Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko107
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
MistrzDarta
Profil firmowy

MistrzDarta

Dołączył 3 lata i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 10723
  • Znaleziska 154
  • Mikroblog 10569
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 2
ossprime
ossprime
02.04.2026, 12:58:22
  • 117
W marcu 2026 roku 29,3% popytu na energię elektryczną zaspokoił prąd z OZE - dla porównania, w całym 2025 udział prądu z OZE wyniósł 29%.

Ważona zużyciem godzinowym średnia miesięczna cena rynkowa energii elektrycznej wyniosła 448,5 zł / MWh (45 gr za kWh). Gdyby cały popyt musiał być zaspokojony z wykorzystaniem elektrowni cieplnych, średnia miesięczna cena rynkowa energii elektrycznej wyniosłaby w marcu 760,4 zł / MWh - o 70% więcej, niż przy
ossprime - W marcu 2026 roku 29,3% popytu na energię elektryczną zaspokoił prąd z OZE...

źródło: Marzec 2026 reg-imageonline.co-merged

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MistrzDarta
MistrzDarta 02.04.2026, 13:13:08 via Wykop
  • 0
@ossprime: bardzo fajnie pokazują dane. Myślę, że warto byłoby pokazywać per wolumen, bo procentowo rok do roku będą zaburzone, przez całkiem inną zimę przez co w 1Q zużyliśmy 2TWh więcej energii. Z oze 0,4 TWh również mniej i tutaj też fajnie by było mieć dane dot. słonecznych i wietrznych dni. Warto też obserwować generację i ceny z gazówek, bo przez trumpa ceny gazu poszły o 100% w górę
  • Odpowiedz
MistrzDarta
MistrzDarta 01.04.2026, 11:17:20
  • 152
Batyr mówiący, że może przyjąć jedynie tych sędziów TK, którym upłynęła kadencja podczas jego prezydentury stwierdza, że już nigdy nie będzie pełnego składu, póki nie wróci Duda? Piękny fikoł #polityka #bekazpisu
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bujak
Bujak
01.04.2026, 12:47:17 via Wykop
  • 9
@MistrzDarta: tak a o co chodzi
  • Odpowiedz
apfi
apfi
apfi
01.04.2026, 20:57:22 via Wykop
  • 0
@MistrzDarta: nie fikoł tylko trzeba nową konstytucję zrobić. SLD pisało tą z 1997 na kolanie i ponosimy dziś tego skutki.
  • Odpowiedz
MistrzDarta
MistrzDarta 31.03.2026, 19:03:27
  • 37
Wiśniewski dzisiaj się rozgrzewa na Gyokeresie, bo w sobotę przyjeżdża Patryk Makuch ( ͡° ͜ʖ ͡°) #mecz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

thebestisyettocome
thebestisyettocome
thebestisyettocome
29.03.2026, 17:15:33
  • 300
K---a donek zrobil paliwo po 5..19 a nawet mniej, a te debile z pisu twierdza ze to jego wina bo rudy c--j rozpoczal wojne z jedym z wiekszych importerów ropy XDDDD

#bekazpisu #pis #wojna #iran #israel #polityka
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MistrzDarta
MistrzDarta 29.03.2026, 18:51:42 via Wykop
  • 0
@essos: ile mogłeś kupić paliwa w 2022 roku, a ile dzisiaj zakładając nawet te 9 mityczne 9 zł? Przelicz do średniej krajowej
  • Odpowiedz
MistrzDarta
MistrzDarta 26.03.2026, 18:52:35
  • 9
Czy Urban bierze pod uwagę, że w lidze australijskiej się gra do góry nogami, z czym może sobie nie radzić Rózga? To nie mecz na eksperymenty #mecz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MistrzDarta
MistrzDarta
Autor
26.03.2026, 18:58:14 via Wykop
  • 0
@GrzegorzG2000: waleczne i skoczne jak zawsze groźni jugole
  • Odpowiedz
MistrzDarta
MistrzDarta 26.03.2026, 14:12:37
  • 3
Afera ws. radnej z Kłodzka jest tak chora, że aż szkoda gadać. Równie dobrze można wysnuć wniosek, że każdy Polak taki jest, bo ona przecież jest Polką. Chociaż nie jest to nic nowego, bo jak tylko coś się wydarzy i zrobi to Ukrainiec to prawaki chcą wszytskich deportować XD #bekazpisu #polityka
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MistrzDarta
MistrzDarta 26.03.2026, 13:31:17
  • 5
Jak jutro się uda przejść cały proces legislacyjny ustawy o obniżeniu cen paliw, a nie będzie mógła być podpisana przez Batyra, bo ten sobie pojechał do USA się spotkać z szurami z ĆPAĆ i Trumpem, który go olał moczem, to będzie piękne odbicie piłeczki z cenami paliw na niego xD #polityka #bekazpisu
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vinizius
Vinizius
24.03.2026, 18:06:11
  • 9
Za pisu drogi dolar i wysoka cena surowca - wina pisu!
Za po dolar tańszy i wysoka cena surowca - nie wina peo!
Choroszcz
#iran #polska #polityka #paliwo
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MistrzDarta
MistrzDarta 24.03.2026, 19:10:41 via Wykop
  • 1
@Vinizius: to wybitny obajtek pewnie siedzi teraz w jakiejś potężnej firmie paliwowej jak taki dobry był?
  • Odpowiedz
Bryk
Bryk
24.03.2026, 18:43:50
  • 63
Ale ten portal to teraz ściek, chłop oszukuje i manipuluje jaki to tusk wspaniały, że paliwa teraz mamy po 7zł a za pisu było po 8 (mimo, że nigdzie w polsce ropa nie jest tańsza niż 8zł a u mnie na najtańszych stacjach dochodzi do 9) i leci w gorące xDDD Co się stało z wykopem? #polityka #bekazlewactwa #bekazprawakow #wykop #bekazpo #
Bryk - Ale ten portal to teraz ściek, chłop oszukuje i manipuluje jaki to tusk wspani...

