Mircy, mam prośbę o poradę odnośnie budowania zestawu hi-fi.

Odziedziczyłem Denona AVR 3310 i planuję zakup kolumn z zamysłem głównie słuchania muzyki (możliwe że kiedyś dodam surround do grania ale fokus jest na muzyce i jak najlepszym dźwięku). Źródło to CD/smart TV i rzadziej gramofon.

Planuję celowanie w głośniki ok 3-4k pln/szt i umawianie odsłuchów ale zastanawiam się czy ten Denon to wystarczająco dobry (power-) amplituner do porządnych głośników typowo pod słuchanie muzyki?

Ewentualnie
Zenon4ever - Mircy, mam prośbę o poradę odnośnie budowania zestawu hi-fi.

Odziedzi...

źródło: comment_1651582422fISC1FJVv7VKOzn2aOSPb9.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zenon4ever: tak patrzę że przy 130W na kanał możesz śmiało uderzać w duże kolumny 2.5 lub 3-drożne. Ja do ampli mam fronty Dali 6006 i w stereo jest spoko chociaż czuć że amplituner w stereo gra słabo nawet w porównaniu do przeciętnych wzmacniaczy stereo.

Dla kontrastu miałem też Dali Zensor 5 też w stereo grały fajnie ale wiadomo że nie miały sejsmicznego basu.

Ja od jakiegoś czasu polecam Klipsch Rf
  • Odpowiedz
  • 1
@Norskee
@hero207
Według mnie są amplitunery które dobrze grają w stereo, a nawet więcej, wiele jest dobrze zbudowanych, na mosfetach, ze zwiększonymi pojemnosciami i większym trafo niż potrzeba jedynie dla dwóch kanalow. Wcale nie jest powiedziane że amplituner w stereo zagra gorzej niż czysty wzmacniacz dwukanalowy. Polecam zawsze zrobić ślepą próbę a nie ulegać stereotypom (dosłownie stereo :)
  • Odpowiedz
Teufel

Pierwszy zestaw stereo dla kompletnego laika słuchającego muzyki z TV ze Spotify.
Nie będę się bawił w jakieś audio voodoo, chcę mieć gotowy zestaw, podłączyć i się cieszyć.

Jakieś inne propozycje w podobnej cenie?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej AudioMirki
Przybywam z pytaniem do bardziej doświadczonych z tematem Stereo + aktywny Subwoofer.
Mam zestaw stereo Pioneer A-30 + Grundig Audiorama 8000. Ogólnie jestem zadowolony z tego połączenia. Nie jestem żadnym audiofilem i wystarcza mi czyste brzmienie tego zestawu jak i jego wygląd.
Niestety czasem brakuje mi nieco basu kiedy chcę zagrać głośniej. Wiadomo że wymiana kolumn na jakieś porządne podłogówy załatwiła by sprawę, ale Audioramy za bardzo mi się podobają.
Postanowiłem zakupić aktywnego SUBA.
I
piszczel - Hej AudioMirki
Przybywam z pytaniem do bardziej doświadczonych z tematem ...

źródło: comment_1650927535gOuef83yDAavOeJryKEHcH.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piszczel: Muzykę podłączasz w subie pod wejście line in, z wyjścia high pass output podłàczasz pod wejście we wzmacniaczu np aux in. W zależności od suba, żeby to działało to pewnie musi być włączony i to jest minus. Jak będziesz chciał słuchać bez suba to muzę podajesz np na tuner in. Możesz też zastosować https://allegro.pl/oferta/konwerter-poziomu-sygnalu-audio-rca-chinch-a10-7858515711 takie coś, ale nie mam pojęcia jak to wpływa na jakość dzwięku, podłączasz pod głośniki
  • Odpowiedz
Potrzebuję przesłać dźwięk z Xiaomi Mi Box S 4K przez pokój do starej wieży audio z wejściem RCA. Nie chcę ciągnąć kabla przez pokój.

Mi Box S ma Bluetooth, wiec teoretycznie mógłby mi wystarczać odbiornik Bluetooth z wyjściem analogowym. Czy ktoś testował takie rozwiązanie? Nie ma opóźnienia? Czy Mi Box S sparuje się z takim odbiornikiem? Co polecacie?

#wifi #bluetooth #hifi #audio #audiofile
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mmmkurla: pusciło w jednym zaraz pusci w drugim, guma sie twardsza z wiekiem robi, ta konstrukcja porty pro wireless to troche żart, na pałąku by to spoko zmieścili to po co jak mogą jeden model trzepac i tylko kabelek inny zalutować
  • Odpowiedz
Zaś ja szukałem jakieś mini wieży do salonu, w założeniu miała odtwarzać radio Złote przeboje. Kupiłem Panasonic SC-PMX90 za 999pln.... Podpiolem sobie do tv za pomocą kabelka optycznego, do telefonu via blutucz. Młóci głośno oraz czysto. Polecam ten sprzęt jako mocny, uniwersalny oraz bardzo przyjemny w odbiorze.
  • Odpowiedz
mam problem z car audio - w aucie w każdych drzwiach są głośniki odseparowane średnio i niskotonowe (x4), oraz osobno podpięta skrzynia basowa Ground Zero GZRW 30XSPL napędzana Crunch GPX 2200.1D, po drodze jeszcze kondensator.
Wszystko przez 3 lata grało sprawnie jednak ostatnio słychać wyraźne brzęczenie w głosniakch w drzwiach gdy jest i działa podpięta skrzynia. Co dziwne - po wyciszeniu glośnika basowego problem znika, muzyka może grać cicho ale gdy sygnał
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ode mnie kolumny klipsch seria RF-82 albo RB-61, dali zensor 5 (oczywiście wszystkie w zupełnie innej klasie ale nie podałeś ile masz miejsca i preferencje).
Do tego rotel serii RB albo RMB jako końcówka mocy. Dodatkowo jakiś przedwzmacniacz który może już być nowocześniejszy (pilot, USB itp.) - tu bym musiał pomyśleć. Ale jeśli nie masz 'zajawki' na dzielony system to możesz szukać zintegrowanych wzmacniaczy Marantza, onkyo serii a (np A-9070 z cyfrowym przetwornikiem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mrkobel: kolumny audiovector mi3 super stan sklepowy z kartonami w tej cenie miałbym oraz wsmacniacz audio analogue crescendo również stan sklepowy z kartonem. Jak jesteś zainteresowany to napisz mi na priv.
  • Odpowiedz
Mirki, zastanawiam się czy są na rynku głośniki bluetooth o wymiarach takich aby mogły pełnić funkcję podstawki pod laptopa - laptop oparty na tylnych nóżkach o obudowę głośnika. Czyli wysokość 7cm, długość 35cm.

#laptopy #jbl #hifi
#pytanie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#audiofile #hifi #audio #wieza #wzmacniacz #glosniki #rtv
Proszę w pomoc w znalezieniu jakiegoś fajnego sprzętu do słuchania muzy. Mąż ma urodziny w sobotę, z pewnych względów dopiero teraz szukam mu prezentu. Głośniki BT coś słabo łączą, więc coś, co można też podłączyć. Budżet powiedzmy 600 zł? Nie wiem, czy wieżę czy głośniki+wzmacniacz czy soundbar?
Proszę, pomóżcie! Nie chcę
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co jest mirki nie tak z transmiterem który kupiłem? Podłączyłem go pod głośniki komputerowe 2.1(nie mają bluetootha) wszystko pięknie ale gdy po połączeniu z telefonem, odpaliłem youtube i "test stereo" to dźwięk który miał lecieć w lewym głośniku, to leci w prawym i na odwrót. Głośniki dobrze są podłączone, o co tu chodzi? Brak stereo czy co???
transmiter: https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/odbiornik-nadajnik-bluetooth-emmerson-bc-1050?gclid=Cj0KCQjw5-WRBhCKARIsAAId9FnJg0BcYcP1BIuaVI_aNOzC_nzzUOrrOqpy7EYekIZ1w2R1YgEyENUaAp3bEALw_wcB&gclsrc=aw.ds
#audio #hifi #bluetooth #pc #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema, może jest tu jakiś użytkownik #yamaha RN602? Strasznie mnie denerwuje ze wyświetlacz gaśnie po parunastu sekundach i prawie nie widać czy sprzet jest włączony… Da się jakoś wyłączyć wyłączanie tego wyświetlacza?

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, wiecie może z czego wynika niska dostępność miniwież stereo takich jak Denon DT-1 lub Yamaha Pianocraft MCR-B270D i bliźniaczej MCR-B370D? Tego się już nie produkuje czy jakieś problemy z dostawami?
Szukam czegoś do 1500zł z wejściem optycznym do podłączenia TV, BT i CD, a poza tymi modelami jest tylko jakiś Panasonic.
#rtv #audio #hifi
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach