@korni007: znaczy, jeden widzę że dzisiaj się zalogował to ma 2 logowania pod ten sam login. Jak mogę się pozbyć starych aktywnych połączeń? wbiłem na ap i faktycznie jest tylko jedno urządzenie.
  • Odpowiedz
w końcu po wielu poszukiwaniach padło na debiana 10.
Pacjent: asus 1201n (3gbram, 2x1,6ghz, 16gb ssd, 3 monitory: ekran laptopa, hdmi i vga zależało mi na obsłudze hdmi i vga)
przetestowane: knopix, ubuntu(20,18,16,14), lubuntu(20,18,16,14), windows10 light, windows 7 embbeded, windows xp (posready 2009), debian, linux light, antix, android, opensuse.

Na wielu z tych systemach po prostu słabo chodził ten lapek, a jak już chodził przyzwoicie to nie dało się wyłączyć wewnętrznego ekranu laptopa i
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@defoxe: Z repozytorium nie szło bo ich tam po prostu nie ma.
W Ubuntu dopiero od wersji 19.10 jest ten pakiet w repozytoriach, a w Debianie prawdopodobnie będzie od następnej wersji(11).
  • Odpowiedz
O kurdę, ale to jest dobre.

https://github.com/flightlessmango/MangoHud

Mega wygodny niezależny overlay do gier pod linuksem, który można dowolnie customizować. Da się go ukryć lub pokazać w dowolnym momencie. Obsługuje logowanie do plików pod skrótem klawiszowym do późniejszego porównania by np przetestować wydajność gry na różnych konfiguracjach.

Można
K.....3 - O kurdę, ale to jest dobre.

https://github.com/flightlessmango/MangoHud
...

źródło: comment_1592435965RCQbxWINjQ9OwiDwwHrA7W.gif

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kwitnaca-wisnia: zaorałem wszystko w p---u i zacząłem z tutorialem z sekuraka... tylko jebnąłem klucz 4096 i teraz czekam już z półtora godziny i się zastanawiam czy czekać czy jebnąć jeszcze raz od zera
  • Odpowiedz
myślałem że już to mam jednak nie mogę się podpiąć do sieci lan.
klient łączy się z serwerem ale dalej nie przechodzi.
konfig serwera:
local 192.168.0.102
port 1194
proto udp
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam taka zagwostke. Jest sobie dekoder sat z enigma2 wiec okrojony linux oraz vps z debianem. odpalam sobie terminal logujac sie na e2 na dekoderze i chce pobrac sobie jakis pliczek z vpsa. Do dyspozycji mam tylko protokol sftp czym i jak zbudowac komende zeby sciagnac owy plik? wget sftp nie dziala, curl wywala blad "curl: (1) Protocol "sftp" not supported or disabled in libcurl
" jakies pomysly?
#ubuntuos
#
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miki, korzysta ktoś z linux na laptopie i podłącza do niego stacje dokująca pod USB3.0?
Jeśli tak to jaka dystrybucja, środowisko graficzne i stacja dokująca?

Dodatkowo nie mogę dobrać dla siebie środowiska graficznego, z każdym coś nie nie tak. Co Wy polecacie do Debian?
#linux #debian
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach