Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko132
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu

Powoli_do_celu

Dołączył 1 rok temu
  • Obserwuj
  • Akcje 323
  • Znaleziska 0
  • Mikroblog 323
  • Obserwujący 6
  • Obserwowane 13
mimik739
mimik739
10.06.2026, 16:22:18
  • 0
#gielda

No ciekawe jaka bedzie reakcja 12 czerwca

Spolka chce wyciagnac z gieldowego obiegu az 75 mld dolarow żywego keszu
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powoli_do_celu
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu 10.06.2026, 16:34:38 via Wykop
  • 0
@MatyasHunyadi: On pisze o IPO SpaceX ( wchodzą na giełdę)
@mimik739 reakcję to już mamy - właśnie od kilku dni fundusze zbierają kasę na to IPO ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
202492
202492
10.06.2026, 09:36:41
  • 2
Grubas sprzedał na górce i poszedł gdzie indziej, a wy jak zwykle z ręką w nocniku ¯\(ツ)/¯

#gielda
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powoli_do_celu
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu 10.06.2026, 09:45:54 via Wykop
  • 5
@Griev: daj mu spokój typ jest " zbyt emocjonalny"
U niego wszystko się zmienia co pół godziny xD
raz kupuje Microna, pół godziny później nie, a za kolejne pół płacze ze nie kupił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
AusserKontrolle
AusserKontrolle
09.06.2026, 16:36:54
  • 4
Jak będzie ipo Anthropic i ScamOpenAI to się posramy
#gielda
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powoli_do_celu
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu 09.06.2026, 16:47:22 via Wykop
  • 1
@AusserKontrolle: to się przygotujemy i miesiąc wcześniej pozamykamy wszystkie pozycję ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
aett
aett
29.05.2026, 17:20:02
  • 10
dajcie jakieś ciekawe smieciuchy do przeanalizowania przez Śmieciuch detektor bo w poniedziałek szczur otwiera się dla mnie po prowizyjnym banie

#gielda #kosmicznesmieciuchy
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powoli_do_celu
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu 29.05.2026, 17:42:19 via Wykop
  • 1
@aett: a jeśli można to przeanalizuj spółkę ASTC bo rzuciła mi się w oczy przy ok 26 $ a osiąga jakieś "chore " wzrosty.
Na tagu nikt o niej chyba nie pisał
  • Odpowiedz
Wincyjpracydoobra
Wincyjpracydoobra
28.05.2026, 18:49:53
  • 1
#gielda pytanie do vibe inwestorów którzy wolą wlasnego nosa niż analizy.
Co wam ladnie pachnie na giełdzie teraz? Im mniej powodów tym lepiej
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powoli_do_celu
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu 28.05.2026, 19:04:03 via Wykop
  • 2
@Wincyjpracydoobra: Ciężko określić xD
Masz pompę na:
kosmosie - IPO SpaceX, NASA ogłasza własne projekty/plany itd
Pamięciarze - ale już poszły mega w górę
Dzisiaj też spore wzrosty na spółkach zajmującymi się produkcją Dronów - zobacz RCAT, AVAV,ONDS,KTOS, AVEX,UMAC
Z drugiej strony cybersecurity i sassy też powinny w końcu wystrzelić - zwrot nakładów na AI
  • Odpowiedz
nabla-delta
nabla-delta
24.05.2026, 08:01:08
  • 1
#gielda prawie jak SIVE
nabla-delta - #gielda prawie jak SIVE

źródło: 1000017044

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powoli_do_celu
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu 24.05.2026, 09:39:45 via Wykop
  • 0
@nabla-delta: tylko ze WOLF splita we wrześniu miało i to z jakimś dużym przelicznikiem chyba nawet 1:100 albo i więcej xD i wtedy kurs podskoczył z może 2 $ na +20$ i dlatego pokazuje taki chory procentowy wynik ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
pomaranczowa_malpa
pomaranczowa_malpa
21.05.2026, 18:30:30
  • 110
Pękło 500k zysku z spółek kosmicznych za +- 12 miesięcy. 300k w 2025, 220k w 2026.

The future is now old man.

Kosmos > kwanty

Grane
pomaranczowa_malpa - Pękło 500k zysku z spółek kosmicznych za +- 12 miesięcy. 300k w ...

źródło: image

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powoli_do_celu
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu 21.05.2026, 18:37:29 via Wykop
  • 0
@pomaranczowa_malpa: Gratuluje dobrego wyniku.
A przy okazji trzymasz jakąś pozycje na LUNR pod jutrzejsze ogłoszenie LVT ?
  • Odpowiedz
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu 21.05.2026, 19:10:15 via Wykop
  • 0
@john_transvolta: Tak, jutro mają ogłosić zwycięzcę kontraktu LVTS. Tylko nie podali konkretnej godziny - także pewnie jutro wieczorem będzie wszystko jasne.
W końcu się doczekamy ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko aby nie było rozczarowania....
  • Odpowiedz
makolem
makolem
21.05.2026, 18:00:56
  • 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powoli_do_celu
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu 21.05.2026, 18:02:07 via Wykop
  • 1
@makolem: w dodatku APLD na ATH i jeszcze prognozy lekko zwiększyli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
UsmiechnietyAnon
UsmiechnietyAnon
19.05.2026, 10:32:19
  • 6
#gielda
Czy my znowu liczymy na super wyniki nvidii jutro i po tym na pompę mimo, że ostatnim razem po dobrych wynikach nastąpiła realizacja zysków?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powoli_do_celu
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu 19.05.2026, 10:38:36 via Wykop
  • 2
@UsmiechnietyAnon: bardziej liczymy na dalszy wzrost zapotrzebowania na chipy i centra danych, realizacja zysków to drugorzędna sprawa ( chyba że ktoś trzyma NVDA)
Dobre wyniki, to dalsze wzrosty na całym sektorze AI/ technologicznym ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
JohnFugazi
JohnFugazi
18.05.2026, 20:24:25
  • 5
Teza: Dlaczego Jensen i NVIDIA tak głęboko wchodzą w CoreWeave

NVIDIA nie inwestuje w CoreWeave przypadkowo. To element większej strategii, w której Jensen Huang chce zbudować największy „neocloud” na świecie — chmurę zaprojektowaną od podstaw pod generatywną AI, w pełni opartą na sprzęcie NVIDII i działającą wyłącznie na terenie USA. CoreWeave jest idealnym wehikułem do realizacji tego planu.

1. Kontrola nad podażą GPU — strategiczny priorytet
W tradycyjnych hyperscalerach (AWS, Azure, GCP) NVIDIA jest tylko
JohnFugazi - Teza: Dlaczego Jensen i NVIDIA tak głęboko wchodzą w CoreWeave

NVIDIA n...

źródło: image

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powoli_do_celu
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu 18.05.2026, 20:44:08 via Wykop
  • 1
@ajonku: już przy wynikach NVDA można się spodziewać wzrostów na spółce CRWV ( wzrost przychodów z centrów danych na Nvdii to sygnał ze nadal jest zapotrzebowanie, a co za tym idzie pole do wzrostów dla CRWV)
  • Odpowiedz
sqrvol
sqrvol
18.05.2026, 10:48:46
  • 73
Przespaliśmy tu na tagu hossę budowy centrów danych.
W zeszłym roku my zastanawialiśmy się czy Nvidia i AMD dowiozą wyniki a grubasy w tym czasie ładowali do wora to co miało związek z budową centrów ai.
Teraz wszystko w tym temacie urosło od 100 do 1000% i ma p/e <50.
Musimy bardziej przyłożyć się do reaserchu śmieciuchów.
#gielda
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powoli_do_celu
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu 18.05.2026, 11:04:19 via Wykop
  • 3
@sqrvol: No właśnie nie do końca przespaliśmy hossę na budowę centrów danych bo jak dobrze pamiętam to kilka miesięcy temu pisaliśmy tutaj na tagu o chociaż APLD jak był za ok 10$.... Nawet przy około też tutaj pisali 20$
Tylko ”tłum ” wolał kupować Dino xD
Jedynie żałuję że jak wchodziłem w Apld po 4$ nie kupiłem więcej (kapitał mnie ograniczał, i zamiast 10k$ wrzuciłem tylko 2k).
  • Odpowiedz
ww00
ww00
15.05.2026, 18:34:11
  • 2
Spółka, która zrobi w tydzień najwięcej %
postujcie, kto trafi, przesyłam 100 blika.
ustawię przypomnienie równo za godzinę.
#gielda
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powoli_do_celu
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu 15.05.2026, 19:03:40 via Wykop
  • 0
@ww00: RXT - pod możliwe dopięcie umowy z AMD ( obecnie lata w okolicach 6,60$
  • Odpowiedz
Zulf
Zulf
Zulf
14.05.2026, 14:57:40
  • 10
#gielda

Podjedzone smieciuchow
Zulf - #gielda

Podjedzone smieciuchow

źródło: IMG_6848

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powoli_do_celu
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu 14.05.2026, 15:12:48 via Wykop
  • 1
@Andrzejq2rq: wyniki były przed otwarciem giełdy
  • Odpowiedz
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu 14.05.2026, 14:36:02
  • 0
#gielda Ktoś tutaj pisał o IPO spółki CBRS - Cerebras Systems ( chyba ze usunął już wiadomość)
To lepiej tam uważaj bo : miało się otworzyć po 185$ /za akcję, a piszą ze już po 380$ jest xD i w przeciągu kilku dni mocno walne w dół
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

msr99
msr99
msr99
14.05.2026, 14:41:53 via Wykop
  • 0
@Powoli_do_celu: ja pisalem

185$ to IPO

a ze pójdzie w gore to tez pisałem ;)
I napisałem ze pump and dump
  • Odpowiedz
Zulf
Zulf
Zulf
11.05.2026, 15:57:36
  • 3
#lunr #gielda

14.05.26 wyniki finansowe za Q1 a kurs w okolicach ATH. Mialem koleczka robic, ale troche nie potoczylo sie to jak trzeba bo mialem wchodzic kolo 19$ Łapałem troche akcji po drodze zeby peron zupelnie nie odjechal. Mysle ze bedzie wlasnie teraz okazja ubrac troche taniej a to co mam o-------e przed wynikami.
Zulf - #lunr #gielda

14.05.26 wyniki finansowe za Q1 a kurs w okolicach ATH. Mialem ...

źródło: IMG_6807

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powoli_do_celu
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu 11.05.2026, 16:24:42 via Wykop
  • 0
@Zulf: ja tym razem trzymam, ale skromnie tylko 2000 akcji
Zbyt ciekawie to się zapowiada :
Podsumowanie dla inwestora (Maj 2026):
14 maja Raport finansowy Q1 2026Krytyczne – weryfikacja rentowności i guidance
14 majaDeadline programu NASA Fission PowerWysokie – potencjalny nowy, duży kontrakt
Koniec majaFinalna ewaluacja lądownika IM-3Średnie – kamień milowy przed startem w Q3/Q4
  • Odpowiedz
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu 14.05.2026, 13:17:39 via Wykop
  • 0
@Dlkvv:Nadal trzymam, nie ma co panikować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu 14.05.2026, 13:44:43 via Wykop
  • 1
@Dlkvv: Jak chcesz ale ja tam wolę trzymać te 2000akcji bo przed nami prawdopodobnie ogłoszenie kontraktu LVT - 22maja i jeszcze hype pod IPO spaceX ( na 100% będą jeszcze wzrosty na tej spółce)
  • Odpowiedz
rozbojnikalibaba
rozbojnikalibaba
13.05.2026, 19:44:26
  • 2
Czy ktoś mi powie, czemu wyniki BABA przestrzelone o 89% (EPS) a kurs ponad 8% do góry?
#gielda
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powoli_do_celu
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu 13.05.2026, 19:58:10 via Wykop
  • 2
@rozbojnikalibaba: Główne powody dzisiejszego wzrostu kursu BABA:
Eksplozywny wzrost sektora AI i Chmury: Przychody segmentu Cloud Intelligence Group wzrosły o 38% rok do roku (do poziomu 41,63 mld RMB). Z kolei przychody z samych produktów powiązanych ze sztuczną inteligencją zanotowały skok o 40%, stając się głównym motorem napędowym całej firmy.
Perspektywy monetyzacji technologii: Dyrektor generalny Eddie Wu ogłosił, że zapotrzebowanie na API platformy sztucznej inteligencji Alibaby wzrosło dziesięciokrotnie w stosunku
  • Odpowiedz
pomaranczowa_malpa
pomaranczowa_malpa
13.05.2026, 07:40:03
  • 1
#gielda

LUNR, chłopie ja ty pompujesz, uspokój się, daj dobrać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powoli_do_celu
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu 13.05.2026, 08:26:24 via Wykop
  • 0
@ReganRphl: @john_transvolta @pomaranczowa_malpa a oni przypadkiem w dzień wyników nie mają jeszcze jakiegoś możliwego kontraktu ogłaszać??
  • Odpowiedz
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu 10.05.2026, 12:12:13
  • 1
#gielda Przyglądał się ktoś was spółce RXT -Rackspace Technology, Inc. ? ( zdaję sobie sprawę ze kurs już sporo wzrósł ostatnio)
Zwłaszcza jeśli zawrą tą współpracę z AMD i PLTR
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hrabia_ponimirski
hrabia_ponimirski
10.05.2026, 12:39:06 via Wykop
  • 0
@Powoli_do_celu: jakieś 20 lat temu miałem tam swoje pierwsze serwery, piękne czasy :D
  • Odpowiedz
karolek118
karolek118
28.04.2026, 19:04:13
  • 2
#gielda #poet dobra, tak poważnie, ktoś się na tym zna i potrafi zinterpretować co oznacza taki wolumen?
karolek118 - #gielda #poet dobra, tak poważnie, ktoś się na tym zna i potrafi zinterp...

źródło: image

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powoli_do_celu
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu 28.04.2026, 19:31:10 via Wykop
  • 4
@karolek118: Ale co ty chcesz interpretować z tego miesięcznego wykresu POETa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na początku masz standardowo niski wolumen ( jak w większości śmieciuchów), zwiększa się z pogłoskami/ informacjami o umowie z Marvellem czy jak tamta spółka się nazywa, kurs rośnie to i przybywa osób zainteresowanych ( co idzie w parze z zwiększającym się wolumenem), po ładnych wzrostach - niektórzy realizują zyski, następuje lekka
  • Odpowiedz
DoktorMorela
DoktorMorela
DoktorMorela
23.04.2026, 17:16:39
  • 8
#gielda coraz bardziej przypomina krypto. 7% w gore, dzien pozniej -10% w dól i nie tyczy sie to juz sieciowych spolek ale asml,broadcomu,mety,google czy Microsoftu.
Rynek powariował
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powoli_do_celu
Powoli_do_celu
Powoli_do_celu 23.04.2026, 17:24:53 via Wykop
  • 1
@DoktorMorela: bez przesady giełda przez ostatnie 3dni rosła pod zakończenie/ dogadanie się USA z Iranem ( mimo że Iran pisał że odpuszcza drugie rozmowy z USA)
W końcu normalna reakcja giełdy... Nic więcej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 10
  • Strona 1 z 10
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 16.05.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking