Wrocław: Strajk w oddziale Amazona
Stanęły magazyny Amazona we Wrocławiu. Pracownicy blokują wjazd. Protestują przeciw traktowaniu ich jak taniej siły roboczej. Warto dodać: Amazon, jedna z największych firm na świecie, w pandemii ma rekordowe wzrosty. I ciągle opiera się o kiepsko opłacaną pracę.
OsiemPiec z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 210
- Odpowiedz
Komentarze (210)
najlepsze
Ogólnie dobry pomysł Tylko Trzeba mieć na uwadze że oni mają ta pracę właśnie dlatego że są tania siła robocza. Jak będą drodzy to nie będzie sensu żeby tutaj mieć taki magazyn
Oczywiście to zależy od regionu, ale np.: pod Łodzią pracownicy na takich stanowiskach bardzo często zmieniają pracę. "motywacja" w stylu "na twoje miejsce jest 50 innych" nie działa od lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. ZDZIWIENIE, ALE JAK TO KORPORCJA SŁYNĄCA Z TRAKTOWANIA PRACOWNIKÓW JAK G---O TRAKTUJE NAS JAK G---O....
3. no PROFIT
Skąd to zdziwienie? Pracownicy mają prawo do strajku i właśnie w takim przypadku jak opisałeś mogą z niego skorzystać.
Pracownik niewykwalifikowany idzie robić tam gdzie jest robota. Moc przetargowa zwykłego robola jest prawie żadna. Jeśli taki robol już jakąś moc przetargową ma to wynika ona tylko z tego, że taki pracownik jest częścią większej grupy. Kiedy na lokalnym rynku zaczyna brakować roboli to tylko wtedy cena ich pracy wzrasta.
P--------z jak wąsaty wujek Janusz.
1) Komunizm nie r------ł przemysłu w Polsce, bo tego przemysłu prawie nie było przed IIWŚ a już tym bardziej po niej. Komunizm przemysł próbował nieudolnie stworzyć.
2) Na skutek tego r--------a przemysłu przez Solidarność/komiznum (błagam, zdecyduj się kto ponosi winę) produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła przez ostatnie 30 lat 2,5-krotnie (patrz obrazek). Stało się tak dlatego, że wprowadzono w Polsce efektywną gospodarkę rynkową w