Leasing to dość młoda forma finansowania, której grono zwolenników powiększa się z roku na rok. W 2017 r. branża odnotowała 15,7 proc. wzrost w stosunku do 2016 r. W związku z rosnącym zainteresowaniem leasingiem, głownie w sektorze MŚP, sprawdziliśmy oferty firm leasingowych dla...
@f423r: Zdjęcie nie jest w 3D, prawdopodobnie 8-ka jest przed 7-mką dopoliczkowo, a nie psuje 7-ki wrstajac w jej scianę - to takie złudzenie. Przy 8-mce prawdopodobnie zrobiła się kieszeń kostna - czyli stan zapalny z połączeniem z j.u. gdzie zbiera się jedzenie bakterie i niszczy ozębną 7-ki + możliwe ze zaatakuje korzeń próchnicowo. Powinno się usunąć 8-kę, przez ranę poekstrakcyjną postarać się ocenić pow. dystalną 7-ki i podsypać jakimś
@Jakobo: naturalnie zęby nie są perłowo białe jak w reklamach, tylko bardziej żółtwe - lub jego różne odcienie. Za barwę nie odpowiada szkliwo tylko zębina, szkliwo jest transparentne. Spróbuj wybielić u dentysty, licz się z duża nadwrażliwością po zabiegu i możliwe koniecznym dobielaniem po czasie (efekty tylko czasowy).
@Gasquet: szyny relaksacyjne na noc + ćwiczenia mięśniowe. Do tego najlepiej t-scan, odbudowa pow. zwarcia ekscentycznego centrycznego i prowadzenia kłowego.
@demol2010: Głowa, szyja. Ogólnie nowoczesna stomatologia aktualnie ma się w dużej mierze nijak do tego co mówią książki na uczelni. To tylko podstawy podstaw, praktyka i dalsze zagłębianie dopiero czyni mistrzem.
@RomeYY: Powinieneś się udać do lek. dentysty zajmującego się/specjalizującego się lub mającego większe pojęcie po prostu na temat stawu SSŻ, powinni Ci zrobić RVG SSŻ i jakieś USG w ocenie krążka stawowego, możliwe ze się przemieścił lub starł. Ew. problem może leżeć całkowicie po innnej stronie (słyszysz głosy etc^_^)
@liseknyc: Nie zmowa milczenia, tylko żaden renomowany dentysta nie będzie oceniał innego, tak jak inny nauczyciel nie powinien oceniać innego etc. Nikt nie pójdzie i nie złoży skargi że inny stomatolog zrobił coś nie w koncepcji kolejnego etc. Mogła iść zareklamować - dogadać się z dentystą, lub sprawa cywilno-prawna, o bład w sztuce. Nie powinno łączyć się odbudowy protetycznej na własnych zębach z implantami - inna mechanika.
@Borys: jak są zęby, trzeba szczotkować. Są pasty dla dzieci, mała dawka fluoru lub bez, gdzie połknięcie pasty nie sprawia problemu. W higienie tak naprawdę najważniejsza jest szczoteczka i szczotkowanie, - mechaniczne usuwanie płytki, pasta jest tylko dodatkiem. Trzeba wymyślić jakąś zabawę, aby zainteresować dziecko no i jednak to dorosły w tym wieku powinien jeszcze myć zęby dziecku.
@DexterCho: na pepper.pl, są co chwile wrzucane promki na szczoteczki soniczne -> Alfaweise, Samocare, Xiaomi Soocas. Przeważnie z gearbest'a, wysyłka z chin i trzeba troszkę poczekać ale w kwotach do ~150 zł. Oceny bdb, długa praca na baterii i . Często są też akcje na końcówki w niezłych cenach. Myślę, że warto spróbować. Myślę że nie odstają philipsom czy oralb z bajerami z ppl (które i tak nam nie są
@wykopowaswinia: w sumie sam również nie przypuszczałem, że mogą tutaj zainteresować kogoś takie temaciki (na wykopku :D), sry że się trochę powtrącałem czytając pyt., uciekam i miłej zabawy :D
@susuke15: Najczęściej takie zęby są w kości, nie dają objawów bólowych i ich się po prostu nie usuwa, tylko zostawia i ew. obserwuje co jakiś czas. Znieczulenie, ekstrakcja, leki przeciwbólowe za 2h gdy przestanie działać znieczulenie, utrzymywanie higieny j.u. i przestrzeganie zaleceń. Po tyg - 10 dniach ściągnięcie szwów. Można w tym czasie robić też zimne okłady żeby ograniczyć opuchliznę tk. miękkich. Bardziej bolesne jest dłutowanie czyli konieczność nawiercenia kości
@f423r: lekarz, któremu jeszcze nie spowszedniało i nie traktuje pacjenta jako kolejnego punktu do przeskoczenia powinien usiąśc i przedstawić pacjentowi jak wszystko wygląda z pkt teoretycznego, najczęściej brak czasu (kolejni pacjenci, bo tak wygląda praca w gabinecie) czy lata pracy - oczywistość kolejna dla niego ale nie dla kolejnego pacjenta powoduje inaczej. Pacjent świadomy, to pacjent zadowolony i spokojny, wiedzący po co przychodzi i na co się godzi. Nie znaczy
@NapoleonBornToParty: wybielisz, ale uszkodzisz szkliwo -> węgiel, soda mają za zadanie tutaj, czy po prostu jedyne co osiągną to mechanicznie powycierają Ci zew. warstwę przebarwionego porowatego szkliwa, sporowacą bardziej i szybciej i mocniej po czasie złapiesz przebarwienia, po za tym szkliwo może zacząć pękać i się odpryskiwać.
Sok z cytryny, cola - soki inne, to kwasy - niskie pH. Wybielanie u stomatologa też odbywa się środkami o niskim pH ale
@anon0174: Rozwój człowieka, ewolucja darwinowska. Rozwój rąk, nóg, palców chwytnych kciuków, zanik rąk, wzmocnienie nóg przy postawie pionowej. To wszystko też można podłączyć pod pytania filozoficzne na temat egzystencji. Możesz przejrzeć rozwój głowy/czaszki. Mniejsze mózgowie, większa twarzoczaszka i szczęki - mniej myślenia, inteligencji, więcej fizjologii siły zdobywania pokarmu, konieczności pogryzienia tego co jemy, bez takiej obróbki jeszcze pokarmu jaką mamy aktualnie. Z biegiem lat, rośnie mózgowie, zwiększa się inteligencja, zmniejsza
Pytanie o implanty. Brak np. dolnego trzonowca - czy jeśli ząb posiada 2 korzenie, potrzebne są 2 implanty do pracy przykręcanej? Czy wystarczy 1? Jakim systemem pracujesz? Jaki jest maksymalny brak zębowy na 1 implant?
#bigbrother