Ja już jestem za stary chyba xD już nawet gimp mnie przerasta żeby zrobić logo dla firmy w ETS2 do Trucks Books. Zrobię w paincie napis chyba :D Chyba że są jakieś strony czy grupy gdzie dosyć tanio dałoby radę zamówić?
#gimp #ets2 #grafika #paint
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kiedyś korzystałem z #photoshop do innych rzeczy to miał taką fajną funkcję jak analiza i pozwalał na zmierzenie pola powierzchni zaznaczenia we wcześniej ustalonej skali. Kojarzy ktoś może darmowy odpowiednik z taką funkcją? Strasznie by mi to przyśpieszyło pracę nad jednym projektem a nie chciałbym płacić tego chorego abonamentu tylko dla takiej pierdoły. Gimp z tego co widzę nie ma takiej opcji. #grafika #kiciochpyta #pomocy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki od #grafika mam pytanie. Uczę się grafiki hobbystycznie i już umiem różne rzeczy, ale cały czas nie mogę rozwikłać w jaki sposób stworzyć na przykład coś takiego jak na foto.

Czyli narysować sobie powiedzmy domki i rzekę, i nałożyć na nie realistyczne warstwy wody i trawy. Pomóżcie mi wygooglować jakiś poradnik, bo nie wiem jak wpisać w wyszukiwarkę to czego szukam.
iighlaq_alhabl - Mirki od #grafika mam pytanie. Uczę się grafiki hobbystycznie i już ...

źródło: comment_1617443269zZ3XyqpPyJnqA4dQj4eU3k.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tego typu edytowanie fotografii, kolaże 3d i ręczne podmalówki można było znależć kiedyś pod frazą matte painting, wywodziło się o ile dobrze pamiętam z malowania teł do filmów. Od paru lat funkcjonuje pojęcie photobashingu, w którym użycie zdjęc skracało czas zrobienia concept artu. Teksturowanie jak najbardziej jest częścią photobashingu, ale funkcjonowalo w malarstwie cyfrowym dużo wczeniej.
Filmik z matte paintingu z malowaniem, photobashingiem i teksturowaniem.
  • Odpowiedz