Droga przez mękę, czyli instalacja ładowarki do samochodu elektrycznego w bloku
Pan Tomasz kupił od dewelopera REVI Kompania Deweloperska mieszkanie w nowobudowanym bloku na warszawskiej Białołęce w 2020 roku. Inwestycje oddano do użytku rok później. Według Dewelopera bedacego zarządcą, w bloku nie zakładano parkowania pojazdów elektrycznych.
tomeczekw z- #
- #
- #
- #
- 22
- Odpowiedz
Komentarze (22)
najlepsze
Wyłączeń nie było przy zakupie, ani w regulaminie, że miejsca postojowe służą tylko do postoju samochodów spalinowych xD
Prywatny budynek to właściciel robi co chce. Ja będąc współwłaścicielem budynku mieszkalnego nie chciałbym aby pode mną było takie potencjalne ciągłe zagrożenie.
Moc umowną liczy się dość precyzyjnie : Ilość lokali * wsp jednoczesności + Administracja + zas garażu. Zatem brak jest możliwości podpięcia ładowarki, jeśli nie została ona zaprojektowana na etapie
@WaldemarBatura: Otóż nie do końca. Można zainstalować ładowarkę inteligentną, która steruje mocą ładowania w zależności od wolnej mocy zasilania.
Musiałbyś nią sterować za pomocą "inteligentnego" licznika wpiętego w WLZ.
Inteligentne ładowarki stosujesz gdy masz np 10 szt ładowarek 22 kW na przyłaczu 150 kW. Wtedy jedna działa jako master i rozdziela według algorytmu na pozostałe.