Mirki i mirabelki, z racji bardzo dobrej sytuacji finansowej i dodatkowego zastrzyku ogromnej gotówki (na zdjęciu to tylko mały ułamek), chciałbym się podzielić pieniędzmi i moim szczęściem. Wśród plusujących wybiorę jutro 10 osób, które otrzymają po 3000zł oraz 3 osoby po 5000zł, które w komentarzach napiszą jakiś ciekawy pomysł na przeznaczenie tej gotówki. Brzmi nieprawdopodobnie, ale to nie bajt, z góry już gratuluję zwyciężcom
@United: I tu masz rację. Jeżeli dojdzie do pełnej asymilacji to powinniśmy to rozpatrywać wedle definicji, którą przytoczyłem. Obywatelstwo i narodowość rozróżniane są wedle pochodzenia oraz przynależności kulturowej.
@lakukaracza_: Myślę, że z sumieniem nie ma z tym nic wspólnego. Raczej chodzi tu o brak empatii. Myślę też, że migranci byli świadomi ryzyka płynięcia przeciążoną łodzią. Jeżeli nie - musieli być zdesperowani, naiwni, głupi, bądź zostali zwyczajnie oszukani. Skakanie sobie do gardeł nie jest tu na miejscu. Zaryzykowali, nie udało się. Na świecie mają miejsce znacznie gorsze wypadki, które nie wynikają z źle przemyślanych decyzji.
@trzydrzwiowypentaptyk: Bezpieczników topikowych? Konstrukcja zabezpieczająca instalację elektryczną, jedyna dostępna w latach 90'. Dość problematyczna. Topiki często przepalało, albo wywalało z gniazda. Ludzie, żeby nie kupować nowych, zastępowali cienki metalowy rdzeń (który pod wpływem zbyt dużego prądu np. zwarcia ulega przerwaniu) gwoździami, albo innymi ustrojstwami. Topik wtedy traci funkcję ochronną. Jak zacznie upływać prąd z instalacji (rażenie ciebie, awaria urządzenia), to rdzeń topika się uszkadza. Jak jest gwóźdź - płynie ile
@tellet: No może. Może uszkodzić inne elementy instalacji, zależy jakie średnice żył oraz izolacji zostały użyte. W starszych instalacjach dzieją się różne cuda. 4 pomieszczenia wpięte w jedno gniazdo, żarówka w drugie. Pierwszy bezpiecznik ciągle wywala, żarówkę ciągle pali. ( ͡°͜ʖ͡°) Może równie dobrze pod wpływem temperatury uszkodzić gładź, po dostaniu się tlenu nastąpi zapłon instalacji, a następnie wszystkich palnych elementów w okolicy. Może
@LIPTOON: Zarzutka czy nie, miałem okazję poznać kilka dziewczyn tego typu z podobnymi rozterkami xD Sytuacja wydaje się nie być aż nieprawdopodobna wbrew pozorom.
@LIPTOON: Zapomniałem, że to portal z przewagą obrażonych na świat stulejarzy, którzy próbują się desperacko dowartościować. Masz całkowitą rację, mój błąd (✌゚∀゚)☞
IMHO w takiej sprawie jak zakaz handlu to powinni zwołać referendum. Po mojemu ta ustawa łamie II rozdział konstytucji.
Rozdział II Konstytucji normuje sytuację prawną obywateli, określając ich wolności, prawa, a także obowiązki względem państwa. Podkreśla się wyraźnie, iż wszyscy ludzie są równi wobec prawa.
No właśnie- więc dlaczego pracownicy kin mają pracować a pracownicy marketów nie?
@appylan: Uważam to za dobry pomysł. Zagraniczne markety wywożą kapitał do rodzimych krajów, w związku z czym nie następuje kumulacja kapitału na rynku polskim, tylko jest wywożony do innych państw. Lokalne przedsiębiorstwa mogą funkcjonować normalnie, co przekłada się na ich zwiększony zysk. Kapitał w ciut większym stopniu pozostaje w obrębie naszych granic. Duża część zachodnich krajów z powodów ekonomicznych posiada podobny system oraz promuje przemysł lokalny. Im więcej kapitału trafi
Na spacerze z psem znalazłem portfel, jest w nim równe 1000 zł, niestety żadnych dokumentów, niczego poza pieniędzmi nie było ( ͡°ʖ̯͡°). Dałem ogłoszenie w necie, czy ktoś nie zgubił - ale zgłaszali się ludzie, którzy nawet nie wiedzieli jak wygląda ten portfel... Ja nie potrzebuje tych pieniędzy, pomyślałem, że oddam komuś, kto w tej chwili potrzebuje, jest w dołku finansowym, czy coś. Zrobię #rozdajo
@Nightlov: Pewnie bait, ale co tam. Nie jestem za bogaty, ale chciałbym zakupić sobie arduino oraz elementy elektroniczne do budowy mikroskopu STM (skaningowy mikroskop tunelowy), w którym mógłbym pooglądać atomy. Jak się uda, to odpalić go w trybie, gdzie przy odpowiednim napięciu na ostrzu mikroskopu mógłbym wyrywaj pojedyncze atomy i przeszczepiać je w inne miejsce. Coś jak drukarka 3d, tylko na poziomie atomowym. W sumie schematy już mam, programy są
@czikapuJ: Pamiętam jak byłem kiedyś na swojej komisji xD Mam generalnie ciało po wielu operacjach poryte bliznami jak dorodny kawałek szynki, w dodatku wzrok niezbyt dobrej jakości. Jednak myślałem o szkole oficerskiej, a mianowicie o WAT, więc potrzebowałbym wtedy mieć kategorię A. Z chłopakami ugadaliśmy się, że dostarczą mi zdjęcia tablicy z literkami, żebym mógł nauczyć się ich na pamięć.
No i wchodzę do tego gabinetu, chłop spogląda na mnie w
@testowe110: Ja nie widzę problemu. Poza treścią wykazującą całkowity brak szacunku do potencjalnego odbiorcy, nie ma wymienionych żadnych danych personalnych. Nie ma imienia, nazwiska, numeru indeksu - czegokolwiek co pomogłoby w identyfikacji takiej osoby. Zresztą praca została udostępniona do plagiatu - najwidoczniej półgłówki z kierunku nawet nie wysiliły się, aby zmienić część treści. Na moim kierunku studiów plagiat nieraz skutkuje komisją, a czego kolejnością jest wyrzucenie z uczelni. Jeżeli osoba
źródło: comment_GKCZGggY5SDsM68PoLGsQXjnwINvk1lD.jpg
Pobierz