Cześć Mirki, niecałe dwa miesiące temu kupiłem głośniki (klipsch the sevens) w media expert, które dzisiaj się zepsuły. Ledy działają, po resecie fabrycznym udało mi się połączyć po bt, ale nie słychać dźwięku z żadnego źródła (testowałem BT, AUX i HDMI). Przeczytałem na reddicie, że to częsty problem i pozostaje odesłać do producenta. Nie chce mi się bawić w gwarancję, dlatego moje pytanie brzmi, czy w takiej sytuacji przysługuje rękojmia i czy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czy w takiej sytuacji przysługuje rękojmia i czy sklep może odrzucić żądanie anulowania transakcji i zwrotu środków


@ldne: tak, mozesz reklamować z tytułu rękojmi, jednak przy pierwszej reklamacji mogą odrzucić żądanie odstąpienia od umowy jako zbyt kosztowne aczkolwiek patrząc na przedmiot reklamacji to raczej nikt tego nie naprawia bo się zwyczajnie nie opłaca
https://www.prawo.pl/biznes/reklamacja-towaru-jak-zlozyc-po-zmianach,520269.html
darek-jg - >czy w takiej sytuacji przysługuje rękojmia i czy sklep może odrzucić żąda...

źródło: Zrzut ekranu_11-7-2024_19646_www.prawo.pl

Pobierz
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Większa szansa, że usłyszę np. nadjeżdżający samochody z tyłu i mnie nie p--------e


@Cadore: usłyszenie samochodu nie oznacza, że nie p--------e. Jak opierasz swoje zaufanie do kierowców na podstawie natężenia dźwięku, to raczej załóż lusterka albo zamontuj system garmina z ostrzeganiem, może uratować Ci życie. A jak będzie chciał cię p--------ć bo nie zauważy albo będzie naprany, to usłyszenie samochodu niewiele da. Głośnik też w tym nie pomoże, bo czy
  • Odpowiedz
@ATAT-2: p---------e o bezpieczenstwie. JBL jest tak przepłacony ze ten głosnik bedzie w cenie dobrych słuchawek z systemem "sciagajacym" dzwiek z otoczenia podczas słuchania muzyki (słychac nawet osobe mowiaca do ciebie). Chocby soundcore maja taką opcję a ten głosnik to zwykły debilizm
  • Odpowiedz
Siema,

Postanowiłem wystawić swoją biedę na pastwę wykopowych #audioboners, w internetach jest pełno #audiovoodoo a ja chciałbym kupić zestaw stereo. I tak wzmacniacz ONKYO TX-8270 (ma HDMI, web playery, bluetooth) , a do tego podłączone muszą zostać jakieś kolumny i tu wybieram #patryjotyzmgospodarczy i chce kupić kolumny polskich producentów, do pomieszczenia około 4,5 x 9 m.
Nie udało mi się znaleźć salonu który oferował by
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fulleks: Niestety nie pomogę z samym wyborem, chciałbym tylko zwrócić uwagę na 2. rzeczy:

lepsze parametry (skuteczność 91,Impedancja 6)

gorsze parametry (skuteczność 88, Impedancja 4)

Żeby była jasność: te parametry nie mówią nic o jakości dźwięku, tylko o tym ile mocy potrzebują te
  • Odpowiedz
@SkoreK89: spróbuj specyfikami do żółtych obudów, pożółkły plastik to efekt działania UV. Jak specyfiki nie pomogą to delikatnie zeszlifuj żółta warstwę a potem to wypoleruj i zabezpiecz bezbarwnym lakierem dwuskładnikowym odpornym na UV. Ewentualnie oklej to po prostu folią
  • Odpowiedz
#soundbar #glosniki #jbl #kinodomowe #telwizor
Mirki wpadłem na pomysł żeby zakupić głośnik przenośny tak żeby pełnił również funkcję soundbara?
Co myślicie? Słuchałem patrzyłem w media ekspert Harman Kardon Go+Play, Jbl extrem 3 - 4 i tak skłaniam się ku HK, dorsdxcir czy takie rozwiązanie od czasu do czasu będzie miało sens?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki z #audio po mału przymierzam się do kupna czegoś lepszego niż moje głośniki Microlab Solo 6C. Nie chce też wydawać miliona monet na sprzęt i wpadł mi w oko ten poniżej. Czy ktoś znający się w temacie mógłby się o nim wypowiedzieć? Nie musi to być klasa ultra-premium byleby grało przyjemnie dla ucha w pomieszczeniu ok. 15 m2. Amplituner z zestawu ma wejście dedykowane do gramofonu na czym
Miszcz_Joda - Mirki z #audio po mału przymierzam się do kupna czegoś lepszego niż moj...

źródło: 2024-06-26 09_05_14-Window

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Który głośnik byłby najlepszym wyborem? Każdy z nich ma plusy. Blaupunkt ma radio czego inne nie mają.
Partyboxy 110/120 spoko oświetlenie ale troche duże nad jezioro. Encore kompaktowy box z ledami ale jakby wygląd taki nie za fajny. Boombox spoko poręczny ale ledów brak.
Głośnik głównie jako nagłośnienie w pokoju jak i do wypadów w plener.
#glosniki #audio #elektronika #muzyka #jbl
Sumiru - Który głośnik byłby najlepszym wyborem? Każdy z nich ma plusy. Blaupunkt ma ...

źródło: g

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@PotwornyKogut: hmmm czyli musiałbym ciągnąć kabel przez cały salon żeby je połączyć? Bo będzie je dzielić ok 4m i jeden będzie na jeden ścianie a drugi na drugiej pod telewizorem
  • Odpowiedz
Najlepszy głośnik bezprzewodowy do ok. 400zl to...?
chodzi o plener, ale nie - nie wkurzanie ludzi na działce czy plaży ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakość, głośność dźwięku, ale też mobilność i praca na Aku mają znaczenie.
#muzyka #glosniki #glosnik #audio
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#remontujzwykopem #rtv #glosniki Mircy mam logitechy 5.1 i chce je przyczepić na ścianie itd. W związku z tym szukam jakiegoś kabla do głośników który będzie cienki i biały i będzie spełniał swoją rolę. Czy ktoś może polecić jakiś produkt albo sklep i produkt? #kiciochpyta Biaky dlatego że nie chce ściągać listew przypodłogowych bo później nie wiadomo czy przykleję je dobrze a chyba są przyklejone
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nubzor nie potrzebuje końcówek. Obecny kabel nie ma żadnych końcówek bo wkłada się po prostu w zaciski czy jak to tam nazwać. Chce kupić biały żeby zlał się ze ścianą czy tam listwami, plus obecny na bank będzie za krótki
  • Odpowiedz
Szukam jakiś monitorów aktywnych do komputera, czy ktoś coś poleci ? Trochę popatrzyłem w internecie i jest tego mnóstwo. Sporo dobrych opinii ma Adam Audio T8V.

Czy w podobnej cenie (najlepiej taniej) polecacie coś jeszcze ?

Czy może nie kombinować i kupić Edifier R1700BT ?

#audiovoodoo #audio #glosniki
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@neil_mccauley89: monitory musisz kupić dwa i to już przy tych cenach warto by było też zadbać o źródło dźwięku czy akustykę pomieszczenia. To fajna zabawa jak się tym interesujesz

Jak chcesz mieć zwyczajnie fajny dźwięk to bierz Edifiery, poprawnie je rozstaw i będziesz zadowolony. To dobry sprzęt w dobrej cenie
  • Odpowiedz
@neil_mccauley89: @MlCHAU

nie kupuj PreSonus chyba że wyłącznie do produkcji muzyki, nie nadają się do słuchania / konsumpcji mediów według mnie - dla mnie były bardzo irytujące przez swoją analityczność i basem też nie grzeszą.


Te Presonusy nie nadają się również do produkcji muzyki, bo są po prostu słabymi głośnikami, z jakiegoś powodu nazywane monitorami studyjnymi w marketingu producenta. W podobnym budżecie Edifiery MR4 są
  • Odpowiedz
Jakie kino domowe 2.1 do 2000zł? Nie mam jak zamontować tylnych satelitek.
Tak aby było do filmów i słuchania muzyki (na chwile obecną nawet czesciej puszczam muzykę) . Aktualnie obecny mam stary amplituner z sony STR-DE598 (nadaje sie to do czegos jeszcze?) xd

#audioboners #audiofile #muzyka #dzwiek #glosniki
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

da się kupić taki zestaw, gdzie tył jest na bt, czyli nie musisz się pierniczyć z kablami długimi ;)


@Evzen_Huml: yamaha ma takie patenty wbudowane w prawie każdy nowy amp
  • Odpowiedz