Polska sprzętem AGD stoi. Jesteśmy jednym z liderów eksportu na świecie
W ubiegłym roku w Polsce wyprodukowano 30 mln urządzeń AGD, w tym 24 mln sztuk dużego sprzętu. To o 3 proc. więcej niż w 2019 roku. Daje to Polsce pozycję lidera w unijnej produkcji AGD. Krajowa produkcja zaspokaja ok. 2 proc. światowego popytu na sprzęt AGD.
Trickster206 z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 248
- Odpowiedz
Komentarze (248)
najlepsze
Dla porównania wartość eksportu AGD (Electro-mechanical domestic appliances; food grinders and mixers, fruit or vegetable juice extractors, with self-contained electric motor) Niemiec 2019 - 22,5 mld $, Polski w tym samym roku 8,2 mld $.
Dla przypomnienia "Polska jednym z liderów eksportu na świecie". Już pomijam jaka to jest "polska" produkcja, ale no to wiadomo.
To nie nasz eksport bo to nie Polskie firmy to produkują.
Włączanie sprzedaży niemieckich podmiotów do Polskiego eksportu bo sa produkowane tutaj to bezwstydna manipulacja bo podatków od zysku te firmy tu nie płacą. U nas opłacają tylko siłę roboczą.
Bogactwo kuhwa #pdk
@4pietrowydrapaczchmur:
Mamy pracować za miskę ryżu? Mamy i ..... poczekajmy na nowy wał
Ja nie jestem w stanie
Od lat przodujemy w statystykach ilości tworzonego prawa. Jeśli dobrze kojarzę statystyki rzucane przez serwisy informacyjne kilka lat temu, żeby być faktycznie ze wszystkim na bieżąco Polak potrzebuje poświęcić średnio 2 czy 3 godziny każdego dnia na to by zapoznać się z nowymi przepisami.
Do tego jakość
Polska szkoła nie uczy żadnych umiejętności, system edukacji nie tylko nie promuje ale wręcz wyniszcza w dzieciach jakąkolwiek kreatywność i innowację, zamiast tego wymaga wkuwania suchych informacji, które w dzisiejszych czasach każdy może znaleźć w kilka sekund na wikipedii jeśli ma taką potrzebę.
Robienie sieczki z mózgu dzieciom doszło do tego
1) podatek od każdego sprzedanego urządzenia.
2) skoro dużo produkują, to potrzeba ludzi do pracy. Ludzie płacą podatek od wynagrodzenia, a potem od rzeczy, które kupują za wypłaty.
3) ktoś to musi dostarczyć, więc polskie firmy transportowe i kurierskie mają nowe zlecenia, od których opłacają podatek.
I tak dalej.
@Eponhall: Ja ci odpowiem, obecnie Polak za swoją pensję może kupić 4 razy więcej bochenków chleba niż w 1980. Produkujemy też znacznie więcej żywności niż produkowały PGRy (praktycznie podwojono ilość plonu uzyskiwanego z ha) Sprawdziłem specjalnie.
A teraz co do cholery ma wspólnego ilość chleba czy produktów rolnych 1980? - bo tego pojąc nie mogę.
@balrog84: po prostu wykopki takie jak @Erados to straszne kompleksiarze, co wynika zapewne z kijowego życia.
A dla kompleksiarza nie liczy się obiektywny rozwój, tylko to czy jest wyżej czy niżej od innych.
1) Kupują prąd
2) Dają zlecenia polskim przewoźnikom
3) Polskie firmy budują ich zakłady
4) Wynajmują masę krajowych doradców - księgowych, prawników, automatyków itp.
5) Płacą podatki od zysku, nieruchomości czy korzystanie ze środowiska.
Tylko twoje ograniczone rozumienie świata powoduje taki odbiór międzynarodowych inwestycji w naszym kraju.
Electrolux Poland - 7,5 mln podatku dochodowego za 2020
Whirlpool Polska - 43 mln podatku dochodowego za 2019
Amica Wronki - 21 mln podatku dochodowego za 2019
Jedni płacą więcej, drudzy mniej - wszystko zależy od sprawności i kreatywności księgowych, a nie od "narodowości" kapitału. Stymulacja otoczenia gospodarczego to nie są pomijalne sprawy jak sugerujesz - ale ciebie to i tak nie interesuje, bo masz wyrobione nastawienie i nic cię