Premiera nowej płytki Arduino UNO R4

Od dzisiaj można kupić dwie nowe płytki od Arduino: UNO R4 Minima i WiFi. Obie mają na pokładzie 32-bitowca Renesas RA4M1 z Cortexem-M4. Dodatkowo wersja WiFi posiada ESP32, łączność Bluetooth i parę innych najerów. Ceny to 99 zł i 139,90 zł za płytkę WiFi.
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 13
- Odpowiedz





Komentarze (13)
najlepsze
Ceny też porażające, za płytkę z WIFI można kupić na Ali prawie 10 modułów deweloperskich z ESP32.
@mathmed: to sprawdzone rozwiązanie :) bodaj w Atari mocniejszy procek odpowiadał za I/O w stacji dysków niż główne CPU komputera.
Płytka taka jest adresowana do hobbystów, którzy chcą się pobawić oraz do małych startupów, żeby szybko prototyp zrobić i udowodnić, że coś działa. Chociaż, komercyjne projekty mające swoje korzenie w arduino też się zdarzają, jednak są to już customowe płytki z Atmegami i własnymi rozwiązaniami.
Duża społeczność, gotowe
Pamiętam jak Atmegi w C programowałem to trzeba było dużo dokumentacji wertować żeby poznać wszystkie rejestry. Do tego dochodziło budowanie układu na płytce prototypowej. Instalowanie środowiska, kompilatora... masa zmarnowanego czasu. Tutaj arduino jakoś środowisko programistyczne i gotowe płytki wyznaczyło dobrą drogę (pominę kulejący interfejs IDE).
Sprzedawanie tego szajsu mając aliexpress to jednak pomyłka, chinole bezbłędnie wykorzystali okazje ¯\(ツ)/¯.
KOŁO Syfon z czujnikiem termicznym do systemu termicznego 96026000 i 96025000
KOŁO ma również
źródło: czujnik
Pobierz