Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko116
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
MauserAbuser

MauserAbuser

Dołączył 8 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 234
  • Znaleziska 20
  • Mikroblog 214
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 2
MauserAbuser
MauserAbuser 13.05.2019, 18:56:01
  • 0
mozecie podrzucci jakis live? ;>? stream
#bigbrother
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MauserAbuser
MauserAbuser
Autor
13.05.2019, 19:00:41
  • 1
@dusigrosz69: no czy wy zdurnieliscie ze bede placil za to badziewie tvn-owi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
MauserAbuser
MauserAbuser 08.05.2019, 22:11:25
  • 0
link?

#bigbrother
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Velion
Velion
08.05.2019, 22:12:39
  • 0

Komentarz usunięty przez autora

MauserAbuser
MauserAbuser 08.05.2019, 20:49:14
  • 0
Co tam sie dzieje o ku... :D najlepsza liga mistrzów ever.. najlepsze półfinały :D
#mecz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MauserAbuser
MauserAbuser 29.04.2019, 19:21:12
  • 0
jakis link do live'a streama? :)

#bigbrother
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MauserAbuser
MauserAbuser
Autor
29.04.2019, 19:29:10
  • 0
pfffff
  • Odpowiedz
MauserAbuser
MauserAbuser 18.04.2019, 09:43:46
  • 1
Nie ma zadnych wyciekow kolejnych odcinkow jak zawsze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#graotron
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zamore
zamore
18.04.2019, 14:58:29 via Android
  • 1
@MauserAbuser też właśnie szukam i nigdzie nie mogę znaleźć
  • Odpowiedz
Deithwen__
Deithwen__
19.04.2019, 22:49:50 via Android
  • 1
@MauserAbuser frikidoctor się nie postarał
  • Odpowiedz
MauserAbuser
MauserAbuser 25.03.2019, 00:11:11
  • 0
ma ktos 7my odcinek +18? bo wylczyli starta juz :(

#bigbrother
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nejo
Nejo
Nejo
25.03.2019, 00:13:36
  • 0
@MauserAbuser: Właśnie ma ktoś linki do odcinków +18?
  • Odpowiedz
przegryw30lat
przegryw30lat
25.03.2019, 00:34:09
  • 0
@MauserAbuser: nic tam w sumie nie bylo ciekawego,
  • Odpowiedz
MauserAbuser
MauserAbuser 23.03.2019, 23:03:51
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MauserAbuser
MauserAbuser 23.03.2019, 21:57:22
  • 0
teraz juz KSW co miesiac bedzie? XD
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MauserAbuser
MauserAbuser 23.03.2019, 21:53:39
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MauserAbuser
MauserAbuser 23.03.2019, 21:51:12
  • 1
xdddddd co on p------i xd
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MauserAbuser
MauserAbuser 23.03.2019, 21:46:12
  • 0
o luju, to za te gwiazdorzenie na youtubie i gadaniu ze robi siano w tajlandii.. brawo norman.
#ksw
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MauserAbuser
MauserAbuser 23.03.2019, 21:11:00
  • 0
podrzuci ktos na pw adres?
#ksw
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MauserAbuser
MauserAbuser 01.12.2018, 21:52:20
  • 0
poprosze link
#ksw
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

305

Leasing samochodu za 100 tys. zł - ile to kosztuje?

Leasing samochodu za 100 tys. zł - ile to kosztuje?

Leasing to dość młoda forma finansowania, której grono zwolenników powiększa się z roku na rok. W 2017 r. branża odnotowała 15,7 proc. wzrost w stosunku do 2016 r. W związku z rosnącym zainteresowaniem leasingiem, głownie w sektorze MŚP, sprawdziliśmy oferty firm leasingowych dla...

good_veneer
z
bankier.pl
dodany: 03.04.2018, 08:04:53
  • 389
  • #
    zainteresowania
  • #
    ciekawostki
  • #
    motoryzacja
  • #
    finanse
  • #
    biznes
  • #
    polska
MauserAbuser
MauserAbuser 25.11.2018, 01:05:53
  • 1
@LaserKnight: jak 10 lat to chyba przez 120 a nie przez 240 miesiecy.. bo wtedy to liczysz jako 20 lat
MauserAbuser
MauserAbuser 24.11.2018, 14:08:46
  • 2
Kto to jest ten Darek? Bo nie jestem w temacie,. ze tak napie.. w drzwi od rana xd to ten co naje.. pezetowi?
#danielmagical
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Karol_Kot
Karol_Kot
24.11.2018, 14:09:40
  • 1
@MauserAbuser: Nie, to inny widz.
  • Odpowiedz
I.....a
I.....a
konto usunięte 24.11.2018, 14:18:56
  • 0
@MauserAbuser: to nie ten, Darek to nowy aktor, od dwóch dni gości na U2, w------y kilka razy, zawsze wraca i utrzymuje poziom streama
  • Odpowiedz
MauserAbuser
MauserAbuser 03.10.2018, 23:35:58
  • 2
gadu gadu pierdu pierdu, ma ktos link do filmu juz online? :P
#kler
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

N.....j
N.....j
konto usunięte 03.10.2018, 23:38:26
  • 4
@MauserAbuser: idź do kina biedaku
  • Odpowiedz
Tuff
Tuff
Tuff
03.10.2018, 23:50:01 via iOS
  • 1
@Nastruj: faktycznie grają, dzięki ;-)
  • Odpowiedz

607

[AMA] Implantolog, chirurg stomatologiczny

[AMA] Implantolog, chirurg stomatologiczny

Zapraszam do zadawania pytań odnośnie implantologii i chirurgii stomatologicznej, ale też ogólnie odnośnie stomatologii.

Dunger
z
wykop.pl
dodany: 26.06.2018, 14:16:58
  • 847
  • #
    ama
  • #
    ciekawostki
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    stomatologia
MauserAbuser
MauserAbuser 26.06.2018, 22:09:15
  • 4
@f423r: Zdjęcie nie jest w 3D, prawdopodobnie 8-ka jest przed 7-mką dopoliczkowo, a nie psuje 7-ki wrstajac w jej scianę - to takie złudzenie. Przy 8-mce prawdopodobnie zrobiła się kieszeń kostna - czyli stan zapalny z połączeniem z j.u. gdzie zbiera się jedzenie bakterie i niszczy ozębną 7-ki + możliwe ze zaatakuje korzeń próchnicowo. Powinno się usunąć 8-kę, przez ranę poekstrakcyjną postarać się ocenić pow. dystalną 7-ki i podsypać jakimś
MauserAbuser
MauserAbuser 26.06.2018, 22:11:39
  • 0
@Jakobo: naturalnie zęby nie są perłowo białe jak w reklamach, tylko bardziej żółtwe - lub jego różne odcienie. Za barwę nie odpowiada szkliwo tylko zębina, szkliwo jest transparentne. Spróbuj wybielić u dentysty, licz się z duża nadwrażliwością po zabiegu i możliwe koniecznym dobielaniem po czasie (efekty tylko czasowy).
MauserAbuser
MauserAbuser 26.06.2018, 22:12:46
  • 0
@Gasquet: szyny relaksacyjne na noc + ćwiczenia mięśniowe. Do tego najlepiej t-scan, odbudowa pow. zwarcia ekscentycznego centrycznego i prowadzenia kłowego.
MauserAbuser
MauserAbuser 26.06.2018, 22:13:52
  • 0
@dwie_szopy_jackson: jeden implant 15 min ;]
MauserAbuser
MauserAbuser 26.06.2018, 22:20:00
  • 0
@demol2010: Głowa, szyja. Ogólnie nowoczesna stomatologia aktualnie ma się w dużej mierze nijak do tego co mówią książki na uczelni. To tylko podstawy podstaw, praktyka i dalsze zagłębianie dopiero czyni mistrzem.
MauserAbuser
MauserAbuser 26.06.2018, 22:20:38
  • 0
@BionicHead: xDDDD
MauserAbuser
MauserAbuser 26.06.2018, 22:22:58
  • 0
@Richard_Bachman: Wyciąg ortodontyczny
MauserAbuser
MauserAbuser 26.06.2018, 22:26:43
  • 3
@RomeYY: Powinieneś się udać do lek. dentysty zajmującego się/specjalizującego się lub mającego większe pojęcie po prostu na temat stawu SSŻ, powinni Ci zrobić RVG SSŻ i jakieś USG w ocenie krążka stawowego, możliwe ze się przemieścił lub starł. Ew. problem może leżeć całkowicie po innnej stronie (słyszysz głosy etc^_^)
MauserAbuser
MauserAbuser 26.06.2018, 22:30:39
  • 1
@liseknyc: Nie zmowa milczenia, tylko żaden renomowany dentysta nie będzie oceniał innego, tak jak inny nauczyciel nie powinien oceniać innego etc. Nikt nie pójdzie i nie złoży skargi że inny stomatolog zrobił coś nie w koncepcji kolejnego etc. Mogła iść zareklamować - dogadać się z dentystą, lub sprawa cywilno-prawna, o bład w sztuce. Nie powinno łączyć się odbudowy protetycznej na własnych zębach z implantami - inna mechanika.
MauserAbuser
MauserAbuser 26.06.2018, 22:32:53
  • 1
@Borys: jak są zęby, trzeba szczotkować. Są pasty dla dzieci, mała dawka fluoru lub bez, gdzie połknięcie pasty nie sprawia problemu. W higienie tak naprawdę najważniejsza jest szczoteczka i szczotkowanie, - mechaniczne usuwanie płytki, pasta jest tylko dodatkiem. Trzeba wymyślić jakąś zabawę, aby zainteresować dziecko no i jednak to dorosły w tym wieku powinien jeszcze myć zęby dziecku.
MauserAbuser
MauserAbuser 26.06.2018, 22:43:03
  • 3
@DexterCho: na pepper.pl, są co chwile wrzucane promki na szczoteczki soniczne -> Alfaweise, Samocare, Xiaomi Soocas. Przeważnie z gearbest'a, wysyłka z chin i trzeba troszkę poczekać ale w kwotach do ~150 zł. Oceny bdb, długa praca na baterii i . Często są też akcje na końcówki w niezłych cenach. Myślę, że warto spróbować. Myślę że nie odstają philipsom czy oralb z bajerami z ppl (które i tak nam nie są
MauserAbuser
MauserAbuser 26.06.2018, 22:44:21
  • 0
@wykopowaswinia: w sumie sam również nie przypuszczałem, że mogą tutaj zainteresować kogoś takie temaciki (na wykopku :D), sry że się trochę powtrącałem czytając pyt., uciekam i miłej zabawy :D
MauserAbuser
MauserAbuser 26.06.2018, 22:52:03
  • 1
@susuke15: Najczęściej takie zęby są w kości, nie dają objawów bólowych i ich się po prostu nie usuwa, tylko zostawia i ew. obserwuje co jakiś czas. Znieczulenie, ekstrakcja, leki przeciwbólowe za 2h gdy przestanie działać znieczulenie, utrzymywanie higieny j.u. i przestrzeganie zaleceń. Po tyg - 10 dniach ściągnięcie szwów. Można w tym czasie robić też zimne okłady żeby ograniczyć opuchliznę tk. miękkich. Bardziej bolesne jest dłutowanie czyli konieczność nawiercenia kości
MauserAbuser
MauserAbuser 26.06.2018, 22:59:25
  • 4
@f423r: lekarz, któremu jeszcze nie spowszedniało i nie traktuje pacjenta jako kolejnego punktu do przeskoczenia powinien usiąśc i przedstawić pacjentowi jak wszystko wygląda z pkt teoretycznego, najczęściej brak czasu (kolejni pacjenci, bo tak wygląda praca w gabinecie) czy lata pracy - oczywistość kolejna dla niego ale nie dla kolejnego pacjenta powoduje inaczej. Pacjent świadomy, to pacjent zadowolony i spokojny, wiedzący po co przychodzi i na co się godzi. Nie znaczy
MauserAbuser
MauserAbuser 26.06.2018, 23:11:51
  • 0
@NapoleonBornToParty: wybielisz, ale uszkodzisz szkliwo -> węgiel, soda mają za zadanie tutaj, czy po prostu jedyne co osiągną to mechanicznie powycierają Ci zew. warstwę przebarwionego porowatego szkliwa, sporowacą bardziej i szybciej i mocniej po czasie złapiesz przebarwienia, po za tym szkliwo może zacząć pękać i się odpryskiwać.

Sok z cytryny, cola - soki inne, to kwasy - niskie pH. Wybielanie u stomatologa też odbywa się środkami o niskim pH ale
MauserAbuser
MauserAbuser 26.06.2018, 23:30:16
  • 3
@anon0174: Rozwój człowieka, ewolucja darwinowska. Rozwój rąk, nóg, palców chwytnych kciuków, zanik rąk, wzmocnienie nóg przy postawie pionowej. To wszystko też można podłączyć pod pytania filozoficzne na temat egzystencji. Możesz przejrzeć rozwój głowy/czaszki. Mniejsze mózgowie, większa twarzoczaszka i szczęki - mniej myślenia, inteligencji, więcej fizjologii siły zdobywania pokarmu, konieczności pogryzienia tego co jemy, bez takiej obróbki jeszcze pokarmu jaką mamy aktualnie. Z biegiem lat, rośnie mózgowie, zwiększa się inteligencja, zmniejsza
MauserAbuser
MauserAbuser 03.10.2018, 22:10:54
  • 0
Pytanie o implanty. Brak np. dolnego trzonowca - czy jeśli ząb posiada 2 korzenie, potrzebne są 2 implanty do pracy przykręcanej? Czy wystarczy 1? Jakim systemem pracujesz? Jaki jest maksymalny brak zębowy na 1 implant?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Prozdrowotny
Prozdrowotny
03.09.2018, 17:04:59
  • 2
Jak często zdarzają się tak cholernie długie przerwy w działaniu UPC Wi-Free?
#upc
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MauserAbuser
MauserAbuser 03.09.2018, 19:53:31
  • 0
@Prozdrowotny: właśnie chciałem zapytać o co chodzi że nie moge sie polaczyc własnie z UPC free..
  • Odpowiedz
MauserAbuser
MauserAbuser 30.06.2018, 21:24:20
  • 71
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Deskaaa
Deskaaa
30.06.2018, 21:24:34 via Android
  • 1
@MauserAbuser smiechlem xD
  • Odpowiedz
Urzad_Celny
Urzad_Celny
30.06.2018, 20:16:44
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MauserAbuser
MauserAbuser 30.06.2018, 20:19:23
  • 1
@Urzad_Celny: xd
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Strona 5 z 8
  • >

Wojciech

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 16.07.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 23.03.2019

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking