Dzień dobry państwu,
z nudów postanowiłem sprawdzić biografię Prezes Trybunału Konstytucyjnego p. Julii Przyłębskiej. Oczywiście biografia jest podparta odpowiednimi źródłami i dowodami. Wykopalisko w ramach ciekawostki :)
1. Pani prezes jest zwykłym magistrem. Prezesów do tej pory było ośmiu - pięciu profesorów, jeden doktor oraz dwóch magistrów - p. Jerzy Stępień i p. Julia Przyłębska.
źródło: nota biograficzna na stronie Trybunału Konstytucyjnego + wniosek o powołanie na stanowisko sędziego z 2001 r.

2. Pani prezes należała do Socjalistycznego Związku Studentów Polskich. Do formacji zapisała się na pierwszym roku studiów i aktywnie w niej działała przez kilka lat.
źródło: ARTYKUŁ
3. Pani prezes zdała egzamin sędziowski z oceną zaledwie dostateczną.
Źródło: wniosek o powołanie na stanowisko sędziego z 2001 r.

4. Pracę jako sędzia zaczęła w 1988. W 1998 zrzekła się mandatu na rzecz pracy jako konsul i dyplomata ambasady RP w Kolonii i Berlinie. W 2001 roku chciała powrócić do pracy jako sędzia, jednak jej wniosek został rozpatrzony negatywnie. Opinia została wydana przez właściwe organy Sądu Okręgowego w Poznaniu.
Oto powody tej decyzji:
- liczne błędy przy wydawaniu orzeczeń,
- ponadprzeciętna liczba uchyleń wyroków,
- wysoka absencja w pracy.
Do przyczyn licznych uchyleń wyroków wydanych przez Przyłębską należało, między innymi, nieprzeprowadzanie postępowania dowodowego przed wydaniem wyroku, obraza prawa materialnego, pomijanie w orzeczeniach podstawowych faktów sprawy, naruszanie granic swobodnej oceny dowodów oraz dokonywanie ustaleń sprzecznych z aktami spraw. Dwukrotnie sąd wyższej instancji nakazał wpisanie uwag do akt personalnych Przyłębskiej w związku z „rażącym naruszeniem prawa przez wydanie wyroku po rozprawie, o której strony nie zostały zawiadomione oraz rozstrzygnięciem o roszczeniu prawomocnie osądzonym”, a także w związku z „rażącym naruszeniem prawa przez sporządzenie wyroku nie zawierającego ustaleń faktycznych, analizy zgromadzonych dowodów ani wyjaśnienia podstawy prawnej”.
Źródło: wniosek o powołanie na stanowisko sędziego z 2001 r. + nota biograficzna z wikipedii

LINK DO PEŁNEGO PROTOKOŁU ZGROMADZENIA OGÓLNEGO SĄDU OKRĘGOWEGO W POZNANIU WS. POWOŁANIA JULII PRZYŁĘBSKIEJ NA STANOWISKO SĘDZIEGO Z 2001 R.
Takie są fakty, ocenę pozostawiam Wam.
Obecnie tak wyglądają autorytety na najważniejszych stanowiskach w Polsce ;)
Komentarze (224)
najlepsze
Hołownia ma rację: to nie IV RP tylko PRL II.
@elDelantero:
@CalviN_Candie: dla mnie smutne jest, że ta "kultura" prymitywów uwierzyła, że jest powołana do sprawowania władzy i że stoi za tym jakieś moralne prawo, konieczność dziejowa. To jest absolutny dramat. Ja np. nie mam talentu muzycznego więc nie zmuszam wszystkich wokół do wysłuchiwania moich fortepianowych występów (nawet ćwiczę w słuchawkach, żeby nie zamęczać sąsiadów).
Nie rozumiem jak można być tak głupim, żeby nie wiedzieć,
@color1 @precz @Fugi88888 @matowoszary @Noxgate @ZAWADIAK
Warto zresztą pogooglać o obecnym ambasadorze Polski w Niemczech
( ͡° ͜ʖ ͡°)