Człowiek szedł spać trochę nie dowierzając, że ten transfer naprawdę się wydarzył. Cały pilkarski świat tym zył w ostatnich dniach, artykuły, statystyki, specjalne podglądanie zawodnika na MŚ, gdzie wypadł naprawdę okazale. Różne myśli w nocy, czy to prawda, czy sen... i po przebudzeniu okazuje się, że najważniejszy transfer tego okienka naprawdę miał miejsce. Już nic nie będzie takie samo. On naprawdę zmienił klub! Lucas Torreira w Arsenalu ( ͡° ͜ʖ
@Ragnarokk: W Turcji też ma większościowe poparcie, tak samo jak wśród prawie wszystkich muzułmanów. Turcy już dawno udowodnili, że imigranci z muzułmańskich krajów nigdy się nie zintegrują w 100% społeczeństwem (mówią po turecku, ich domy to mała Turcja, kultura, obyczaje, zachowanie podobnież, znajomi z tych samych kręgów, a żaden z nich nie uważa się Niemca) i ten projekt nie ma prawa się udać, a na zachodzie przyjmują ich jak głupi. Od
A i też nie idzie powiedzieć, że są zasiłkowi


@Ragnarokk: To akurat pisałem w kontekście tych większości blisko już 6 mln, które przybyły z Bliskiego Wschodu i Afryki, Turków raczej same zasiłki często nie zadowalają i niektórzy mają swoje biznesy w Niemczech oraz Turcji.

Sam pracuję z trzema Turkami i absolutnie się zintegrowali.

Tutaj nawiązywałem do 2-3-4 pokolenia w Niemczech, które dalej się uważa za Turków czego Ozil, Gündoğan, Can, bracia
@Ragnarokk: Od początku było wiadome, że Anglik nie opuści Wysp, dodać do tego należy, że on i jego cała rodzina to fani West Hamu, chciał też pewnie być blisko dzieci i Młoty najprawdopodobniej zaoferowały mu najwyższą tygodniówkę.
Lucas Torreira właśnie przechodzi testy medyczne w klubie, a Matteo Guendouzi(19 lat, B2B, Lorient, kwota transferu €8 mln + bonusy) przejdzie je jutro, obaj powinni zostać oficjalnie potwierdzenie na początku tygodnia i podpiszą 5-letnie kontrakty.

Ogłaszam koniec okienka, bo Matteo jako ten "młody piłkarz na przyszłość" jest ostatnim transferem Arsenalu na sezon 2018/2019, wielka szkoda, że nie zdecydowali się na ściągnięcie lewego skrzydłowego.
#arsenal
Pustulka - Lucas Torreira właśnie przechodzi testy medyczne w klubie, a Matteo Guendo...

źródło: comment_hz3441HJKbKYfDAu06k4QBLtyCNKHEF5.jpg

Pobierz
on nie jest czasem mocno anorektyczny?


@unster: O dziwo pomimo 68 kg jakoś sobie radzi, ale pewnie będzie musiał tak jak Ozil, który przez pierwszy sezon również był oporny na wiedzę udać się na siłownię i nabrać masy mięśniowej.

A jak już przy naszym reprezentancie jesteśmy - widziałbyś go w Arsenalu?


@unster: Absolutnie, równia pochyła Krychowiaka. Nie poradził sobie w WBA, kiepski mundial, źle się ustawia, podejmuje kiepskie decyzje, nie
Jako, że okienko transferowe dla Arsenalu już skończone i teraz klub będzie tylko sprzedawać zbędnych piłkarzy, tak najprawdopodobniej będzie się prezentować głębia składu na przyszły sezon:

GK: Leno(26), Cech(36), Martinez(26)
RB: Bellerin(23), Lichtsteiner(34), Niles(21), Chambers(23), Bramall(22)
CB: Mustafi(26), Sokratis(30), Koscielny(33), Chambers(23), Holding(23), Movropanos(21)
LB: Monreal(32), Kolasinac(25), Niles(21)
CDM: Xhaka(26), Torreira(22), Elneny(26)
B2B: Ramsey(28), Torreira(22), Niles(21)
LW: Aubameyang(29), Lucas Perez(30), Welbeck(28)
CAM: Ozil(30), Mkitaryan(29), Iwobi(22), Ramsey(28)
RW: Mkitaryan(29), Welbeck(28), Lucas Perez(30), Nelson(20), Ramsey(28)
Pustulka - Jako, że okienko transferowe dla Arsenalu już skończone i teraz klub będzi...

źródło: comment_sS05LLEx4FsN7oD30pg9lL6Jzomkr3p6.jpg

Pobierz
8 bramek w La Liga , nie jest skrzydłowym


@Alf131: W Arsenalu grał na skrzydle, w Deportivo też mu się zdarzały tam występy jako schodzący napastnik, których to preferuje Emery na bokach.

i ma 29 lat.

We wrześniu kończy 30.

Na 99% zostanie w Hiszpanii.

Na 99% zostanie w Londynie, jedyne poważniejsze plotki jakie go łączyły z innym klubem to były te Lazio, a większość ruchów odpada przez wiek połączony z
Torreira i jego ojciec na przestrzeni kilku ostatnich dni potwierdzili transfer Urugwajczyka do Arsenalu, zostają mu do przejścia testy medyczne po których podpisze kontrakt w przyszłym tygodniu.

Jest to też niestety tak jak wcześniej pisałem, a chciałem się mylić, że to tak wyglądało, ale koniec transferów do pierwszego zespołu, bo rozglądają się już tylko za młodym piłkarzem na przyszłość.

źródła: Ornstein i sam Torreira w dzisiejszym wywiadzie.
#arsenal
@cesar90: Moje zdanie jest takie, że to wyrzucenie pieniędzy w błoto, Sven ściąga kolejnego piłkarza z Borussii tak jakby nie było innych, młodszych. Sokratis ma 30 lat przychodzi po bardzo kiepskim roku, jest wolny, nie za bardzo umie podawać, popełniał w zeszłym sezonie tyle samo błędów co Mustafi i ma równie narwane zachowania na boisku. Opiera swoją grę mocno na fizyczności, a z tym również zaliczył spadek. Mi się zapaliły wszystkie
@Opti:
Średnio? Koleś jest dzikiem, który wkłada głowę tam gdzie inni nie wkładaja nogi. Koleś ma 168cm wzrostu, a #!$%@? walczy o główkę w polu karnym. Ma jeszcze miejsce na rozwój, ale w kwestii serca do gry to drugi Kante i zawodnik o charakterystyce jaką w Arsenalu ostatnio mial chyba Vieria.
Arsenal na chwilę obecną ma maksymalną ilość piłkarzy non-HG - 17, ale Ospina najprawdopodobniej miejsce na jeszcze jeden transfer, natomiast zamiast niego wejdzie Martinez, który ma status HG. Patrząc po wypowiedziach agenta wygląda na to, że Lazio zrezygnowało z Lucas Pereza i to on będzie nowym skrzydłowym...

Głębia składu na przyszły sezon:
GK: Leno(26), Cech(36), Martinez(26)
RB: Bellerin(23), Lichtsteiner(34), Jenkinson(26), Niles(21), Chambers(23)
CB: Mustafi(26), Sokratis(30), Koscielny(33), Chambers(23), Holding(23), Movropanos(21), Bielik(20)
LB: Monreal(32),
Pustulka - Arsenal na chwilę obecną ma maksymalną ilość piłkarzy non-HG - 17, ale Osp...

źródło: comment_YwhJwwNpBz4sgluhXlaVvhrYuGc8gkDW.jpg

Pobierz
"HG" - "home grown"?


@login_grozy: Tak, skład ma mieć 17 obcokrajowców i 8 piłkarzy wyszkolonych w Anglii lub Walii.

na reddicie Arsenalu kazdy sie cieszy powiewem swiezosci i transferami


@prodigi: Nie każdy, ale większość tak ignorując, że tak na prawdę w składzie nie ma ani jednego nominalnego skrzydłowego poza Nelsonem i na upartego też Welbeckiem. Torreira będzie mimo wszystko ze swoimi warunkami i stylem gry pomocnikiem box to box, więc
@Pustulka:

Z tym, ze w klubie nie ma pol skrzydlowego zgadzam sie w pelni, Iwobi i Welbeck, nie potrafie sobie przypomniec bym w zyciu kiedykolwiek widzial, by pilke wrzucili w pole karne, Nelson jest hypowany, ale wg. mnie we wszystkich meczach, ktore zagral nie pokazal nic wiecej niz Joel Campbell czy Lucas Perez.

Leno - to nic o nim nie wiem, nie ogladam Bundesligi, ale ogladajac kilka kompilacji (ktorych zawzwyczaj nie