Wpis z mikrobloga

@banex: Wydaje mi się, że nie ma jeszcze odpowiednich sterowników do obsługi hybryd (przełączanie między grafikami). Windows wykrywa takie hybrydy i w połączeniu ze sterownikami sam przełącza, lub daje możliwość ręcznego uruchamiania danej aplikacji na lepszej grafice, a sam Windows chodzi na słabszej.
@banex: ja korzystam ze sterowników bumblebee, nie są idealne bo defaultowo ustawiają Ci korzystanie z tej słabszej grafiki, a jak chcesz oddalić lepszą kartę to musisz to explicite zrobić, ale zasadniczo u mnie działają, bez tego baterię mi niesamowicie zżerało
@banex: Podejrzewam, że to wina mało zoptymalizowanego GUI (KDE albo Gnome). Dlatego jestem zdania, że Unixy jeśli koniecznie chce ktoś na desktopie to na jakimś PC-ie, a tak to zastosowania serwerowe. Dużo laptopów, zwłaszcza tych nowszych sobie z tym nie radzi.
@banex: nie grzeje się bo on zupełnie wyłącza tę kartę, a całkowite zużycie energii lapka mi spada do ok. 10-13 W, jest tutorial w necie jak to zainstalować, na telefonie siedzę to linka za bardzo nie podeślę, myślę że na Twoim lapku też zadziała bo tę nową wersję bumblebee raczej chwalili