Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko152
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
NetJaro

NetJaro

Dołączył 19 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 7293
  • Znaleziska 1126
  • Mikroblog 6167
  • Obserwujący 61
  • Obserwowane 82

559

Stolarzem być, swój warsztat mieć i taki stół na własną potrzebę stworzyć...

Stolarzem być, swój warsztat mieć i taki stół na własną potrzebę stworzyć...

Drewniany stół do majsterkowania wraz z miejscem na narzędzia oraz imadłem.

WuDwaKa
z
youtube.com
dodany: 20.03.2016, 17:05:34
  • 73
  • #
    stolarstwo
  • #
    drewno
  • #
    diy
  • #
    majsterkowanie
  • #
    zainteresowania
  • #
    warsztat
NetJaro
NetJaro 20.03.2016, 22:43:18
  • 5
Mam 3 podobne stoły stolarskie, rozkręcone i schowane - do renowacji. Wykonane w latach 60-70 przez mojego dziadka :), w warsztacie ich nie używam bo są niepraktyczne. Może kiedyś znajdę chwilę zrobię ich renowację.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

612

Bartek Juszczyk - Wyzerowano nam 12 lat pracy

Bartek Juszczyk - Wyzerowano nam 12 lat pracy

Wywiad z Bartkiem Juszczykiem CEO grupy Adweb na temat kulisów awari serwerów grupy Adweb.

mzma
z
hostingnews.pl
dodany: 09.03.2016, 12:47:25
  • 370
  • #
    europa
  • #
    swiat
  • #
    ekonomia
  • #
    technologia
NetJaro
NetJaro 09.03.2016, 19:42:36
  • 2
Wezwanie to sobie może wsadzić głęboko w dupę. Pracownikowi który odszedł wystosować można prośbę + płatne godziny spędzone na przekazaniu danych i potrzebnych informacji.


@Qleer: Pracownik w godzinach pracy zakłada np. wersje testową strony gdzie podaje wymyślone przez siebie hasło. Nagle odchodzi, L4 i pracodawca ma mu płacić dodatkowo aby podał hasło które pracownik założył w godzinach pracy? To chyba nie tak..

Nie bronie tutaj Juszczyka bo z----ł konkretnie i
NetJaro
NetJaro 09.03.2016, 23:16:49
  • 0
@Qleer: Teoretycznie masz rację, jednak po co być takim chujem dla pracodawcy. Oczywiście zakładając, że pracodawca był uczciwy. Nie wiem jak sprawa wygląda w wielkich korpo, ale np. w stolarniach (gdzie mam doświadczenie) to gdy stolarz dostaje projekt i zauważa błąd projektanta to zamiast robić ślepo wg projektów (za co mu płacą) to woli powiedzieć, że coś jest źle zaprojektowane. Teoretycznie mógłby zrobić wg projektu i mieć resztę w dupie
NetJaro
NetJaro 08.03.2016, 20:51:44
  • 3
A ja myślałem, że to wszystko to był bait, ale jednak nie. Rozmawiam z moim #rozowypasek o tym jaki plan ma na teraz:

R: nauka, kąpiel, pomaluje paznokcie i spać
N: paznokcie? u nóg? (wczoraj była u kosmetyczki i miała malowane na dłoniach)
R: no tak
N: a po co? (wszędzie mokro a poza tym i tak w domu siedzi)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pam90
pam90
08.03.2016, 20:54:41
  • 1
@NetJaro: Ja będę widziała - wystarczy :#
  • Odpowiedz
rdza
rdza
08.03.2016, 20:56:26
  • 5
Różowe, serio malujecie paznokcie u nóg gdy i tak tego nikt inny nie zobaczy?


@NetJaro: I nawet golimy pachy( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak serio, to dla własnego komfortu. Poczytaj co niedawno pisał @bulwaa7 o swojej dziewczynie i zacznij doceniać kosmetyczkę w zimie;)
  • Odpowiedz
NetJaro
NetJaro 06.03.2016, 12:42:39
  • 2
Mirki z Wrocławia, za tydzień jadę samochodem do Wrocławia, nocleg mam na ul. Krawieckiej. Czy można tam wjechać samochodem, czy jest zakaz? Targeo pokazuje, że można chociaż w połowie ulicy pokazuje znaki zakazu wjazdu.. Chciałbym zaparkować gdzieś w pobliżu.

#wroclaw
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pika_dmj
pika_dmj
06.03.2016, 14:58:00 via Android
  • 1
@bc04:
@NetJaro: w sobotę też jest płatne do 14.
  • Odpowiedz
AlNeri
AlNeri
06.03.2016, 17:02:10
  • 1
@NetJaro: na krawieckiej jest zakaz parkowania
  • Odpowiedz
NetJaro
NetJaro 16.02.2016, 22:27:40
  • 3
#kerbalspaceprogram #ksp

Mam zainstalowane KIS/KAS. Tryb kariery, mam dostępne juz CC-R2 connector port.
Podpinam (w EVA) CC-R2 w dwa zbiorniki, jeden pusty drugi pełny. Łączę porty poleceniem "link", a następnie przy pustym zbiorniku klikam "pump here" i.. nic? Jak dokonać transfer paliwa za pomocą CC-R2?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KoolMietek
KoolMietek
16.02.2016, 22:31:18
  • 3
@NetJaro: najposciej wrocic do statku i przepompowac altem+ prawy przycisk myszy
  • Odpowiedz
KoolMietek
KoolMietek
16.02.2016, 22:37:21
  • 3
@NetJaro: nie, nie da sie
  • Odpowiedz
NetJaro
NetJaro 09.02.2016, 21:34:03
  • 1
Gram w tryb kariery, mam m.in. mod RemoteTech2 - fajna sprawa, bo urealnia grę jednak mam pytanie.

Mam już dość rozbudowany tryb kariery i jaką (z jakich anten) muszę zbudować satelitę (a raczej kilka satelit) aby móc dolecieć np. Minmusa? Rozumiem, że na Minmusie też muszę zrobić sieć satelit? Na jakiej wysokości umieścić te satelity?
Wstępnie użyłem Reflectron KR-7 i Communotron 32 ale czy to starczy? Chcę mieć pewność zanim coś umieszczę
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

j.....o
j.....o
konto usunięte 10.02.2016, 08:30:06 via Android
  • 1

Komentarz usunięty przez moderatora

j.....o
j.....o
konto usunięte 10.02.2016, 18:15:00 via Android
  • 1

Komentarz usunięty przez moderatora

NetJaro
NetJaro 07.02.2016, 13:10:06
  • 2
Zacząłem grać w KSP, ładnie wciąga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak na razie się uczę, jednak już widzę też parę modów które chciałbym zainstalować, m.in. RemoteTech i tutaj mam pytanie..
Jak rozwinę swoją karierę, puszczę (bez RemoteTech) na orbitę parę stacji i potem doinstaluje RemoteTech to gdy będą poza zasięgiem Stacji Kontroli Lotów to stracę z nimi zasięg, tak? W tym przypadku będę musiał wysłać na orbitę parę
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

H.....s
H.....s
konto usunięte 07.02.2016, 13:15:46 via Android
  • 3
@NetJaro: Mozesz kis i kas zainstalować i dolecieć do stacji i zamontować anteny
  • Odpowiedz
M.....n
M.....n
konto usunięte 07.02.2016, 13:43:31
  • 3
@Reck: Nie musi to być orbita geostacjonarna, każda jest ok pod warunkiem że satelity pokrywają całą przestrzeń
  • Odpowiedz
NetJaro
NetJaro 30.01.2016, 18:27:15
  • 1
#raspberrypi #esp8266 #ftdi

Mirki, mogę podłączyć ESP przez USB (FTDI) do RaspberryPi aby podłączyć się pod WiFi? Mam na Raspberry Domoticz, chciałbym podłączyć go pod WiFi przez ESP.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tamian
tamian
30.01.2016, 18:31:44
  • 2
@NetJaro: czyż nie łatwiej będzie podłączyć sticka wifi pod usb? :)
  • Odpowiedz
NetJaro
NetJaro
Autor
30.01.2016, 18:33:02
  • 0
@tamian: niby tak, ale akurat takiego nie mam pod ręką :D ale mam zamiar kupić, chociaż z ciekawości sie pytałem czy takie coś się da zrobić :)
  • Odpowiedz
NetJaro
NetJaro 23.01.2016, 20:05:11
  • 2
#mecz
jak on zgubił piłkę jak karnego strzelał??
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

RocketQueen
RocketQueen
23.01.2016, 20:05:52 via Android
  • 2
@NetJaro: strzelil, bramkarz odbil, ale nie zlapal
  • Odpowiedz
NetJaro
NetJaro
Autor
23.01.2016, 20:06:35
  • 1
@RocketQueen: dziękować.
  • Odpowiedz
NetJaro
NetJaro 23.01.2016, 19:52:31
  • 2
jak gramy w przewadze to zawsze idzie nam lipnie, lepiej już sobie radzimy jak gramy w osłabieniu..
#mecz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

