Wprost: Minister Naimski ma koronawirusa
Pełnomocnik rządu ds. Strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski ma koronawirusa - informuje Wprost. Sam polityk nie odniósł się na razie do sprawy.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Pełnomocnik rządu ds. Strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski ma koronawirusa - informuje Wprost. Sam polityk nie odniósł się na razie do sprawy.
zW Kalifornii ludzie tracą dostęp do elektryczności, bo oparty na źródłach odnawialnych system nie radzi sobie ze zwiększonym przez upały popytem na moc. Tymczasem stanowe władze chcą zamykać stabilne źródło energii, czyli elektrownię jądrową Diablo Canyon.
zNajgłośniejszego zamachu terrorystycznego na elektrownię jądrową dopuścił się antyatomowy aktywista, który został politykiem z ramienia Partii Zielonych. Jak twierdził, pomógł mu w tym Ilich Ramírez Sánchez, znany szerzej jako Carlos „Szakal”.
z„Atom nie jest najlepszym rozwiązaniem, to nie jest dobry moment na jego kupowanie” – mówi Marcin Popkiewicz. Ten analityk megatrendów nie zauważa jednak wielu aspektów, które jednoznacznie przemawiają na korzyść atomu.
zJak wynika z badań National Bureau of Economic Research, niewyhamowana zmiana klimatu może zabijać w skali świata więcej osób niż choroby zakaźne.
zNiewiele obszarów otaczającej nas rzeczywistości może pochwalić się tyloma niespodziewanymi zwrotami akcji oraz dramatyczną narracją, co polski sektor energetyczny.
zBarka Fortuna „nie zamierza uczestniczyć w układaniu Nord Stream 2” - poinformowały rosyjskie media. Oznacza to, że Gazprom najprawdopodobniej dalej nie będzie w stanie ukończyć podbałtyckiego gazociągu.
zDziałający w USA lobbyści Nord Stream 2, robią, co mogą, by uratować gazociąg przed amerykańskimi sankcjami.
zEuropejskie spółki zaangażowane w projekt Nord Stream 2 domagają się ochrony politycznej przed potencjalnymi sankcjami ze strony Stanów Zjednoczonych. „Oczekujemy od polityków gwarancji, że Europa nie straci na atrakcyjności jako miejsce do inwestycji” - powiedział szef jednej z tych firm.
zRosyjski rząd podjął nagłe działania, by państwowe spółki energetyczne szybko zwiększyły swoje moce produkcyjne w przemyśle wodorowym i rozważyły przestawienie gazociągu Nord Stream 2 na przesył syngazu, czyli mieszaniny wodoru i tlenku węgla.
zZamknięcie kopalń Ruda i Wujek od października kosztem 5 mld zł, 1,75 mld zł pożyczek z PFR, zamrożenie czternastek na 4 lata i powiązanie 30 proc. płacy z wydajnością – to był plan ratunkowy dla Polskiej Grupy Górniczej. Planu nie ma, jest za to blamaż resortu aktywów państwowych.
zTemat współpracy Niemiec z Rosją przy Nord Stream 2 jest w USA postrzegany przez obydwie strony, tzn. Republikanów i Demokratów, bardzo podobnie - mówi Mateusz Piotrowski, amerykanista, analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
zStany Zjednoczone otworzyły swój mechanizm finansowy Development Finance Corporation na inwestycje w zagraniczne projekty jądrowe. Czy może być to przełom dla polskiego programu atomowego?
zPrzedstawiciele administracji USA przeprowadzili wideokonferencje z europejskimi firmami zaangażowanymi w projekt Nord Stream 2 ostrzegając przed konsekwencjami prac nad gazociągiem. Mieli sugerować, że USA nie zamierzają pozwolić na dokończenie projektu. Oburzyło to rząd w Berlinie.
zW Niemczech trwają protesty w obronie wsi, które wyburza się pod budowę kopalni węgla brunatnego.
zWedług think tanku Ember, źródła odnawialne odpowiadały za największą część generacji energii w Europie w pierwszej połowie 2020 roku. Polska stała się największym producentem energii z węgla na kontynencie
zOrlen chce być jedynym polskim koncernem multienergetycznym o globalnym zasięgu. W tym celu przejął Energę, uzyskał od KE zatwierdzenie przejęcia Lotosu i chce przejąć PGNiG. Czy taki plan jest możliwy do zrealizowania?
zDepartament Stanu USA zniesie klauzulę, która chroni gazociąg Nord Stream 2 przed sankcjami przewidzianymi w ustawie CAATSA - poinformował sekretarz stanu Mike Pompeo. Porzućcie projekt lub poniesiecie konsekwencje - dodał, zwracając się do firm pomagających w budowie.
zWedług ustaleń Investigate Europe, Niemcy oferują sektorowi paliw kopalnych największe wsparcie w Europie. Berlin przeznacza na ten cel prawie 40 mld euro rocznie.
zSzereg państw skandynawskich poinformował o wykryciu przez stacje pomiarowe izotopów promieniotwórczych w powietrzu. Choć stwierdzone ilości tych substancji nie zagrażają życiu ani zdrowiu ludzi, to niewiadomą pozostaje źródło ich pochodzenia.
zWykop.pl