Nie będziesz posiadał niczego i będziesz szczęśliwy?


@zwk-: A ty co niby posiadasz? To zdanie opisuje kapitalizm idealnie, coraz więcej rzeczy jest nie twoje - ale na wynajem, na licencji, na wypożyczeniu, jakby kapitaliści mogli sprzedawać ubrania nie na twoją własność, tylko jako prawo do noszenia ubrań należących firmy, to by tak natychmiast zrobili xD Do tego właśnie kapitalizm dąży, do konsolidacji prawa własności do coraz węższego i mniejszego grona
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@Gaku745: kiedy pan kapitalista podnosi ceny to dlatego że musi bo inflacja i takie są prawa ekonomii ale jak od lat praca robotników kosztuje tyle samo to nie interesuj się komuchu
  • Odpowiedz
#antykapitalizm #anarchizm

Niezależni aktywiści i aktywistki z Łodzi rozpoczęli akcję wieszania napisów z hasłami lokatorskimi na płotach i budynkach deweloperskich. Akcja ma na celu uświadomienie skali i szkodliwości zjawiska wyprzedaży przestrzeni miejskiej wraz z mieszkańcami i dzikiej samowoli tzw. inwestorów.
D.....s - #antykapitalizm #anarchizm

Niezależni aktywiści i aktywistki z Łodzi rozpo...

źródło: comment_1641981387edlGYL30Vj9PY99OxbKF80.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@naimon: ale fikołek, kilka lat temu na wykładzie nie widziałem nikogo z karabinem, za to jak spojrzeć na historię światową to gdy mówili o dobru wspólnym i walce z kapitalistycznymi zapędami policja rzeczywiście często powstawała, nawet tajna mogąca znacznie więcej niż ta wolnorynkowa.
A anarchizm to utopia.
  • Odpowiedz
@janinapomidor: XDDDDD stary ale wiesz że na skłotach siedzą ćpuny i jakieś lewackie odpady z zaburzeniami psychicznymi jak oni przeżywają traumę bo trzeba iść od pracy, w razie wojny by się powiesili lub zaćpali na śmierć
  • Odpowiedz
@zenek-stefan1: Żółto-czarnej najczęściej używają kuce z konfederacji, których na wykopie jest pełno. Najlepsze jest to, że ich partia nie ma nic wspólnego z tą ideologią, ale co zrobisz¯\(ツ)_/¯
A ty which one do you choose?_
To są nurty anarchistyczne (no może poza anarchokapitalistami, ale to temat na inną dyskusję). Ja nie jestem anarchistą, więc nie wybieram żadnej z nich
  • Odpowiedz
Społeczności libertyńskie


Nie jestem przekonany, że będą to społeczności zdecydowanie różne w funkcjonowaniu od społeczności komunitarnych. Zasady będą inne ale podstawowe mechanizmy te same. Pewną analogią mogę być komuny hipisowskie, gdzie przyjęta hierarchia wartości jest zgoła inna od tej w np. wiosce amiszów, ale sposób działania jest bardzo podobny.

Uważam, że najbardziej popularnym typem obyczajowości wolnych stowarzyszeń będą społeczności libertariańskie.


Z
  • Odpowiedz