NetJaro
NetJaro 17.01.2016, 21:04:52
  • 5
czemu nasi piłkarze ręczni w osłabieniu grają lepiej niż w przewadze jednego zawodnika? :)
#mecz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Renton
Renton
17.01.2016, 21:06:07
  • 0
@NetJaro: Czy wiesz co to znaczy TO MY POLACY? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
NetJaro
NetJaro 13.01.2016, 19:00:53
  • 2
Pytanko do tych co mają Nodemcu firmware - mieliście już freeze swojego ESP? Mój własnie złapał zawiechę, doczytałem się tutaj, że prace są wstrzymane.. więc co dalej? Powrót do AT (które wydało nowe firmware)
#esp8266
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mich_al
mich_al
13.01.2016, 21:58:18
  • 1
@NetJaro: miałem takie coś parę razy, sprawdź to https://github.com/esp8266/Arduino
  • Odpowiedz
NetJaro
NetJaro
Autor
13.01.2016, 23:03:29
  • 1
@mich_al: tyle, ze ja do swojego projektu dołączam klawiaturę, lcd i parę innych pierdół.. a mam ESP-01 gdzie ma tylko dwa GPIO :)
  • Odpowiedz
NetJaro
NetJaro 02.01.2016, 23:11:23
  • 2
#elektronika #arduino
Mireczki, których sprzedawców na ebay/banggood itp polecacie do elektroniki - moduły przekaźników, czujniki itd? Żeby wysyłka nie szła miesiącami i cena była w miarę normalna.. :)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hrumque
hrumque
02.01.2016, 23:19:54
  • 1
Mireczki, których sprzedawców na ebay/banggood itp polecacie do elektroniki - moduły przekaźników, czujniki itd? Żeby wysyłka nie szła miesiącami i cena była w miarę normalna.. :)

@NetJaro: jeden pies, którego sprzedawcę weźmiesz. Oni sami nawet nie ogarniają co sprzedają.
Czas przesyłki zasadniczo nie zależy od chińczyka - wszystko zależy od "na łączach" jak się trafi
Cena - sam umiesz chyba wybrać sortowanie wg ceny (dla bezpiecezństwa z zaznaczeniem "free shipping"
  • Odpowiedz
hrumque
hrumque
02.01.2016, 23:27:04
  • 2
@NetJaro: nie wiem jak da się z poziomu wyszukiwarki to segregować, ale jak masz już wybrane wg ceny oferty, to warto zajrzeć do oferty i wybrać tego sprzedawcę, co ma lepsze (to jest tuż pod pozycją Free Shipping widoczne):

Estimated Delivery Time: 15-34 days (ships out within 3 business days)

niektórzy mają tam 10-14dni nawet, "na skompletowanie i wysłanie", a niektórzy 1-3 dni...
  • Odpowiedz
NetJaro
NetJaro 02.01.2016, 00:26:54
  • 1
#esp8266 #arduino

Hej, mam problem z ESP8266 - nie mogę wywołać zapytania GET na inny serwer. Ciągle zwraca mi błąd 400 Bad Request.
Wpisuje takie komendy:

AT+CWMODE=1
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

meetom
meetom
02.01.2016, 19:40:42
  • 1
@NetJaro: Dokładnie. Ja się też pierdzieliłem z AT commands, ale po przejściu na #nodemcu zdecydowanie lepiej :) Tylko nie zrażaj się jeżeli flashowanie nie siądzie za pierwszym razem..
  • Odpowiedz
NetJaro
NetJaro
Autor
02.01.2016, 20:41:51
  • 0
@meetom: Już to zrobiłem, zero problemów i same przyjemności :)
  • Odpowiedz
NetJaro
NetJaro 30.12.2015, 23:58:16
  • 2
Czy któremuś z was udało się podłączyć Arduino UNO + ESP8266 przez Software Serial?
Próbuję od 2-3 godzin, podłączenie przez USB->UART śmiga (pokazuje 9600 badów), ale gdy podłączam pod Arduino to lipa, nie chce się połączyć.

Stosuje osobne zasilanie (5v z ładowarki do 700mA przez stabilizator napięcia 3.3v), a wejścia TX/RX (u mnie 2,3 piny) przez konwerter napięć logicznych.

Stale pali się czerwona dioda, a niebieska nie chce :(
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zenon0800
zenon0800
31.12.2015, 13:54:21
  • 1
@NetJaro: domyślnie i tak fusy są ustawione na 1MHz, zmień fusy na 8MHz(wyłącz dzielnik) i możesz śmigać na 8 dopuki nie kupisz kwarcu 16mhz
  • Odpowiedz
zenon0800
zenon0800
31.12.2015, 15:09:51
  • 1
@NetJaro: fusy? programatorem.
  • Odpowiedz
NetJaro
NetJaro 28.12.2015, 19:41:33
  • 1
#arduino #raspberrypi

Mam takie pytanko - jaki jest najlepszy (najwygodniejszy/najszybszy) sposób na bezprzewodową komunikację między Arduino a Raspberry? Chodzi mi dokładniej o wysłanie danych (z czujników itd) z Arduino do Raspberry.

