Uwaga Mircy z #factorio jeśli jedziecie na wersji 0.15x to sprawdzajcie zmiany bo co parę dni wskakuje nowa wersja :)
Na przykład zmienili składniki produkcyjnego pakietu naukowego i teraz zamiast kiwonów potrzebne są automaty montażowe 1.

Changed production science pack recipe to require assembling machine 1 instead of pumpjack.

Changed science pack 3 to require electric mining drill instead of assembling machine 1.

Changed crafting times: Oil refinery 20->10 Pumpjack 10->5
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@acidd: zapomniałeś wypunktować jeszcze jednej bardzo ważnej zmiany

Increased the underground belt length (basic, fast, express) from 5,5,5 to 5,7,9.
  • Odpowiedz
Koledzy od dłuższego czasu zastanawiam się czy da się zmienić pasy z np: czerwonych→niebieskie używajac planów, a nie biegając i zmieniając je recznie

#factorio
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mald: @panzpolski: Nie ma potrzeby demontować starych. Każdy pas, maszyna gorszego stanu jest wymieniana na lepszą jeśli tylko mamy na myszce akurat lepsze użądzenie, wystarczy kliknać. Jest mod, który pozwala robić takie wymianki automatycznie (ustawia się co ma byćwymienione za co i zaznacza obszar i automat juz sam to robi) Ale nazwy nie pamiętma ;)
  • Odpowiedz
  • 2
#factorio Mirku drogie, zacząłem wczoraj grać, jednak gierka ma wiele niuansow, możecie polecić jakieś poradniki?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@keltan: Przejdź kampanię. Potem sobie odpal mapkę bez agresji stworków. Potem kolejną już normalnie. Chyba największą przyjemnością jest samemu odkrywać grę.
  • Odpowiedz
@keltan: popieram przedmówcę ;) ja np. nie przechodziłem kampanii i od razu wskoczyłem na głębokie wody - to jest dopiero frajda odkrywać wszystko na czuja (no może z małą pomocą poradników z YT :P jest tego cała masa)
  • Odpowiedz
Po co jest nowa pompa? Da sie przepompowac z jednego tanka do drugiego, tak zeby go oproznic i zlikwidowac bez problemu?

edit: ok, wiem... do wagonow-cystern ... kurcze.. oproznilbym tanka, bo mam za duzo i mi kwas siarkowy sie produkuje, zamiast w plastyk isc.

#factorio
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@acidd: postawilem trzy zbiorniki na kwas i mi je napelnia, a mogloby napelnic jeden tylko i petroleum w calosci by szlo na plastic..

musze zrobic advanced processing, to bede crackowal ciezsze oleje i bedzie luz.. nie mamjeszcze produkcji niebieskich science packow - robie wlasnie.
  • Odpowiedz
@6a6b6c: a oki :)
@pan_kebab: Panie Kebabie generalnie zasada jest taka, że:
- Skrzynia magazynująca: tutaj trafiają do niej wszystkie rzeczy: ścinane drzewa, materiały które były na polach, które były likwidowane (schematem demontażowym, ten czerwony - zaznaczasz i roboty sprzątają). Nie podpinaj nigdy tej skrzyni jako skrzyni która zbiera przedmioty z produkcji. Bo do tego służy:
- Pasywna skrzynia magazynowa: Stawia się ją na końcu linii jako bufor
  • Odpowiedz
@nawon: U mnie tak wygląda wzbogacanie uranu

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
Kofi - @nawon: U mnie tak wygląda wzbogacanie uranu
0eNrVXO1u6jgQfZf8Bin+jivtvsiqQil...

źródło: comment_dWQ57tB8vdHZeFzMUxvw4ZItwgnwNxxs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Super patchnote!( ͡° ͜ʖ ͡°)
"Disable all mods" option in mod load error dialog doesn't disable base mod anymore.


#factorio
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pytanie do #factorio skoro teraz w 0.15 usunięte są artefakty obcych czyli alieny są tylko czynnikiem zwiększającym trudność gry. Ja lubię sobie spokojnie rozbudowywać bazę w trybie pokojowym więc w sumie mogę obcych wywalić (prawie) z gry? Nie są potrzebni w późniejszych etapach gry?

EDIT: btw można włączyć chmurę w steamie :) już działa
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mojemacki: nie, nie znalazłem listy a jestem dopiero na początku. Masz jakąś listę wymagań?
edit: ok włączyłem sobie starą mapę ;) już widzę co i jak
  • Odpowiedz
Pierwsza elektrownia w Czarnobylu już gotowa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mogę jej wydajność podsumować słynnym cytatem:


Pojedynczy reaktor produkuje 40MW energii ale co ciekawe gdy postawi się jeden obok drugiego, działają na siebie jak katalizatory i dają o 100% więcej energii co mi daję na tę chwilę 160MW ( ͡° ͜ʖ ͡°). W planach rozbudowa oczywiście o kolejne reaktory, ale teraz mam już
SamNieWiemKto - Pierwsza elektrownia w Czarnobylu już gotowa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mogę jej wyd...

źródło: comment_fkikYgEgL09h16Mh8VgySPmMHqnKBIVs.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@acidd: też korzystam jeszcze z węglowych, bo nie mam dobrego źródła uranu. Zrobiłem sobie mapkę teoretycznie na bogatych surowcach ale nie zwiększyłem występowania myśląc sobie, że będzie za łatwo ale jednak teraz odczuwam skutki tej głupiej decyzji xd
  • Odpowiedz
@SamNieWiemKto: wiem - znam to skądś :P na poprzedniej bazie [pic rel] (nad którą siedziałem w ch czasu) chciałem zrobić acziwka 20M zielonych, ale też dałem nieodpowiedni współczynnik rozproszenia (miałem dużo, małych i bogatych złóż) więc musiałem się sporo męczyć. No i teraz dopiero 0.15 mnie zmusiło do zrobienia od nowa :)

Ponoć współczynnik 1 : 20 : 40 jest w punkt (tak przynajmniej wyczytałem na forach)
acidd - @SamNieWiemKto: wiem - znam to skądś :P na poprzedniej bazie [pic rel] (nad k...

źródło: comment_Wf8XrKvMn2zzXDvZ4nBmHcTcz4ErjZVV.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
#factorio . Nasz admin @kusznier pyta się co zrobić z serwerem. Wiem, że kofi odpalił swojego i teraz jest pytanie czy tego trzymać czy nie trzymać.

Co zrobićz serwerem

  • Trzymać 30.8% (4)
  • Nie trzymać 69.2% (9)

Oddanych głosów: 13

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach