wpisy
Najnowsze
Archiwum
@Azaajaszz: panie masz free merchanta
Ostatni raz Moskwą grałem na 1.25 czy dalej jako pierwszą/drugą się bierzę religijna?
#eu4
#eu4
- 0
@chlopakbeztabu: tak, dla prawosławia religijna zawsze jest op
- 2
Nie ma eventu z unią Austria-Węgry? Na tronie jest Habsburg, ale eventa nie ma.
#eu4
#eu4
@kuba0139: Jest event zdaje się gdy Ladislus kończy 15 lat. Opcje są 3: Austria dostaje od razu PU nad Węgrami, dostaje tylko CB na restoration of union, albo Węgry dostają dziedzica i nic się nie dzieje.
Załóżmy że zaanektuje wszystkie prowincję w Europie takiej Hiszpanii to jej kolonie staną się moimi? Czy uzyskają niepodległość #eu4
@Magiczny_Michal:
If a colonial nation's overlord is fully annexed or otherwise removed from the game, one of two things will happen:
If the colonial nation has already declared an independence war, it will be treated as successful and the colonial nation will become independent.
If the colonial nation has not declared independence, however, it will be transferred to whoever gained control of the former overlord's capital. This is worth keeping
If a colonial nation's overlord is fully annexed or otherwise removed from the game, one of two things will happen:
If the colonial nation has already declared an independence war, it will be treated as successful and the colonial nation will become independent.
If the colonial nation has not declared independence, however, it will be transferred to whoever gained control of the former overlord's capital. This is worth keeping
- 8
@Magiczny_Michal: Tyle, że nie tylko w Europie, ale wszystkie prowincje należące bezpośrednio do Hiszpanii.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@madegg:
W domyśle miał to być mechanizm utrudniający blobowanie, do tego stopnia że na początku, jeśli jakaś prowincja nie była pełnym corem (czyt: nie była w State) to dało się jej skonwertować.
W domyśle miał to być mechanizm utrudniający blobowanie, do tego stopnia że na początku, jeśli jakaś prowincja nie była pełnym corem (czyt: nie była w State) to dało się jej skonwertować.
@madegg: Najbardziej wkurzający jest mechanizm "Too many territories", albo przenoszenie stolicy na inny kontynent, bo development i choi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Totalna porażka, Paradox zabrania się bawić
- 2
Jakiś poradnik dla totalnego laika do #eu4? Ewentualnie może jakieś inne(prostsze) gry, żeby ogarnąć podstawy?
@XxxErr utrzymanie wojska i zbędne forty na zero e czasie pokoju bo szkoda kasy. Technologia>idea szczególnie na początku i zwłaszcza militarna, devuj prowki żeby nie zostawać w tyle z instytucjami
- 3
@XxxErr: @laquilat: mniej więcej tak teraz gra wygląda, ale za chwilę wejdzie 1.30 co ma trochę zmienić, więc nie odpowiadam czy jest wszystko super aktualne, podstawy rozgrywki są dobrze opisane https://www.youtube.com/watch?v=XJfOQhpK30g
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
Niech ktoś poleci jakie idee brać dla papieża. Pierwsze jakieś dyplomatyczne jak kiedyś pewnie. Influence wygląda spoko. Ostatni raz grałem jak wyszło Mare Nostrum i nie wiem.
#eu4
#eu4
- 1
@madegg: Leć eksplorację, opluj Kastylię i Portugalię i buduj Papieskie Imperium Kolonialne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No ale jak chcesz konwencjonalnie to definitywnie diplomatic. Można zamiast tego espionage, ale wg. mnie improve relations jest lepsze od redukcji AE bo robi więcej rzeczy. I koniecznie dołącz do HRE na samiuśkim starcie, dużo ułatwia. Potem to w zasadzie siłą rozpędu, co tam akurat potrzeba, religijne do rolpleju i
No ale jak chcesz konwencjonalnie to definitywnie diplomatic. Można zamiast tego espionage, ale wg. mnie improve relations jest lepsze od redukcji AE bo robi więcej rzeczy. I koniecznie dołącz do HRE na samiuśkim starcie, dużo ułatwia. Potem to w zasadzie siłą rozpędu, co tam akurat potrzeba, religijne do rolpleju i
- 1
@KonQ: Nie, bo będę do tyłu z Military techem
- 2
"Pierwsze" 38 godzin za mną, a ile przede mną? Wpadło 51 achievmentów.
Na początku miałem grać wysoko, ale wyszło jak zawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oceńcie mojego Commonbloba.
#eu4
Na początku miałem grać wysoko, ale wyszło jak zawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oceńcie mojego Commonbloba.
#eu4
źródło: comment_jdu8lcfYyVs82YSJ4cfhVn3wSF9sehrg.jpg
PobierzBig Blue Bloob zrobiony za drugim podejściem, ale na tyle ładnie że można grać dalej. Żadnych koalicji, pożyczek(max miałem 3), tylko korupcja do zbicia. Trochę ciekawie było bo 1483 roku, kiedy miałem w sumie 88 prowincji, przypomniało mi się, że muszą one być w Europie, a miałem już wtedy 12 corów w Afryce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale no cb na Imetri - wasalizacja i podbój Cricassi i
źródło: comment_3qL9vX4LJngeS6VndQZjYLHqurumCLxi.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Ktoś się kiedyś spotkał z tym z------m eventem, gdzie wyskakują separatyści z Niderlandów?
@MasterZiomaX: wszyscy bo to historyczny event ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MasterZiomaX: https://eu4.paradoxwikis.com/Burgundian_events#Burgundian_events_regarding_Low_Countries
Powinno minąć po 1650.
Powinno minąć po 1650.
- 0
Na tapecie MALI
Robię już trzecie podejście. Próbowałem kolonizacji ale zwykle jestem za późno w Brazylii (ok 1500-1510) i dostaję od razu wpierdziel od UK bo mają pakt z Torsedillas na te tereny i robią mi wjazd na chatę. Nawet nie kolonizując to w okolicy 1600 roku wbija mi Hiszpania/Francja/UK i dostaję totalne bęcki bo mają military tech +3 w stosunku do mojego.
Ktoś ma jakąs sprawdzoną strategię na grę Mali ?
Robię już trzecie podejście. Próbowałem kolonizacji ale zwykle jestem za późno w Brazylii (ok 1500-1510) i dostaję od razu wpierdziel od UK bo mają pakt z Torsedillas na te tereny i robią mi wjazd na chatę. Nawet nie kolonizując to w okolicy 1600 roku wbija mi Hiszpania/Francja/UK i dostaję totalne bęcki bo mają military tech +3 w stosunku do mojego.
Ktoś ma jakąs sprawdzoną strategię na grę Mali ?
- 0
@Dungor: Musi się troszkę pofarcić bo potrzebujesz władcy z normalnymi statami. Następcę tronu w----------z i pozostaje modlitwa do RNGesusa. Nie wydajesz admin many absolutnie na nic, bierzesz doradców, stability i manę w eventach itd.
Wszystkim feedujesz wasali (na północ od ciebie pojawi się Fulo czy jakoś tak, to jest dobry kandydat do zwasalizowania bo dużo corów dostaje) i rushujesz 5 admin tech i później explorację.
Za dyplomatyczne i militarne
Wszystkim feedujesz wasali (na północ od ciebie pojawi się Fulo czy jakoś tak, to jest dobry kandydat do zwasalizowania bo dużo corów dostaje) i rushujesz 5 admin tech i później explorację.
Za dyplomatyczne i militarne
- 0
@Ks_Robag: Póki co działa zajebiscie. Wbiłem się w Brazylie, mam równy tech z Portugalią i Castylią i zaraz zacznę kolonizacę i podbój Peru. Mali na propsie, mega ciekawa gra!
Znacie jakieś fajne mody które zmieniałyby scenariusz gry i usadowiałyby ją w alternatywnej wersji historii? jeśli tak to polećcie jakieś. Widziałem kiedyś moda w klimatach sci-fi w którym mogliśmy grać Polską która wygrała powstanie listopadowe, jakby ktoś znał jego nazwę to byłbym wdzięczny
#eu4 #europauniversalis
#eu4 #europauniversalis
@Ortalionowy_Rycerz: tego moda o którym mówisz nie kojarzę wcale, ale bardzo quality mod alt-histowy do EU4 to Third Oddysey: Back to the Motherland
No, jaki?
- Bardzo trudny 6.9% (9)
- Trudny 12.2% (16)
- Normalny 74.8% (98)
- Łatwy 3.1% (4)
- Bardzo łatwy 3.1% (4)
@Ortalionowy_Rycerz: Zawsze we wszystkie gry Normal bo jest to poziom pod który jest balansowana gra
@Ortalionowy_Rycerz: Większymi i łatwiejszymi państwami very hard, a jakimiś małymi państwami z trudną pozycją jak np Bizancjum to normal
- 13
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Piastan: To hoi4 czy Darkest Hour?
- 0
@I-____-I: dzięki, udało się ściągnąć, ale na catalinie coś nie działa :/
@sobakievich: ze steama
- 0
Mirki czy jak rozwiążę HRE to zaliczy mi tą misję? Żaden elektor na mnie nie zagłosuje bo mam po -500 do relacji za agresywną ekspansję, a gdy wasalizuje elektora to tego samego dnia odbierają mu elektorat.
#eu4
#eu4
źródło: comment_XoBCpOm0PvvQC0ZegGRiFKQa37C8Wzuk.jpg
Pobierz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2


















#eu4
źródło: comment_nlBLH7YrewRKNgRrjX8rtnBhWrSP3NZ7.jpg
Pobierz