Będę miał 2 Arduino i jedno Raspberry - wszystkie urządzenia podpięte pod WiFi (Arduino bezprzewodowo, Raspberry przez Ethernet).

Moim
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

conel
conel
conel
28.12.2015, 19:58:23
  • 1
@NetJaro: Domoticza nigdy nie używałem, także tutaj mogę pieprzyć głupoty.
Jeżeli to jest po prostu front-end pobierający dane z bazy danych, to jaki problem napisać skrypt, który będzie te dane odbierać i wstrzykiwać do MySQL (czy czego on tam używa)?
  • Odpowiedz
maslokm
maslokm
28.12.2015, 20:55:51
  • 1
@NetJaro: Mqtt i biblioteka PubSubClient. Stawiasz Serwer Mqtt na Pi - mosquitto. Ja nim zbieram dane z kilku esp266 do OpenHaba. Można też oczywiście nadawać.
  • Odpowiedz
NetJaro
NetJaro 27.12.2015, 13:48:24
  • 5
#elektronika #multimetr

Mirki, mam problem.

Multimetr

Robię
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

O.....y
O.....y
konto usunięte 27.12.2015, 13:50:20
  • 5
@NetJaro: Może bezpiecznik masz przepalony na tym zakresie?
  • Odpowiedz
dktr
dktr
27.12.2015, 13:52:41
  • 4
@NetJaro: Bo pewnie kiedyś mierzyłeś na tym zakresie większe prądy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
NetJaro
NetJaro 22.12.2015, 17:32:17
  • 2
#arduino #warszawa
Mirki gdzie mogę znaleźć sklep elektroniczny stacjonarny abym mógł odebrać towar w Warszawie?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

IPKISS
IPKISS
22.12.2015, 17:42:12
  • 1
@NetJaro: Podziemia obok GUS, pawilon 19 jeśli dobrze pamiętam.
  • Odpowiedz
drzwi_do_piwnicy
drzwi_do_piwnicy
22.12.2015, 18:09:04
  • 1
@NetJaro: firma piekarz, tylko na lekkim zadupiu. I sklep przy wolumenie.
  • Odpowiedz
NetJaro
NetJaro 17.12.2015, 20:05:48
  • 1
#pytanie #kamerasamochodowa
Jaką polecacie kamerę samochodową do 400zł?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

CitroenXsara
CitroenXsara
17.12.2015, 20:10:11
  • 1
@NetJaro: G90C
http://allegro.pl/kamera-blackview-g90c-gps-ambarella-a7la70-w-wa-i5585765013.html
Oczywiście musisz mieć kartę pamięci micro sd 32-64 GB class 10.
  • Odpowiedz
CitroenXsara
CitroenXsara
17.12.2015, 20:13:17
  • 1
@NetJaro: z Chin za 310 PLN
http://www.aliexpress.com/store/product/Ambarella-A7-Car-DVR-Video-Recorder-G90-Full-hd-1080P-2-7-LCD-HDR-G-Sensor/107697_1823604610.html
  • Odpowiedz
NetJaro
NetJaro 14.12.2015, 23:39:22
  • 1
#arduino
Hej Mirki, mam pytanko. Po co stosuje się dzielniki napięcia np. przy fotorezystorach? Wiem ogólnie po co jest i jak działa dzielnik napięcia, ale słyszałem, żeby dawać "dowolny rezystor" do dzielnika napięcia z fotorezystorem.. no właśnie, skoro można dać dowolny rezystor to po co w ogole go dawać?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pioka
Pioka
15.12.2015, 06:18:02 via Android
  • 1
ograniczenie prądu?
fotorezystor może dać zwarcie czy dobrym świetle
  • Odpowiedz
conel
conel
conel
15.12.2015, 07:28:35
  • 0
@NetJaro: Dodając rezystor do fotorezystora tworzysz dzielnik napięcia. Przy zmianie oświetlenia, napięcie na "wyjściu" tego dzielnika będzie się zmieniać ze względu na zmieniający się współczynnik rezystancji rezystora i fotorezystora. Napięcie to podpinasz do pinu analogowego i w ten sposób możesz odczytywać wartości z fotorezystora.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • Strona 16 z 19
  • >

Marcin

  • https://www.stolarz-warszawa.pl

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 30.05.2011

    Komentator
  • VIP
    od 23.01.2019

    VIP
  • Rocznica
    od 11.08.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 25.08.2012

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 19.06.2014

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking