 byłyby idealne - taki zestaw sprawdza się wyśmienicie, nie raz już taki komponowałem i bije to na głowę jakością dźwięku Pianocrafty za 3k.
  • Odpowiedz