Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem szykuje mi się montaż #kuchnia i w związku z tym mam pytanie co by nie dać się naciąć na rady wszystkowiedzścej ekipy, która wie nie jak być powinno a jak żeby im było wygodnie: blat kuchenny zamówiony w #ikea
będzie się składał z 2 części, które będą połączone na silikon (listwa odpada bo by przeszkadzała i brzydko to wygląda, poza tym w miejscu łączenia potrzebuję idealnie płaską powwierzchnię) ale jeden blat muszę przyciąć.... teraz pytanie czy zgodnie ze sztuką można to przycięcie zrobić w miejscu łączenia czy lepiej pod drugiej stronie?
@IKEA_Polska #meble

schemat podglądowy - lodówka wolnostojąca ale przylegająca do blatu - blat 1 - czerwone - łączenie - blat 2
Singularity00 - #remontujzwykopem szykuje mi się montaż #kuchnia i w związku z tym ma...

źródło: comment_VVBb8AGNnD6FbDRanULHk5t0cUN4aFf8.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@RoBee: plan mam taki, że po prostu 2 prostokątne bloki jeden przy drugim a w szczelinę silikon. Jedynie co mnie zastanawiało to kwestia przycięcia blatu i tego co powstanie tam po zrobieniu tego. Osobiście celowałem raczej w cięcie z lewej krawędzi a prawą, stykającą się z 2 blatem chciałem nienaruszoną połączyć z drugim blatem ((szczególnie, że w pakiecie są listewki maskujące przycięcia z tego co kojarzę)). Nie zostało to jeszcze jednak na 100% uzgodnione, były tylko pierwsze rozmowy i zanim coś zdecyduję wolałem zapytać mirko bo gdzie znajdę ekspertów jak nie tu.

Wyżej podany materiał widziałem, ale mój blat jest całkowicie prosty to też cięcie tego tak
wydaje się niepotrzebną komplikacją.

Tak wygląda krawędź blatu -
Singularity00 - @RoBee: plan mam taki, że po prostu 2 prostokątne bloki jeden przy dr...

źródło: comment_IPbleJLlNFGKJr3oGkGaNsGx9k4SoKoq.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@vviktor_88: nie cebulę tylko ma być ładnie a nie z badziewną listwą na środku. Pytam po to by zrobić to porządnie a nie tak jak ekipie wygodniej i szybciej.

@RoBee: z tego co wiem to jedna z opcji montażowych to silikon, druga to listwa. Listwa u mnie odpada bo mi się nie podoba a dwa muszę mieć tam płaską idealnie powierzchnię z uwagi na to, że jest mało
  • Odpowiedz
@Singularity00: ja szparę mam wypełnioną w dębowym blacie żywicą epoksydową. Przezroczystą. Jestem zadowolona, co prawda nie jest ideanie, bo lekko się zbąbliła, ale jest idealnie na równo, nic nie włazi i super się czyści. Nie wiem czy do blatów laminowanyh się nada, trzeba byłoby zapytać kogoś ogarniętego w temacie. Co do łączenia, ja zrobiłam dłuższy blat z otworami na zlew i kuchenkę, dziś że względów estetycznych wybrałabym na odwrót, by
  • Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź. U mnie niestety zbyt wiele się nie dało wymyślić jak to w bloku i
najpierw w ciągu mebli będzie zmywarka, obok zlew, potem piekarnik, nad nim indukcja :D
  • Odpowiedz
@Singularity00: Wcinkę Ci mogą zrobić tak jak wspominał ktoś wyżej i będziesz zadowolony. Tylko im powiedz o tym na początku, bo nie każda ekipa to robi, a jak zetną normalnie to będzie za późno. No i skasują ekstra 250 zł, ale jak chcesz gładką powierzchnię to warto.
  • Odpowiedz
@Tavir: generalnie mam uzgodnione za wszystko 10% wartości mebli więc stąd pytam o najlepsze wyjście by się naciąć na "dobre rady" , które mogą mieć na celu by ekipa miała wygodniej i mniej zachodu. a nie profesjonalne działanie. Dzięki za przydatne info.
  • Odpowiedz