Moja babcia jest wziętą nauczycielką angielskiego z tzw. "powołania" - czyli robi to, bo to kocha. Już dawno osiągnęła wiek emerytalny, mogłaby odpoczywać, ale nie - uczy dalej. Kocha to, a przy okazji ma pieniądze, które są ważne zwłaszcza po śmierci dziadka, który co by tu nie mówić, utrzymywał dom jako wybitny inżynier znany w całym kraju. #krakow
@powaznyczlowiek: Jak można użyć argumentu, że blokuje miejsce młodym? Przecież w interesie nas wszystkich jest, żeby ludzie pracowali najdłużej jak się da.
Oooo @IKEApl jest na wykopie ;o Korzystając z okazji, chciałbym opisać z jakim betonem, brakiem logicznego myślenia i brakiem dobrych chęci ze strony pracowników spotkałem się w Ikei Poznań.
Postaram się to jakoś logicznie rozpisać, ale sytuacja była tak absurdalna, że dosyć ciężko ją w prosty sposób opisać.
1. Moja żona pojechała do Ikei złożyć zamówienie na szafę PAX. Miły Pan z obsługi skonfigurował żonie na komputerze szafę zgodnie z życzeniem, dodatkowo wzięliśmy
@kajbel: Sporo zależy na kogo trafisz. Mogło się skończyć tak, że monterzy nie wzięliby dodatkowej obudowy z magazynu, wróciłaby do IKEA, a Ty byś dostał kasę z powrotem. Procedury się zmieniają co jakiś czas, pracownicy się zmieniają. Nie każdy ma po klika lat stażu i wszystko wie.
#ikea #pax Łączył ktoś ze sobą 2 szafy tak aby uzyskać 4m miejsca na ciuchy? Wychodzi taniej niż szafa w zabudowie na ten rozmiar, tylko czy to się uda tak spiąć by tworzyło to w miare spójny układ?
Ten planer to się tnie straszliwie jak chcę taki zestaw z dwóch zbudować ( ͡°ʖ̯͡°)
@lucasy: Jak tylko masz prostą podłogę to bez większego problemu. Zastanów się czy chcesz dosuwać do samej ściany, bo ciężko jest potem wsadzić palce by otworzyć drzwi.
@Stivo75: No jak zamawiasz hydraulika, bo nie masz ciepłej wody, a on przyjedzie po dwóch miesiącach, wymieni jeden zawór i wszystko działa to ile trwa według Ciebie taka usługa? Doskonale rozumiem podejście klienta i to jest wina Twojej komunikacji z klientem, że jest niedoinformowany.
Ej, bo będę musiał teraz parkować na płatnych przez jakiś czas. Chcę sobie to ułatwić maksymalnie i doładować kartę ŚKUP. Problem w tym, że przyjeżdżam koło 7:00, a strefa jest chyba od 9:00. Musze schodzić o 9:00 do auta, czy mogę se zaznaczyć od 7:00 na 8h? On sam zacznie naliczać od 9:00, czy od 7:00? Czy może ustawienie na 8h nie uwzględni dwóch pierwszych (bo są bezpłatne) i policzy mnie do
Ktoś może wie czy w #ikea da się zrobić tak żeby w jednym sklepie zrobić zamówienie (kilka rzeczy, płatność na raty) a w drugim towar odebrać? #kiciochpyta
Mirki prośba o pomoc bo zaraz zwariuje... Zaprojektowałem sobie szafę PAX z Ikea, elegancko narożną na 236cm, jutro chciałem jechać ją kupić ale coś mnie podkusiło żeby dokładnie zmierzyć wysokość od podłogi do sufitu i wyszło mi, że niekiedy jest 234,5 a w paru miejscach 236.... Zatem szafa mi kur... nie wejdzie. Można te szafy jakoś... no nie wiem, obniżyć o te 2-3cm?
@MiguelZCali: Uważam, że ma rację. Zupełnie inaczej byś planował życie, gdybyś nie zakładał, że po przekroczeniu jakiegoś wieku będziesz niezależnie od wszystkiego dostawał jakieś środki. I uważam, że zdecydowanie większą uwagę przywiązywaliby ludzie do odpowiedniego wychowania swoich dzieci i relacji z nimi niż teraz. Gro osób ma depresje czy inne ddd przez rodziców, którzy mają serdecznie w dupie odpowiednią opiekę nad dziećmi, bo wiedzą, że i tak na starość będzie
Gurwa, Mirki zaraz mnie wuj jasny strzeli ( ͡°ʖ̯͡°) Czy ktoś z was ma szafę #pax z #ikea i wyregulował ją bez problemów? Jedyne co udało mi się wyregulować to szparę między drzwiami, ale cała reszta ni wuja. Te p--------e śrubki nie chcą się w ogóle ruszyć. Wydaje mi się, że po prostu te drzwi są za ciężkie, żeby móc je tak
WYNIKI LOSOWANIA Z racji tego że nie działa #mirkorandom, losowaliśmy pierwszym lepszym generatorem http://www.web4u.pl. Duże dowolne pizze w naszym lokalu wygrywają: @Diablo97
Mircy! Popsulem kanapę z Ikei. Bok trzymał się na 2 śrubach, które wyrwalem razem z kawałkami płyty. Ma ktoś pomysł jak to naprawić? Płyta trzyma się chyba tylko na zszywkach więc myślałem, żeby je po kolei wyciągać i po prostu wymienić płytę. Chyba, że są jakieś zaprawki czy kołki do naprawy? #stolarstwo #ikea #diy #pytanie
#remontujzwykopem szykuje mi się montaż #kuchnia i w związku z tym mam pytanie co by nie dać się naciąć na rady wszystkowiedzścej ekipy, która wie nie jak być powinno a jak żeby im było wygodnie: blat kuchenny zamówiony w #ikea będzie się składał z 2 części, które będą połączone na silikon (listwa odpada bo by przeszkadzała i brzydko to wygląda, poza tym w miejscu łączenia potrzebuję
@Singularity00: Wcinkę Ci mogą zrobić tak jak wspominał ktoś wyżej i będziesz zadowolony. Tylko im powiedz o tym na początku, bo nie każda ekipa to robi, a jak zetną normalnie to będzie za późno. No i skasują ekstra 250 zł, ale jak chcesz gładką powierzchnię to warto.
Moja babcia jest wziętą nauczycielką angielskiego z tzw. "powołania" - czyli robi to, bo to kocha. Już dawno osiągnęła wiek emerytalny, mogłaby odpoczywać, ale nie - uczy dalej. Kocha to, a przy okazji ma pieniądze, które są ważne zwłaszcza po śmierci dziadka, który co by tu nie mówić, utrzymywał dom jako wybitny inżynier znany w całym kraju. #krakow