Jeśli libki czy konfiarze chcą aby obniżono podatki lub by je zlikwidować to trzeba... zastąpić podmioty prywatne państwowymi jak za komuny. Państwo potrzebuje pieniędzy z tego co wypracują obywatele jeśli samo nie zarabia. Jeśli sektor państwowy miałby monopol na wiele sektorów byłoby niczym przedsiębiorca, który wygeneruje dla siebie zysk, a co za tym idzie potrafi się utrzymać albo bez podatków jak np w ZEA co jest temu bliskie, albo bez cięć mogłoby
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jarkendarion: nie lewaq, chodzi o podatki regresywne, czyli miliarderzy nie płacą nic, robole płacą niskie podateczki ale za to autostrady, szpitale, szkoły i wszystko inne jest własnością paróweczkowego landlorda, państwo ma się zajmować tylko armią, prawem i policją, a reszte niewidzialna parówka wolnego ryneczku wyreguluje, może landlordowie mający w posiadaniu odcinki dróg i autostrad się dogadają i postawią jedną bramkę a jak nie no to cóż, co 2 km będzie
  • Odpowiedz