Jestem mile zaskoczony możliwością instalacji z poziomu windowsa (pendrive się zepsuł i nie chce mi się szukać otwartego kiosku na osiedlu żeby kupić płytę). ISO na kartę SD i jedziemy. #debian #wheezy #linux
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@banex: nie grzeje się bo on zupełnie wyłącza tę kartę, a całkowite zużycie energii lapka mi spada do ok. 10-13 W, jest tutorial w necie jak to zainstalować, na telefonie siedzę to linka za bardzo nie podeślę, myślę że na Twoim lapku też zadziała bo tę nową wersję bumblebee raczej chwalili
  • Odpowiedz
@bodzio_pl: Fajnie słyszeć że da się już grać na linuksie, ale pierwsze wrażenie po przeczytaniu 300fps w grze ze steam to szok i niedowierzanie. Głównie szok, a szkoda- tyle lat z linuksem i nie mogę się jeszcze oswoić z myślą że to 'już'
  • Odpowiedz
Cześć mirki.

Mam problem z terminalem od ctrl+alt+f1 do f6, jest po prostu czarny ekran, nijak się zalogować

#debian jessie

  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hmm, mam taki dziwny problem. Jak zmieniam tty nawet na chwilę to bardzo często restartuje mi się kdm, tak jakby zostało użyte /etc/init.d/kdm restart. Muszę się ponownie logować i tracę całą sesję użytkownika. Do tego nie mogę zalogować się podwójnie do środowiska graficznego np. "przełączając użytkownika". Ma ktoś jakiś pomysł, jak to naprawić?

Korzystam z debiana testinga, kde mam w wersji 4.8.4

#linux #kde #debian
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć mirasy.

Mam prolem na Debian Jessie z alsą, nie mam zakładki nagrywanie, nie mogę skonfigurować mikrofonu pod TS3 i wejść na mirkowypokowy serwer ;(

pawel@debian:~/Pulpit$ cat /proc/asound/devices

1:
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux, a właściwie #debian ma jakieś logi stanu zasilania przy pracy na laptopie? Zastanawiam się, czy gniazdo zasilania mi poszło i nie zauważyłem spadku napięcia na baterii (bardzo starej, dającej parę minut pracy), czy po prostu np. płyta główna padła, na co by wskazywało to, że niby diody podłączonego zasilania się świecą, przy czym po naciśnięciu przycisku power gasną (komputer ofc nie wstaje), by zaświecić dopiero po
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#debian #linux #pytaniedoeksperta

Ma ktoś może pomysł, dlaczego po dłuższym nieużytkowaniu kompa (godzina, czy kilka), lub po uśpieniu go i wybudzeniu, nie działa mi internet przewodowy, a w ustawieniach sieci jest napisane, że połączenia przewodowe są niezarządzane?

edit: internet działa wtedy dopiero po restarcie lapka
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach