#koronawirus #lockdown #covid #wyciagi #narty #snowboard #ferie
W związku z COVID-19 od dziś obowiązują nowe ograniczenia, narciarze i snowboardziści nie poszaleją w białym puchu. Czy stacje narciarskie zbankrutują?
Od 28 grudnia do 17 stycznia obowiązują nas nowe ograniczenia, które zakazują ośrodkom narciarskim na udostępnienie wyciągów narciarzom i snowboardzistom.
Branża hotelarska cierpi już od dłuższego czasu w związku z obostrzeniami. Małym światełkiem dla miejscowości turystycznych z wyciągami, miał być sezon zimowy. Gdzie fani białego sportu będą mogli przyjeżdżać i poszaleć na śniegu, przy okazji pobudzając lokalne biznesy i przedsiębiorstwa.
Zima w tym roku niestety nie rozpieszcza i jak na razie nie mieliśmy dużych opadów śniegu, które umożliwią szusowanie. Chcąc jednak rozpocząć sezon, stacje zaczęły pomimo dużych kosztów sztucznie naśnieżać stoki. Większość ośrodków otworzyła swoją infrastrukturę i możemy już z nich korzystać.
Właściciele stacji narciarskich nie byli zadowoleni, kiedy dowiedzieli się, że ferie dla całego kraju odbędą się w tym samym czasie dla wszystkich województw (Od 4 do 17 stycznia). To dość mocno skraca ich wysoki sezon zarobkowy z ponad 6 tygodni do 2 tygodni.
Gwoździem do trumny była informacja rządu o całkowitym ograniczeniu korzystania ze stoków od 28 grudnia do 17 stycznia, czyli w okresie wakacji zimowych. Poniesione koszty na przygotowanie stoków dla rodzin, które miały spędzić ten okres w górach na nartach, są olbrzymie, a narciarze nie przyjadą. To potężny cios dla właścicieli ośrodków narciarskich.
Podobnie jak poprzednio na ratunek ruszają polscy przedsiębiorcy. Solidarność społeczna pomaga społeczeństwu przetrwać od samego początku pandemii. Począwszy od dostarczania przez restauratorów posiłków dla lekarzy i pielęgniarek, poprzez aplikację umożliwiającą pomaganie osobom najbardziej narażonym, kończąc na inicjatywie portalu sprzedażowego LukiKuki.pl który zdecydował się przeznaczyć 60% z własnych dochodów uzyskanych od dnia dzisiejszego aż do końca stycznia 2021 na pomoc stacjom narciarskim . Jak twierdzi firma wszelkie zakupy wykonane na portalu wspomogą właścicieli, aby mogli przetrwać ten ciężki okres. Zachęcamy do udostępnienia inicjatywy, oraz ruszenia z własną podobną. Każda złotówka się liczy. Jeśli chcemy za rok cieszyć się z białego szaleństwa, musimy zadbać o to, zby było gdzie jeździć.
https://lukikuki.pl/content/12...