źródło: image

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MistrzDarta
MistrzDarta 24.03.2026, 19:00:41 via Wykop
  • 23
@Bryk: ciekawe dlaczego xddd. Daniel obajtek PS. "Brudna pała" jest takim wybitnym menadżerem, więc pewnie największe koncerny paliwowe się o niego biją?
  • Odpowiedz
MistrzDarta
MistrzDarta 24.03.2026, 11:03:01
  • 205
Eh ta zła UE i ten Niemiec Tusk chcieli zwiększać zdolności magazynowania paliw (na pewno dla Niemców), ale potężny Prezydent Batyr stał na czele polskiej racji stanu. Co może pójść nie tak? O Boże. O K---a #polityka #bekazpisu #bekazprawakow
MistrzDarta - Eh ta zła UE i ten Niemiec Tusk chcieli zwiększać zdolności magazynowan...

źródło: IMG_1158

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MistrzDarta
MistrzDarta
Autor
24.03.2026, 13:29:14 via Wykop
  • 1
@szeptweb: oddanie naszych rezerw Niemcom xd
  • Odpowiedz
MistrzDarta
MistrzDarta
Autor
24.03.2026, 14:35:42 via Wykop
  • 3
@Desire22: tak, bo na tym polega odpowiedzialność polityków. Zabezpieczasz się w spokojnych czasach, a nie uprawiasz populizmy. To samo jest teraz z ETS, gdzie wpływało po 20 mld rocznie a wszystko szło na rozdawnictwo.
PS, przeczytaj co ci wyrzucił GPT w innym wątku, to się dowiesz, że tam to było ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Jarusek
Jarusek
24.03.2026, 07:23:32
  • 1293
Post edukacyjny dla Mariuszków.

W październiku 2022 za czasów rządów PiSu padł rekord średniej ceny ON w Polsce - 8,08zł/l - do dziś nie pobity.
1. Cena ropy brent była wówczas niższa niż teraz.
2. PiS uruchomił tarcze, obniżył podatki i akcyzę na paliwo.
Jarusek - Post edukacyjny dla Mariuszków.

W październiku 2022 za czasów rządów PiSu ...

źródło: Screenshot 2026-03-24 at 00-13-37 ROPA - Notowania surowców - Złoto - Ropa - Surowce - Bankier.pl

Pobierz
  • 410
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MistrzDarta
MistrzDarta 24.03.2026, 10:25:57 via Wykop
  • 0
@krispolska: masz za złe, że w końcu złotówka jest silna? Gorzej jak poczytasz dlaczego tak jest, bo narracja padnie
  • Odpowiedz
MistrzDarta
MistrzDarta 24.03.2026, 12:59:35 via Wykop
  • 0
@filippa-bornhart: o polityczna zielonka ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Desire22
Desire22
24.03.2026, 09:51:11
  • 3
Jeden Debil Trump rozpetał wojne a drugi Debil Tusk nie zabezpieczył paliwa i będzie bujać cenami o 50% w ciągu tygodnia.
Ale na wykopie i tak przeczytam, że to wina PISu, bo Matecki założył śmieszną czerwoną czapeczke a Nawrocki przywolał nieswornego redaktora do porządku ¯\(ツ)/¯

#polityka #bekazpisu #bekazlewactwa
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MistrzDarta
MistrzDarta 24.03.2026, 10:45:19 via Wykop
  • 0
@Desire22: porównanie jednego do drugiego to XD. Zresztą jak Tusk miałby wg ciebie zabezpieczyć ceny paliw? Wiesz jak się nazywa dawanie takich prostych rad dla skomplikowanych procesów?
  • Odpowiedz
MistrzDarta
MistrzDarta 24.03.2026, 10:55:38 via Wykop
  • 0
@Desire22: piękny wpis z GPT, teraz własnymi słowami
  • Odpowiedz
MistrzDarta
MistrzDarta 24.03.2026, 11:07:51 via Wykop
  • 0
@Desire22: no i co z tego nie jest wykonane? Rozumiem, że wiesz jak się potoczy konflikt i już możemy naruszać rezerwy? Czy może obniżymy daniny, ale jak one mają działać, jak pomarańczowy pisze tweeta, który nie jest prawdziwy i cena spada ponad 20% w minuty i wtedy następnego dnia nagle mamy już wracać do danin? Reszta to jest jak najbardziej stosowana, ale to nie wiem czy chciałeś mądrzej brzmieć i
  • Odpowiedz
MistrzDarta
MistrzDarta 23.03.2026, 08:00:07
  • 5
W Zarublice już wiedzą o co chodzi z konfliktem na Bliskim Wschodzie. Wszystkiemu winny jest Donald... Tusk, no bo kto. Przebiegły rudy lis wywołał konflikt, żeby załatać dziurę budżetową wysokimi cenami na Orlenie, czyli dodatkowym wpływem z VATu i akcyzy #tvrepublika #polityka #bekazpisu
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Infex
Infex
20.03.2026, 14:33:36
  • 356
#polityka
Patrząc na cenę złota to mi się taki mem przypomniał co tu latał na poczatku przepychanek o Safe
Infex - #polityka 
Patrząc na cenę złota to mi się taki mem przypomniał co tu latał n...

źródło: 1000068007

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MistrzDarta
MistrzDarta 20.03.2026, 14:41:20 via Wykop
  • 103
@Infex: lewagu to spisek Niemiec które obniżają światowe ceny złota, po to żeby Tusk wziął u nich kredyt, który spłacać będziemy przez 2137 lat
  • Odpowiedz
MistrzDarta
MistrzDarta 15.03.2026, 12:15:44
  • 6
Wszyscy cisną ze stacji grubasa sakiewicza, że to szczujnia i wyłudza pieniądze od emerytek, ale przynajmniej pokazują od środka, jak wygląda ich praca ( ͡° ͜ʖ ͡°) #tvrepublika #bekazpisu #polityka
MistrzDarta - Wszyscy cisną ze stacji grubasa sakiewicza, że to szczujnia i wyłudza p...

źródło: IMG_1041

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MistrzDarta
MistrzDarta 15.03.2026, 08:05:22
  • 1
Panie Mikołaju, pozdrawiamy i dziękujemy za potwierdzenie zmiany pokazywania różnicy między kierowcami, o którym pisał @Majku_ #f1
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MistrzDarta
MistrzDarta
Autor
15.03.2026, 08:22:09 via Wykop
  • 0
@Majku_: powiedział, ze kibice dopytują o zmianę pokazywania tych różnic ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
why1sthat
why1sthat
12.03.2026, 17:41:26
  • 6
#polityka #moderacja
Moze @Moderacja cos zrobic z uzytkownikiem zrzed? Gosc uprawia propagande i spamuje losowymi obrazkami co kilkadziesiat sekund
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MistrzDarta
MistrzDarta 12.03.2026, 17:45:02 via Wykop
  • 7
@why1sthat: darek się szykuje na weto podrockiego
  • Odpowiedz
zrzed
zrzed
zrzed
12.03.2026, 17:00:33
  • 0
#polityka
zrzed - #polityka

źródło: obraz

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MistrzDarta
MistrzDarta 12.03.2026, 17:01:33 via Wykop
  • 2
@zrzed: do budy darek
  • Odpowiedz
JanDzbanPL
JanDzbanPL
11.03.2026, 12:00:44
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MistrzDarta
MistrzDarta 11.03.2026, 12:15:32 via Wykop
  • 1
@JanDzbanPL: cena 40 procent niższa, a można kupić za średnie wynagrodzenie 90% więcej benzyny, ale kto by tam się przejmował siłą nabywczą xd
  • Odpowiedz
NiezlyJestes
NiezlyJestes
11.03.2026, 10:23:30
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MistrzDarta
MistrzDarta 11.03.2026, 10:35:45 via Wykop
  • 5
@NiezlyJestes: xddddddd
  • Odpowiedz
MistrzDarta
MistrzDarta 11.03.2026, 11:10:53 via Wykop
  • 1
@kwiat_pustyni626: w 2022 roku mogłeś kupić za wg. indeksu benzyny 600 litrów, w zeszłym roku to było 1100 litrów. Przy czym nie było przez pół roku obniżone o vatu, akcyzy i podatku detalicznego. Ja tam się uśmiecham
  • Odpowiedz
MistrzDarta
MistrzDarta 11.03.2026, 11:14:54 via Wykop
  • 0
@kwiat_pustyni626: a chcesz liczyć już na ten rok? 10 dni jest cena wyższa, przy czym pierwsze dwa miesiące były najniższe od lat. Jakbyś obliczył średnią to byś miał jeszcze większy ten indeks
  • Odpowiedz
MistrzDarta
MistrzDarta 11.03.2026, 11:20:42 via Wykop
  • 0
@kwiat_pustyni626: no to pokaż jak tak mówił
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 16
  • Strona 3 z 16
  • >

Osiągnięcia

  • Mikroblogger
    od 07.06.2023

    Mikroblogger
  • Rocznica
    od 17.01.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia