Audiotele. Dlaczego szwajcaria, która ma 60% prądu z wody a 30 z atomu nie chce ulec szantażowi Niemiec i dołączyć do Europejskiego Rynku Energii. czego się boją skoro mają ekologiczne źródła energii
@kapitan-zbik-90: Czy miks energetyczny oparty w 60% na energii wody z górskich potoków a w 30% na energii z istniejących elektrowni jądrowych jest realnym scenariuszem dla Polski? Dodam, że Szwajcaria uczestniczy w przesyle dużych ilości energii sprzedawanej z Niemiec do Włoch, więc pośrednio jak najbardziej uczestniczy w rynku energii, dostarczając dla tego rynku infrastrukturę - raczej nie za darmo.
Fakt, że z uwagi na uwarunkowania środowiskowe i mądrą gospodarkę przysłowiowy emir
Gdyby nie #!$%@? kasy z opłat za emisję to energia byłaby tańsza. Modernizacja sieci przesyłowych umożliwiłaby większy udział OZE. Kolejna sprawa że ceny energii dogadują między sobą prezesi z nadania politycznego z ministrem więc w #!$%@? konkurencyjne podejście. Poza cenami samego prądu mamy dzięki tani opłaty za wszystko inne i przeważnie te dodatkowe opłaty są wyższe od samego zużycia.
Patrząc po komentarzach widać, że ludzie dalej naiwnie wierzą, że podatkami można naprawić kraj... a najlepsze jest to, że ETS to łapówka w białych rękawiczkach. Politycy dostają hajs do przepierniczenia, kraje starej unii mają ograniczoną konkurencję dla swoich, win-win tylko nie dla obywateli.
Komentarze (103)
najlepsze
Sprzedali prawa do emisji za kasę która rozdali na socjal i własne interesy.
@dr-proktor: a po co sa te prawa do emisji?
Nie można z jednej strony sapać że Unia zła bo "rachunki drogie" jak jednocześnie się łapę wyciągnęło po setki miliardów i rozdało żeby kupić głosy.
No tak to UE, nie PIS, #!$%@?ła hajs z podatku na socjal, zamiast transformacje energetyczną
Dodam, że Szwajcaria uczestniczy w przesyle dużych ilości energii sprzedawanej z Niemiec do Włoch, więc pośrednio jak najbardziej uczestniczy w rynku energii, dostarczając dla tego rynku infrastrukturę - raczej nie za darmo.
Fakt, że z uwagi na uwarunkowania środowiskowe i mądrą gospodarkę przysłowiowy emir
Proste