Czy ktoś z technicznym i naukowym tłem jest w stanie coś powiedzieć o sporze związanym z perowskitami? Kto ma rację Pani Malinkiewicz czy Columbus?
Dla mnie trochę to wygląda jak sytuacja z "polskim grafenem" czyli tym porzuconym sposobem na produkcję grafenu który zwyczajnie był mało przełomowy, a w międzyczasie stworzono lepsze rozwiązania. Prawdopodobnie przez ten długi czas nie byli w stanie opracować skutecznej metody produkcji lub są inne problemy np. z trwałością lub
@jacek007g: z tego co pamiętam to mieli propozycję z japonii na 20 milionów aby przenieść badania do nich... Nasz kraj jest ślepym zaułkiem... 10 lat temu w telewizji politycy trąbili że mamy największe pokłady gazu łupkowego w europie. Mielismy zostać potęgą energetyczną w tym regionie świata. Za kulisami bogate kraje podkupują inżynierów wynalazców technologie. Mam kilku kumpli inżynierów po polibudzie. Kilku z nich dostało porpozycje pracy w USA i wyjechali.
@jacek007g: Bierzesz pod uwagę scenariusz w którym jedna strona po prostu nie dowiozła komercjalizacji technologii, a druga beznadziejnie nadzorowała biznes (bo zarzuty, że startup miał 20 samochodów są śmieszne biorąc pod uwagę, że sprawując kontrolę nad spółką musieli to wiedzieć w trakcie), bo póki na można było spekulować na giełdzie na akcjach było fajnie, ale potem zorientowali się że utopili kase i chcieli jakoś z tego wyjść nie tracąc cashu?
Dzisiaj widziałem jak pracownik #zabka wylewał sok z plastikowej butelki prosto do kratki kanalizacyjnej przy drodze. Wszystko na widoku publicznym, ruchliwa droga. Nawet nie odkręcił butelki, miał po prostu przebite trzy dziurki od spodu i tak wylewał, obok niego stały jeszcze dwie pełne butelki.
10 października będzie ogłoszone kto dostanie pokojową nagrodę Nobla. W następnych dniach USA wykona wojskowe operacje na terytorium Wenezueli. Mark my words ( ͡°͜ʖ͡°)
2020 rok: Prezydent Donald Trump nakazał Pentagonowi wycofanie do połowy stycznia (2021 roku) 2,5 tysiąca żołnierzy amerykańskich z Afganistanu i Iraku. Dojdzie do tego w ostatnim tygodniu prezydentury Donalda Trumpa. Porozumienie (z Talibami) przewiduje wycofanie wszystkich wojsk (amerykańskich) do końca kwietnia 2021 r., choć prezydent USA Donald Trump pierwotnie planował zakończyć proces do końca obecnego roku. Uwolniono również 5000 Talibów z więzień.
2021 rok: Trump uważa, że mimo, iż zawarł w lutym ubiegłego umowę z talibami,
Polityczka Konfederacji promuje chińskie badziewie, twierdzi że w Europie nie produkuje się rodzinnych aut i że nie ma alternatyw dla tego chińskiego auta oraz twierdzi że nie reklamuje tej firmy (bo nie dostała umowy ani yuanów).
A jednak robi foteczki z ubraniem pod kolor auta, sama mówi że dostała promocje (być może są dla każdego klienta ;) ). Cała forma no niestety wygląda bardziej jak reklama i promocja.
W 2023 ogłosili, że będzie połączenie z Przemyśla do Grazu z wagonem panoramicznym, w pierwszej klasie. IC104 i IC105. Czy ktoś kojarzy czy to dalej kursuje, jak to zakupić ewentualnie?
Hejka, kupiłem siostrzenicy Hogwarta na PS5, pudełko z płytą blu-ray. Czy da radę taką wersję użyć na PS5 wersji digital? W sensie czy jest jakiś kod lub inny sposób? Nigdzie nie umiem znaleźć informacji o tym.
Chwilę wcześniej mówił klasyki jak, że ta wojna nie powinna się odbyć ale rządził Biden, że wszyscy są winni tej wojnie, Biden i Zełenski, że nie zapobiegli jej i... Putin, że ją zaczął (sic!). Pokaz demencji, debilizmu i braku wiedzy w czasie ledwie ponad 30 sek.
niedawno złapałem się na myśleniu, że gdyby trump byl u wladzy to pewnie by jakimś systemem rakietowym zlikwidował siły ruskie wysłane aby zdobyć lotnisko
@jacek007g: Widziałem. Część reddita ogłosiło już to przełomowym wydarzeniem zmieniającym pojmowanie historii jaka znamy xD Wciąż nie mogę się nadziwić że istnieją ludzie tak naiwnie wierzący w kazda p------e żeby tylko utwierdzic się w swoich urojeniach.
Dla mnie trochę to wygląda jak sytuacja z "polskim grafenem" czyli tym porzuconym sposobem na produkcję grafenu który zwyczajnie był mało przełomowy, a w międzyczasie stworzono lepsze rozwiązania. Prawdopodobnie przez ten długi czas nie byli w stanie opracować skutecznej metody produkcji lub są inne problemy np. z trwałością lub
źródło: Mercedes-Vision-Iconic-%E2%80%93-luksusowe-coupe-ktore-laczy-ducha-lat-30-z-technologia-przyszlosci-Mercedes-Benz-Vision-Iconic-2
PobierzNasz kraj jest ślepym zaułkiem... 10 lat temu w telewizji politycy trąbili że mamy największe pokłady gazu łupkowego w europie.
Mielismy zostać potęgą energetyczną w tym regionie świata. Za kulisami bogate kraje podkupują inżynierów wynalazców technologie.
Mam kilku kumpli inżynierów po polibudzie. Kilku z nich dostało porpozycje pracy w USA i wyjechali.