Millenialsi kontrolują zaledwie 4,6 procent bogactwa USA
Pokolenie millenialsów, ludzie urodzeni w latach 1981-1996, stanowi największą część amerykańskiej siły roboczej, ale kontroluje zaledwie 4,6 procent całego bogactwa kraju.
aboel3z z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 226
Komentarze (226)
najlepsze
- ceny nieruchomości są napompowane jak nigdy w historii na czyim korzystają boomersi
- duże kohorty wymuszają korzystne dla siebie transfery. Jak boomersi byli młodzi to wymusili obniżki wydatków i podatków. Teraz jak są starzy to wymuszają wysokie wydatki na służbę zdrowia i przez to podwyżki podatków dla millenialsów.
Nie pamiętam czy to tam było ale jest jeszcze kwestia dziedziczenia. Boomersi dostali swoje spadki jak mieli 30-40 lat. Millenialsi dostaną
Obecnie za rozsądną pracę to masz mikroAPARTAMENT w kredycie na 30 lat, brak rodziny i majątek to gromadzić sobie możesz, ale na jakieś pierdoły.
"Coś jest do diabła nie tak. W latach 60. zeszłego wieku prezes dużej firmy zarabiał 20 średnich pensji swojego pracownika i nie narzekał, że mu mało. W 1978 r. było to już 29 pensji, w 1995 r. – 122 pensje, a ostatnio – 299 pensji w 2020 r. Przed pandemią ta relacja wynosiła 264:1. Dane są precyzyjne ponieważ w Stanach Zjednoczonych spółki mają obowiązek podać w
@Blazeoconnor: To akurat proste, wtedy prezesa było stać conamnije na 20 razy tyle co pracownika.
A wtedy pracownik z tej swojej jednej pensji utrzymywał rodzine 2+2 dom, samochód, wakacje rozrywki itp.
Teraz rodzina nie utrzymuje się nawet z dwóch takich pensji. Prezes dlaej potrzebuje conamnije te 20 x tyle...
Oczywiście w ciągu ostatnich 50 lat zarobki „ludu pracującego” też rosły i to solidnie: z 2,5 dolarów za godzinę do 22,6 dol. w ostatnich latach. Ale uwzględniając siłę nabywczą i zmianę wartości pieniądza w czasie – te płace prawie stały w miejscu – wzrosły zaledwie o 11%. Przyjmując te same kryteria dla zarobków menedżerów, to okazuje się, że realnie wzrosły o prawie 1000%.
Dysproporcje sa ogromne
Komentarz usunięty przez moderatora
W Polsce natomiast potrójna patologia:
1. Wynajem równy lub droższy niż kredyt, bo dziady z forsą na słowo inwestycja mają przed oczami kupno kolejnego mieszkania co je "hehe studenty spłacą i jeszcze zostanie"
2. 99,9% kredytów na zmienną stopę procentową, gdzie w Europie jest dokładnie odwrotnie i tam można jako tako planować swoją przyszłość i
- ceny nieruchomości szybują w górę, a boomerzy kupowali je za ułamek ceny, teraz millenialsi nie mają szans na zakup mieszkania bez kredytu
- boomerow jest więcej i będą domagać się emerytur, nakładów na służbę zdrowia itd. od mniejszej ilości millenialsow. Millenialsi im jeszcze pomogą głosując na tych co obiecują obniżyć wiek emerytalny( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jednym slowem- jak jesteś młody to nie
Wszyscy tak robią.
Absolutnie nigdzie tak się nie dzieje.
@positive_mental_attitude: Japonia?
Kiedyś gościu znał się trochę na PC żeby