"Parker wielokrotnie przeleci przez koronę słoneczną, która pomimo swojej wysokiej temperatury ma raczej niską gęstość" - mówi Susan Darling.
"To jest w miarę łatwo sobie wyobrazić na przykładzie rozgrzanego piekarnika i garnka z wrzącą wodą. W piekarniku gdzie temperatura sięga 400 C można dłużej trzymać dłoń, ponieważ powietrze ma mniejszą gęstość niż wrząca woda . Odpowiednio, w porównaniu bezpośrednio z powierzchnią samego Słońca, w koronie sonda zderzy się z mniejszą liczbą cząstek
@RFpNeFeFiFcL: Problematyczni są w tej kwestii głównie dziennikarze, którzy bez podstawowej wiedzy przekazują informacje i nie wiedzą o czym mówią. Nie jest dziwnym, że ludzie zadają pytania. Tak jak z plazmą, której potrafimy nadać temperaturę powierzchni Słońca, Od razu co bardziej sceptycznym, ale bez wiedzy na ten temat odpala się lampka ostrzegawcza - przecież w tej temperaturze wszystko się stopi/rozpadnie/zniszczy. "Jak niby to zrobili".
Błedne przekazywanie informacji, gdyż temperatura cząstek nie
A ci dalej z tymi farenhajtami i śmiesznym systemem. Już nawet katastrofy z tego powodu były, a 'murica, brytole oraz ich kolonie nadal nie mogą się przestawić...
Jakiś czas temu było na jakimś portalu... po polsku. Reasumując różni się to tym: np. rękę w powietrzu w temp. 100 stopni przez chwilę utrzymamy a w wodzie już nie. Nie ma po prostu "przewodnika" ciepła.
Komentarze (106)
najlepsze
"To jest w miarę łatwo sobie wyobrazić na przykładzie rozgrzanego piekarnika i garnka z wrzącą wodą.
W piekarniku gdzie temperatura sięga 400 C można dłużej trzymać dłoń, ponieważ powietrze ma mniejszą gęstość niż wrząca woda .
Odpowiednio, w porównaniu bezpośrednio z powierzchnią samego Słońca, w koronie sonda zderzy się z mniejszą liczbą cząstek
Błedne przekazywanie informacji, gdyż temperatura cząstek nie
Czy chodzi o to, że nie stopi się? ᕦ(òóˇ)ᕤ
@NoOne3:
@KenMarinaris: No ja się nie zgodzę- mi się go świetnie oglądało i trzymał mnie w napięciu.
@Fotoblysk:
@realizta:
Zapewne tak. Np. ogrzewanie płaszczyznowe (ścienne, sufitowe czy podłogówka) ogrzewa głównie przez promieniowanie, a nie konwekcję.
#grammarnazi
Reasumując różni się to tym: np. rękę w powietrzu w temp. 100 stopni przez chwilę utrzymamy a w wodzie już nie. Nie ma po prostu "przewodnika" ciepła.
jak by slonce mialo jej wiecej to bylibysmy zgubieni