#hotelparadise Może niepopularna opinia, ale stanę w obronie 12 edycji. Tak, nie jest ona najostrzejszą kredką w piórniku, ale już nie mogę czytać tego marudzenia, że NUDA, CIECHOCINEK, STYPA !
Jest to program o tworzeniu par i przetrwaniu dalej i całkiem miło wobec tego mi się ogląda jak ktoś chodzi i pyta wszystkich kogo ma wybrać bo nie wie, jak tworzą się grupki z knuciem, jak gadają o głupotach: grzybach, motylach czy
#hotelparadise zaobserwowałam Weronikę i Tobiasza. Weronika w relacji powiedziała że w hotelu nie wolno im mieć książek, natomiast z tego co pamiętam to w edycji z Moniką i Cipołajem mieli, bo nawet się Monika cieszyla , że z Mikołajem wzięli te same książki. Inna sprawa , że raczej mało kto z nich wziąłby w tropiki książkę dobrowolnie. ;)🤨
@Owieczkin22: Książek nie mogą mieć z dwóch powodów: 1) uczestnicy muszą maksymalizować interakcje, a w książce można się zaczytać 2) mając pod ręką małe literki/słowa mogliby "przemycać" sobie informacje w tajny sposób tak, że nawet kamery by tego nie wykryły a tego nie produkcja nie chce
#wegry #wybory #polityka Od czasu naszych własnych wyborów w 2023 nie było takiego zainteresowania żadnymi wyborami jak teraz na Węgrzech.
Sam mam takie obawy, że to jak zabetonował się Orban to jest małe miki w porównaniu do tego co robił pis. Tam wszystko jest skrojone pod fidesz, sama ordynacja wyborcza jest tak zrobiona, żeby maksymalizować jego poparcie. Nawet jak opozycja wygra to albo zakopie się w
Po raz pierwszy w historii Europa może przegonić Chiny pod względem rocznej liczby narodzin. Z najnowszych danych i prognoz wynika, że do historycznego "przecięcia" krzywych dojdzie już na przełomie dekady. Nie wynika to jednak z demograficznego boomu na Starym Kontynencie, lecz z dramatycznej zapaś
W Europie dzietność od dawna była niska i powoli się jeszcze zmniejszała, a w Chinach jeszcze na przełomie lat 60/70tych wynosiła powyżej 6,0 ! O ile za pół wieku świat nie zauważy zniknięcia 10mln Polaków, tak jak w tym tempie ubędzie z pół miliarda Chińczyków to to będzie spora różnica.
@adamsowaanon: Bo dziecko kiedyś było tanie w utrzymaniu: jedno nosiło ubrania po drugim, do zabawy miało patyk, żeby się z innymi po podwórku ganiać, rodzinkę 2+2 dało radę upchnąć na 40metrach w bloku, a na wsiach to jeszcze mogło przy gospodarstwie pomóc. Teraz bombelek to projekt gdzie w excelu musi się wszystko zgadzać. Gdyby nagle magicznie wszyscy dostali darmo mieszkania w mieście i 2800+ na dziecko to i tak byłoby
Amerykański start-up R3 Bio pracuje nad tworzeniem "bezmózgich" ludzkich klonów, które miałyby służyć jako żywe magazyny organów do przeszczepów. Projekt zakłada hodowlę ciał z minimalną strukturą mózgową (wystarczającą tylko do podtrzymania funkcji życiowych), które były rodzone przez surogatki.
Pomysł trochę bez sensu, w każdym kraju jest spory % społeczeństwa, który nadaje się tylko jako nawóz pod rabatki, a samodzielnie się odżywia, płaci podatki i głosuje na partię [tu wpisz partię, której nie lubisz]. Co prawda to nie klony, ale przy takiej ilości znajdzie się ktoś bardziej "kompatybilny".
Jakiś 15 lat większej przerwy od poprzednich filmów.
@Qbis: nie, po pierwsze, jakichś, po drugie, patrząc po trailerze i pomijając race swap, to jest praktyczne to czego oczekiwali fani, którzy nie chcą czekać do śmierci na remake, czyli dobrej adaptacji, bez pomijania masy wątków, które potem sprawiają, że ludzie którzy książek nie czytali, bez przerwy się pytają, o co w ogóle chodzi, bo jest pełno takich wątków w filmach, które
@Qbis: +1. Już pomijając DEI, to ten remake powstał zbyt prędko. HBO robi skok na kasę, a i przy okazji zostanie zrujnowana kolejna franczyza w imię „postępu”.
#hotelparadise Niektórzy tutaj już zwrócili na to uwagę, ale podbiję temat: uczestnicy obecnego sezonu prezentują sobą poziom albo dwa wyżej niż ich poprzednicy. Widać to w ich zachowaniu i rozmowach. Jasne, nadal nie są to tytani intelektu czy coś, ale nie ma tutaj chodzącej patologii, pijusów alko czy wyraźnych toksyków.
Co więcej po raz pierwszy od dawna widzę, że uczestnicy są jednak zainteresowani dobieraniem się w te pary, a nie
@Qbis: W trójce był jeden element, o którym mało kto mówi - tzw jajcarze, którzy mieli na wszystko w------e. Głównie chłopaki imprezowali ostro a Sajmon, Grajoszek I inni mieli świetne poczucie humoru. Tutaj wszyscy się pilnują i nie widzę spontanicznej szalnoj zabawy. Poza tym, chyba ktoś już ty wspomniał, że najlepsza jest mieszanka różnych ludzi - nie musi być sama patola żeby się coś działo
@duzy_krotki: Zastanawiam się czy jemu różni ludzie z jego otoczenia mówią najróżniejsze kłamstwa, które akurat on chce usłyszeć i dlatego to pisze czy sam siedzi i sobie to wymyśla czy faktycznie choroba psychiczna i naprawdę w to wierzy
Dlatego lepiej wybrać ofertę za 20-30tys euro - nadal jest to niedużo jak na lokal a można kupić coś co wymaga odświeżenia, a nie generalnego remontu lub nawet całkowitej odbudowy. Plus jeszcze dwie kwestie: polskie urzędy przy włoskich to małe miki, próbując tam coś ogarnąć samemu można popaść w szaleństwo (niczym Astelix w Rzymie), a dwa to prawa własności, to że sprzedaje to miasto jeszcze o niczym nie świadczy, ty kupisz, wyłożysz
@kocanka: ale też nie jest otoczona starszymi Paniami Ciociami. Jest w grupie młodych osób, które "wygrały" darmowy pobyt na wspaniałych wakacjach. Rozumiem, że nie wszyscy muszą mieć ze wszystkimi to całe flow, ale to nie jest od razu odrzucenie. Zresztą najlepiej pokazuje to scena jak dziewczyny poszły do łazienki: to osoby które znają się 3 doby, a po prostu poszła jedna za drugą tak zwyczajnie pogadać, nie było tam żadnych
szybko zyskał zasięgi i sympatię. Na instagramowym i tiktokowym koncie o nazwie edwardwarchocki pojawiły się nagrania, na których widać zaawansowanego robota, kosztującego 99 tysięcy złotych, z którego ktoś zrobił patoinfluencera. Robot wracał ze sklepu z piwem w ręku i markował jego picie.
Przez konflikt na Bliskim Wschodzie wielu turystów utknęło w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zobaczcie, co zaproponowały władze tego kraju? I to w przepisie na jedną stronę a4, gdzie zmieścił się tekst w dwóch językach. U nas pewnie by stworzyli ustawę na 300 stron, a beneficjentami mogliby być..
Z jednej strony w Emiratach emir jest prawem i nie musi się oglądać na jakieś kodeksy bo jest ponad nimi. Zresztą kto mu się sprzeciwi? Więc może rozporządzać sobie jednostronicowym aktem prawnym, szczególnie, że dotyczy to wydatku dla nich z kategorii "drobne". Z drugiej u nas w sytuacjach bardzo podbramkowych też istnieje "szybka ścieżka" - chociażby przy pierwszej fali uchodźców z Ukrainy okazało się, że można w systemie nadawać im PESELE w
Ale o co chodzi? Od czasu do czasu muszą obniżyć cenę, żeby odpowiednie osoby mogły to zakupić a potem sprzedać drożej. Jeżeli ktoś przypadkowo się wstrzeli w ten moment to fart dla niego, ale większość jest sponsorami ludzi bogatych, żeby ci mogli być jeszcze bogatsi.
Może niepopularna opinia, ale stanę w obronie 12 edycji.
Tak, nie jest ona najostrzejszą kredką w piórniku, ale już nie mogę czytać tego marudzenia, że NUDA, CIECHOCINEK, STYPA !
Jest to program o tworzeniu par i przetrwaniu dalej i całkiem miło wobec tego mi się ogląda jak ktoś chodzi i pyta wszystkich kogo ma wybrać bo nie wie, jak tworzą się grupki z knuciem, jak gadają o głupotach: grzybach, motylach czy