Wpis z mikrobloga

IMHO w takiej sprawie jak zakaz handlu to powinni zwołać referendum. Po mojemu ta ustawa łamie II rozdział konstytucji.

Rozdział II Konstytucji normuje sytuację prawną obywateli, określając ich wolności, prawa, a także obowiązki względem państwa. Podkreśla się wyraźnie, iż wszyscy ludzie są równi wobec prawa.


No właśnie- więc dlaczego pracownicy kin mają pracować a pracownicy marketów nie?

Zabrania się dyskryminacji w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny (art. 32),


Jak wyżej.

Konstytucja przyznaje obywatelom wolności i prawa osobiste (ochrona życia, wolność i nietykalność osobista, zakaz tortur, nieludzkiego i poniżającego traktowania oraz karania i stosowania kar cielesnych (art. 40), domniemanie niewinności, prawo do sprawiedliwego procesu, ochrony życia prywatnego, decydowania o życiu osobistym,


No właśnie. Ta ustawa zabrania mi decydowania o życiu osobistym, bo ja osobiście mam ochotę w niedziele kupić telewizor a państwo mi tego zakazuje.

#zakazhandlu #prawo
  • 28
@Ogar_Ogar: Też powinny być IMHO otwarte, co by to komu szkodziło. Tyle jest sędziów i urzędników że jakby część miała wolne w innym dniu nic by się nie stało. Pracowałem w niedziele w dwóch z czterech dotychczasowych miejsc pracy i korona mi z głowy nie spadła, nawet wolałem niedzielne zmiany bo był mniejszy ruch, nie było części kierownictwa przez co mogłeś być bardziej na luzie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MarianoaItaliano: co #!$%@? ? W weekendy w marketach? Taki #!$%@? szukałem przez pół roku pracy na weekendy żaden z 12 marketów nawet nie był zainteresowany nikt tam nie Dorabia na weekendy. Skończyłem wożąc kebsy
@MarianoaItaliano ten artykuł mówi o równości WOBEC PRAWA i o równości W PRAWIE. Równość wobec prawa polega na tym, że organy władzy publicznej/sądy powinny stosować jednakowo wobec każdego te same przepisy. Tutaj jest zakaz różnicowania. Natomiast równość w prawie polega na tym, że możemy w oparciu o jakaś cechę relewantną tak kształtować normy prawne prawne by obywateli różnicować. Różnicowanie jest ok, jeśli nie stanowi dyskryminacji. Dyskryminacją jest zaś niesprawiedliwe różnicowanie.
@MarianoaItaliano: pracownicy sklepów już 2 lata temu zbierali podpisy pod projektem ustawy o wolnych niedzielach (wiem, bo sam składałem podpis), więc to nie jest odgórne zarządzenie pisu, ktory niby ogranicza wasze prawa obywatelskie czy kogos traktuje nierowno (xDDDD) tylko wcielenie w zycie woli zainteresowanych. Na tym polega demokracja