W marcu 2026 roku 29,3% popytu na energię elektryczną zaspokoił prąd z OZE - dla porównania, w całym 2025 udział prądu z OZE wyniósł 29%.
Ważona zużyciem godzinowym średnia miesięczna cena rynkowa energii elektrycznej wyniosła 448,5 zł / MWh (45 gr za kWh). Gdyby cały popyt musiał być zaspokojony z wykorzystaniem elektrowni cieplnych, średnia miesięczna cena rynkowa energii elektrycznej wyniosłaby w marcu 760,4 zł / MWh - o 70% więcej, niż przy
@ossprime: bardzo fajnie pokazują dane. Myślę, że warto byłoby pokazywać per wolumen, bo procentowo rok do roku będą zaburzone, przez całkiem inną zimę przez co w 1Q zużyliśmy 2TWh więcej energii. Z oze 0,4 TWh również mniej i tutaj też fajnie by było mieć dane dot. słonecznych i wietrznych dni. Warto też obserwować generację i ceny z gazówek, bo przez trumpa ceny gazu poszły o 100% w górę
Batyr mówiący, że może przyjąć jedynie tych sędziów TK, którym upłynęła kadencja podczas jego prezydentury stwierdza, że już nigdy nie będzie pełnego składu, póki nie wróci Duda? Piękny fikoł #polityka #bekazpisu
K---a donek zrobil paliwo po 5..19 a nawet mniej, a te debile z pisu twierdza ze to jego wina bo rudy c--j rozpoczal wojne z jedym z wiekszych importerów ropy XDDDD
Afera ws. radnej z Kłodzka jest tak chora, że aż szkoda gadać. Równie dobrze można wysnuć wniosek, że każdy Polak taki jest, bo ona przecież jest Polką. Chociaż nie jest to nic nowego, bo jak tylko coś się wydarzy i zrobi to Ukrainiec to prawaki chcą wszytskich deportować XD #bekazpisu #polityka
Jak jutro się uda przejść cały proces legislacyjny ustawy o obniżeniu cen paliw, a nie będzie mógła być podpisana przez Batyra, bo ten sobie pojechał do USA się spotkać z szurami z ĆPAĆ i Trumpem, który go olał moczem, to będzie piękne odbicie piłeczki z cenami paliw na niego xD #polityka #bekazpisu
Za pisu drogi dolar i wysoka cena surowca - wina pisu! Za po dolar tańszy i wysoka cena surowca - nie wina peo! Choroszcz #iran #polska #polityka #paliwo
Ale ten portal to teraz ściek, chłop oszukuje i manipuluje jaki to tusk wspaniały, że paliwa teraz mamy po 7zł a za pisu było po 8 (mimo, że nigdzie w polsce ropa nie jest tańsza niż 8zł a u mnie na najtańszych stacjach dochodzi do 9) i leci w gorące xDDD Co się stało z wykopem? #polityka #bekazlewactwa #bekazprawakow #wykop #bekazpo #
@Bryk: ciekawe dlaczego xddd. Daniel obajtek PS. "Brudna pała" jest takim wybitnym menadżerem, więc pewnie największe koncerny paliwowe się o niego biją?
Eh ta zła UE i ten Niemiec Tusk chcieli zwiększać zdolności magazynowania paliw (na pewno dla Niemców), ale potężny Prezydent Batyr stał na czele polskiej racji stanu. Co może pójść nie tak? O Boże. O K---a #polityka #bekazpisu #bekazprawakow
@Desire22: tak, bo na tym polega odpowiedzialność polityków. Zabezpieczasz się w spokojnych czasach, a nie uprawiasz populizmy. To samo jest teraz z ETS, gdzie wpływało po 20 mld rocznie a wszystko szło na rozdawnictwo. PS, przeczytaj co ci wyrzucił GPT w innym wątku, to się dowiesz, że tam to było ( ͡º͜ʖ͡º)
W październiku 2022 za czasów rządów PiSu padł rekord średniej ceny ON w Polsce - 8,08zł/l - do dziś nie pobity. 1. Cena ropy brent była wówczas niższa niż teraz. 2. PiS uruchomił tarcze, obniżył podatki i akcyzę na paliwo.
Jeden Debil Trump rozpetał wojne a drugi Debil Tusk nie zabezpieczył paliwa i będzie bujać cenami o 50% w ciągu tygodnia. Ale na wykopie i tak przeczytam, że to wina PISu, bo Matecki założył śmieszną czerwoną czapeczke a Nawrocki przywolał nieswornego redaktora do porządku ¯\(ツ)/¯
@Desire22: porównanie jednego do drugiego to XD. Zresztą jak Tusk miałby wg ciebie zabezpieczyć ceny paliw? Wiesz jak się nazywa dawanie takich prostych rad dla skomplikowanych procesów?
@Desire22: no i co z tego nie jest wykonane? Rozumiem, że wiesz jak się potoczy konflikt i już możemy naruszać rezerwy? Czy może obniżymy daniny, ale jak one mają działać, jak pomarańczowy pisze tweeta, który nie jest prawdziwy i cena spada ponad 20% w minuty i wtedy następnego dnia nagle mamy już wracać do danin? Reszta to jest jak najbardziej stosowana, ale to nie wiem czy chciałeś mądrzej brzmieć i
W Zarublice już wiedzą o co chodzi z konfliktem na Bliskim Wschodzie. Wszystkiemu winny jest Donald... Tusk, no bo kto. Przebiegły rudy lis wywołał konflikt, żeby załatać dziurę budżetową wysokimi cenami na Orlenie, czyli dodatkowym wpływem z VATu i akcyzy #tvrepublika #polityka #bekazpisu
Wszyscy cisną ze stacji grubasa sakiewicza, że to szczujnia i wyłudza pieniądze od emerytek, ale przynajmniej pokazują od środka, jak wygląda ich praca ( ͡°͜ʖ͡°) #tvrepublika #bekazpisu #polityka
@kwiat_pustyni626: w 2022 roku mogłeś kupić za wg. indeksu benzyny 600 litrów, w zeszłym roku to było 1100 litrów. Przy czym nie było przez pół roku obniżone o vatu, akcyzy i podatku detalicznego. Ja tam się uśmiecham
@kwiat_pustyni626: a chcesz liczyć już na ten rok? 10 dni jest cena wyższa, przy czym pierwsze dwa miesiące były najniższe od lat. Jakbyś obliczył średnią to byś miał jeszcze większy ten indeks
Ważona zużyciem godzinowym średnia miesięczna cena rynkowa energii elektrycznej wyniosła 448,5 zł / MWh (45 gr za kWh). Gdyby cały popyt musiał być zaspokojony z wykorzystaniem elektrowni cieplnych, średnia miesięczna cena rynkowa energii elektrycznej wyniosłaby w marcu 760,4 zł / MWh - o 70% więcej, niż przy
źródło: Marzec 2026 reg-imageonline.co-merged
Pobierz