Gość, który #!$%@?ł z kraju, bo miał #!$%@? na Polskę, jest dziś bohaterem narodowców bo zastrzelił murzyna, zabawne :-D. Jak bardzo płytki musi być to ruch, skoro nie mają lepszych bohaterów.
@kot_do_drzwi: Niezwykłego murzyna. Zabił komunistycznego partyzanta, terrorystę, później polityka, szkolonego w Moskwie. https://pl.wikipedia.org/wiki/Chris_Hani "dołączył do Południowoafrykańskiej Partii Komunistycznej i Umkhonto we Sizwe. Przeszedł szkolenie wojskowe w obozach czarnej partyzantki w Rodezji (obecnie Zimbabwe). Uczestniczył w operacjach partyzanckich podejmowanych przeciwko RPA z obszaru Lesotho i Zambii.W 1982 roku został mianowany dowódcą zastępcy Umkhonto we Sizwe. W 1991 zastąpił Joe Slovo na stanowisku sekretarza generalnego partii komunistycznej" https://www.rp.pl/swiat/art5626181-zamach-ktory-zatrzasl-krajem "W podziemiu powstały
Ten dzień musiał nadejść. Swoje odsiedział i przeprosił za swój czyn. Niech wraca na Podhale. A te wykopki swatające w obronie sowieckiego dywersanta, szkoda gadać. Kto tu jest ruską w dodatku sowiecką onucą. Pojęcie tych ludzi o realiach wojennych w tej części kraju - zerowe, ale to nie przeszkadza im rzucać emocjonalnych oskarżeń - niech gnije w więzieniu. Losy Haniego w Rodezji - wypierane z hagiografii, a były one haniebne, ale wyparcie
@kficzou: przecież Mandela w latach 90 wprowadzał standardowy neoliberalizm w RPA, coś na kszałt Balcerowicza w Polsce. Spłacał długi, promował inwestycje zagraniczne. Przecież w RPA nie ma nawet typowej publicznej służby zdrowia jak np. w Europie.
flaga organizacji do ktorej nalezal Walus. fajnych macie bohaterow... kolejny "na pewno nie nazista/faszysta" ktory bedzie honorowym gosciem na marszu niepodleglosci?
@zapomnialemhaslo: no chyba, że taką flage mają ukraincy na froncie, wtedy te same wykopki, ktore teraz narzekaja będą bronić trikselionu az do śmierci xD
@siepan: Janusz Jakub Waluś (ur. 14 stycznia 1953 w Zakopanem W 1981 roku wyemigrował do Republiki Południowej Afryki mówisz ze jak w wieku 28 lat wyjedziesz np. do USA to już nie będziesz polakiem tylko amerykaninem? xD
@aversxx: a gdzie więcej życia spędził? Jaki kraj wybrał mogąc zadecydować? Na urodzenie w Polsce nie miał wpływu, ale mając wybór wolał RPA. Co zrobił dla walki z komuchami w Polsce? Nie ruszył nawet palcem w bucie. A przyszłość RPA była dla niego tak ważna, żeby zabić i sobie zmarnować resztę życia. Dodając to wszystko nie ma żadnych wątpliwości który kraj jest dla niego ważniejszy.
Pięknie lewaki się zesraliście xD co chwilę wyzywacie ludzi od ruskich onuc to dlaczego waszą solą w oku jest szanowny Pan Waluś który zlikwidował bardzo groźnego bandytę szkolonego i służącego Moskwie?
Pięknie lewaki się zesraliście xD co chwilę wyzywacie ludzi od ruskich onuc to dlaczego waszą solą w oku jest szanowny Pan Waluś który zlikwidował bardzo groźnego bandytę szkolonego i służącego Moskwie?
@BelzebubK: Dobrze że prawaki nie defekują, krzycząc o kulcie bandery, czcząc Walusia, będącego w takiej jakże pięknej organizacji.
@Strelau: jest mordercą i poniósł zasłużoną karę. Nie mniej jednak był to bohaterski czyn który ocalił wiele istnień i wiele pomścił. Motywy znane i raczej przynależność do tej partii nie miała decydującego wpływu tylko same poglądy Walusia były najistotniejsze
Na początku 2017 roku Janusz Waluś, po 30 latach, zrzekł się obywatelstwa południowoafrykańskiego, aby ułatwić tym samym proces zwolnienia go przedterminowo z więzienia i powrotu do Polski.
"Ubogacił" RPA, teraz wraca do was. Do Polski. Tak jak chcieliście. xD
Plot twist: Janusz Waluś wyjdzie z więzienia i szczerze przyzna, że żałuję zamordowania człowieka. Odetnie się od skrajnie nacjonalistycznych poglądów i poprosi by nie robić z jego osoby kolejnego bożka na prawicy.
Świetna wiadomość, zamiast siedzieć powinien dostać medal. Wszyscy chrzaniący coś o rasistach niech sobie doczytają ile jest morderstw w RPA po wycofaniu się z apartheidu i niech zamkną paszcze.
Waluś przyznał się do morderstwa i odrzucił rasizm i apartheid - tego nie dowiecie się w tym znalezisku a to kluczowe dlaczego zostaje zwolniony - zaraz zrobię o tym znalezisko.
Janusz Jakub Waluś (ur. 14 stycznia 1953 w Zakopanem[1]) – południowoafrykański działacz skrajnej prawicy narodowości polskiej, terrorysta i zabójca czarnoskórego lidera partii komunistycznej Chrisa Haniego.
@KaloszSzatana: można powiedzieć że nawet przyspieszył to co chciał zahamować, czyli upadek apartheidu, co więcej komuniści i tak doszli do władzy ( ͡º͜ʖ͡º)
Jestem pod wielkim wrażeniem wiedzy wykopków. Tyle ludzi z jednej stronki zna dokładnie historię RPA sprzed 30 lat. Ile mądrych komentarzy, jakbyście normalnie studiowali politologię i historię RPA, elita (づ•﹏•)づ
Komentarze (443)
najlepsze
@kot_do_drzwi: Niezwykłego murzyna.
Zabił komunistycznego partyzanta, terrorystę, później polityka, szkolonego w Moskwie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Chris_Hani
"dołączył do Południowoafrykańskiej Partii Komunistycznej i Umkhonto we Sizwe. Przeszedł szkolenie wojskowe w obozach czarnej partyzantki w Rodezji (obecnie Zimbabwe). Uczestniczył w operacjach partyzanckich podejmowanych przeciwko RPA z obszaru Lesotho i Zambii.W 1982 roku został mianowany dowódcą zastępcy Umkhonto we Sizwe. W 1991 zastąpił Joe Slovo na stanowisku sekretarza generalnego partii komunistycznej"
https://www.rp.pl/swiat/art5626181-zamach-ktory-zatrzasl-krajem
"W podziemiu powstały
A te wykopki swatające w obronie sowieckiego dywersanta, szkoda gadać. Kto tu jest ruską w dodatku sowiecką onucą. Pojęcie tych ludzi o realiach wojennych w tej części kraju - zerowe, ale to nie przeszkadza im rzucać emocjonalnych oskarżeń - niech gnije w więzieniu. Losy Haniego w Rodezji - wypierane z hagiografii, a były one haniebne, ale wyparcie
@slowworm: Waluś na prezydenta
a truchło haniego do ekshumacji i utylizacji
Komentarz usunięty przez moderatora
kolejny "na pewno nie nazista/faszysta" ktory bedzie honorowym gosciem na marszu niepodleglosci?
Komentarz usunięty przez moderatora
@Cogito-sum: dzbanie, zrozum że on jest w domu. Jego domem jest RPA xD
W 1981 roku wyemigrował do Republiki Południowej Afryki
mówisz ze jak w wieku 28 lat wyjedziesz np. do USA to już nie będziesz polakiem tylko amerykaninem? xD
Komentarz usunięty przez moderatora
@BelzebubK: Dobrze że prawaki nie defekują, krzycząc o kulcie bandery, czcząc Walusia, będącego w takiej jakże pięknej organizacji.
"Ubogacił" RPA, teraz wraca do was. Do Polski. Tak jak chcieliście. xD
https://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Walu%C5%9B
No i już wiem, że Konfederacja powiększy się o nowego członka :D
Nopowcy-hitlerowcy na pewno też by go przyjęli z otwartymi ramionami.
Ile mądrych komentarzy, jakbyście normalnie studiowali politologię i historię RPA, elita (づ•﹏•)づ