Polski budżet stracił na prywatyzacji banków 200 miliardów?
Kilka słów o "prywatyzacji" polskiego sektora bankowego, do której dopłacano państwowymi obligacjami, umarzano zaległości podatkowe, zaniżano cenę emisyjną akcji - wszystko to by oddać za bezcen zagranicznym inwestorom.
Woojt92 z- #
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 161
- Odpowiedz
Komentarze (161)
najlepsze
Podoba mi się takie myślenie. Na tej samej zasadzie można wywnioskować że na prywatyzacji ZNTK Bydgoszcz Skarb Państwa stracił miliardy. Kiedyś to było warte grosze a dzisiaj PESA jest warta ogromne pieniądze.
Ciekawe ile wykopków pamięta jaki poziom obsługi był w tych państwowych bankach.
Artykuł, który operuje takimi porównaniami jest po prostu żałosny i pokazuje, że jego celem jest sianie propagandy pod konkretną stronę. Porównywanie cen sprzedaży z aktywami lata po niej? Samo porównywanie ceny sprzedaży do aktywów jest manipulacją, bo sprawia wrażenie dużych różnic, gdy te wartości
@panjan1111: takiej afery to nie było w SLD i PO łącznie, 3 mld zł strat, miliony wyprowadzone do Luksemburga
XD Janusze ekonomii.
Facebooka w 2004 też można było kupić za jakieś grosze, gdy teraz jest wart miliardy dolarów - na tym polega rozwój firm i wzrost ich wartości.
Te firmy traciły pieniądze (a w budżecie ich brakowało), trzeba byłoby je dotować przez lata nieudolnych prób naprawy. A tu chodziło o szybkie odcięcie złogów post-komunistycznych gdy jeszcze była taka możliwość, i wyjście państwa z prowadzenia firm, bo to była właśnie cecha socjalizmu.
Popatrz sobie dzisiaj na nasze państwowe kopalnie