Wpis z mikrobloga

Hej AudioMirki
Przybywam z pytaniem do bardziej doświadczonych z tematem Stereo + aktywny Subwoofer.
Mam zestaw stereo Pioneer A-30 + Grundig Audiorama 8000. Ogólnie jestem zadowolony z tego połączenia. Nie jestem żadnym audiofilem i wystarcza mi czyste brzmienie tego zestawu jak i jego wygląd.
Niestety czasem brakuje mi nieco basu kiedy chcę zagrać głośniej. Wiadomo że wymiana kolumn na jakieś porządne podłogówy załatwiła by sprawę, ale Audioramy za bardzo mi się podobają.
Postanowiłem zakupić aktywnego SUBA.
I teraz mam pytanie: subwoofer na który poluję ma wejście
-Line In L R
a mój wzmacniacz wyjścia
-dwa głośnikowe stereo (A i B)
-Power AMP Direct L R
-Recorder L R
Jak to najlepiej połączyć?
Wydaje mi się że najlepsze będzie Power AMP Direct -> Line IN, ale wolałbym się upewnić zanim wydam kasę na subwoofer.
Czy potrzebne są jakieś dodatkowe kombinacje, czy wystarczą dwa kabelki i wystrojenie SUBA?
#hifi #audioboners #audio
piszczel - Hej AudioMirki
Przybywam z pytaniem do bardziej doświadczonych z tematem ...

źródło: comment_1650927535gOuef83yDAavOeJryKEHcH.jpg

Pobierz
  • 17
@piszczel: Możesz podłączyć input do suba, a z wyjścia suba (za filtrem górnoprzepustowym) bierzesz sygnał i dajesz na wzmacniacz (po to tam chyba jest).
Tylko na głośniki dajesz już sygnał bez dolnego pasma wtedy.
@piszczel: Muzykę podłączasz w subie pod wejście line in, z wyjścia high pass output podłàczasz pod wejście we wzmacniaczu np aux in. W zależności od suba, żeby to działało to pewnie musi być włączony i to jest minus. Jak będziesz chciał słuchać bez suba to muzę podajesz np na tuner in. Możesz też zastosować https://allegro.pl/oferta/konwerter-poziomu-sygnalu-audio-rca-chinch-a10-7858515711 takie coś, ale nie mam pojęcia jak to wpływa na jakość dzwięku, podłączasz pod głośniki B
dodatkowe opcje
- karta dźwiękowa 5.1 z której bezpośrednio wyślesz sygnał osobno do wzmacniacza i osobno do subwoofera
- przedwzmacniacz z konwerterem wielokanałowym (przykład Rotel RSP-1069) z którego wyślesz sygnał na swoje urządzenia