Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko195
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
To Znalezisko jest w archiwum

301

Milioner, o którym nikt nie nakręci filmu

Milioner, o którym nikt nie nakręci filmu

Anton Ivanov przybył do USA w 2002 roku. Jeszcze w szkole średniej otworzył rachunek oszczędnościowy, na który wpłacał całość dochodów z pracy w barze z kanapkami. Przypisuje swoje bogactwo ciężkiej pracy, bardzo wysokiej stopie oszczędności i systematycznemu inwestowaniu odłożonych pieniędzy.

Czajna_Seczen
Czajna_Seczen
z
blogi.bossa.pl
dodany: 10.11.2014, 20:00:05
  • #
    ekonomia
  • #
    ciekawostki
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    finanse
  • #
    swiat
  • #
    usa
  • 73
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Anton kłamał - jego prawdziwa historia
ShortyLookMean
z finance.yahoo.com
  • 1
Prawda o milionerze
Pan_Zbyszek
z wykop.pl
  • 0

Komentarze (73)

najlepsze

Arrival
Arrival
11.11.2014, 10:18:51
  • 168
"Wyjaśnienie jest diametralnie inne. Po prostu „milioner” nie jest osobą bogatą. Milioner to klasa średnia. Po co kręcić film o typowym przedstawicielu klasy średniej? Nic ciekawego.

„Milioner” był bogaty w latach 20 XX wieku. Milion dolarów w 1925 to 13 milionów dziś."

Bardzo dobry komentarz ze źródła. Ludzie czytają filozofie milionerów kiedy ktoś kto ma max kilka milionów, najczęściej nie jest finansowym guru. Podobnie jak posiadanie miliona nie umożliwia prowadzenie wystawnego życia,
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

CaleZycieSam
CaleZycieSam
CaleZycieSam
11.11.2014, 19:41:38
  • 59
@Arrival: @UZ01: Jak dla mnie milionerem jest osoba, której roczny dochód netto przekracza milion, a nie osoba, która całe życie oszczędza grosz do grosza i uzbiera w końcu upragniony milion.
krzysiulek
krzysiulek
krzysiulek
11.11.2014, 20:19:23
  • 14
@Arrival: U niego nieruchomości to 60% tego majątku. Do tego w wieku 22 lat dostał na pierwszą nieruchomość duży kredyt.

Miał dużo szczęścia i nosa, udało mu się kupić nieruchomość w kryzysie, kiedy ceny leciały na łeb, a teraz są warte więcej. Inne inwestycje też przyniosły mu ogromną stopę zwrotu, bo nie ma innej możliwości, żeby z zarobków 50-60k w marynarce w przeciągu 6 lat (wszedł do służby w wieku
c.....y
c.....y
konto usunięte 11.11.2014, 01:04:21
  • 122
Heh...oszczędzać w Stanach X lat temu a oszczędzać w Polsce to troszkę dwa inne światy. Ilu najbogatszych w Pl (Kulczyki itd.) dorobiło się ciężką pracą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodatkowo rząd w pl może okraść człowieka z połowy oszczędności jedną ustawą(ofe).
  • 10
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

k.....1
k.....1
konto usunięte 11.11.2014, 20:03:35 via Android
  • 7
@alahakbar: Niezupełnie. W OFE miałeś realne pieniądze, które sam tam odkładałeś. W ZUS tylko pustą obietnicę, że na starość będziesz miał emeryturę. Poza tym w OFE działa coś takiego, jak konkurencja. ZUS jest przymusowy, więc w pewnym sensie ma monopol.
c.....y
c.....y
konto usunięte 11.11.2014, 21:59:56
  • 5
@tojastefan: kulczyk robił wałki z komunistami, m.in. jak Miller był premierem, ówczesny rząd kupił od niego volkswageny dla policji bez żadnego przetargu itd.
rotero
rotero
11.11.2014, 00:17:26
  • 77
Kluczowe w tym wszystkim jest to, że "Direct contributions to a Roth IRA (principal) may be withdrawn tax and penalty free at any time.", dotyczące nieoprocentowanego oszczędzania na emeryturę.

A w Polsce wygląda to tak: "Dochody z tytułu oszczędzania na IKE są zwolnione od podatku od dochodów kapitałowych w wysokości 19%, tzw. podatku Belki, czyli zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych, o którym mowa w art. 30a ustawy z dnia 26
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fruity
fruity
11.11.2014, 21:25:28
  • 2
@Greed: raczej zanim zus padnie to ofe już dawno nie będzie
maniak713
maniak713
11.11.2014, 20:06:03
  • 2
@Greed: Tylko na jak długo? Jak im znowu zabraknie to dorżną II filar bez problem.
t.....5
t.....5
konto usunięte 10.11.2014, 20:57:54
  • 47
W wieku 16 lat, jeszcze w szkole średniej, otworzył bankowy rachunek oszczędnościowy, na który wpłacał całość dochodów z pracy w barze z kanapkami


a nie lepiej było oszczędzać na drożdżówkach?
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

keyah
keyah
11.11.2014, 19:50:35
  • 15
@thampel5: #pdk
jedzbudynie
jedzbudynie
11.11.2014, 21:16:26
  • 5
@thampel5: dobrze ze nie zainwestowal tych milionow w paste wybielajaca sprzeczna z standardami europejskimi
L.....6
L.....6
konto usunięte 11.11.2014, 19:37:50
  • 25
Ivanov jest pod dużym wpływem klasycznych poradników finansowych, które kładą nacisk na pasywne źródła dochodów a w konsekwencji na inwestycje na rynku nieruchomości.


Pasywny dochód, gdzieś już o tym słyszałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pdk
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

N.....i
N.....i
konto usunięte 11.11.2014, 20:05:04
  • 16
@Lukas77986: Pewnie ma bogatego ojca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pozdrodlakumatych
o.....y
o.....y
konto usunięte 11.11.2014, 20:18:02
  • 0
@Lukas77986: Pasywny dochod to piekna rzecz. Bliski kolega i wspolpracownik po 3 latach moglby przynajmniej 6mc na tzw autopilocie jechac i nie dogladac inwestycji. Oczywiscie z excela i sredniej sprzedazy wychodzi mu tak. Rownie dobrze, na drugi dzien mogloby cos sie popsuc, zamknac i tyle z pasywa. Dlatego wazna tez jest dywersyfikacja.
thestructor
thestructor
11.11.2014, 20:26:19
  • 19
Zajebiscie, chłopak oszczędza całą młodość 60%pensji po to aby w wieku 60 lat umrzeć z milionami na koncie... Gdzie sens gdzie logika?!?
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

lubiecie
lubiecie
lubiecie
11.11.2014, 21:43:52
  • 11
@Tommik: to powiedz mi jaka jest frajda z korzystania z życia po 60?

bo ja to już wolę korzystać z życia póki młodość a umierać po 60 mogę...
Tommik
Tommik
Tommik
11.11.2014, 21:55:23
  • 3
@lubiecie: O ile wiem to gościu zgromadził majątek w wieku <30 lat, nie wiem skąd wziąłeś te 60 lat. pieniądz robi pieniądz, jak będzie miał 60 to nadal będą miliony na koncie pomimo że sporo wcześniej wyda.
demonoman
demonoman
11.11.2014, 20:23:35
  • 8
Zarabiając 100k USD rocznie to można sobie odkładać i śmiem twierdzić, że to żaden wyczyn - niech gościu pokaże jak pozyskać takie pasywa zarabiając rocznie 25k PLN...
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Belzebub
Belzebub
12.11.2014, 00:31:30
  • 2
@IdeaGames: 25k USD to i tak więcej niż 25k PLN
IdeaGames
IdeaGames
11.11.2014, 22:58:24
  • 1
@demonoman: 100k usd? jako sprzedawca kanapek czy niewykształcony wojak w marines? To pierwsze to mógł dociągnąć do 20k rocznie, a to drugie, no niech będzie 50k rocznie. 100k i więcej mają chirurdzy, piloci boeingów czy specjaliści IT, a nie sprzedawcy kanapek. Obecnie ma 100k rocznie, dzięki swoim działaniom inwestycyjnym (nie liczą nieruchomości)
jozeksadowy
jozeksadowy
11.11.2014, 18:27:55
  • 6
Ciekawe czy hodował świerszcze?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

c.....e
c.....e
konto usunięte 11.11.2014, 23:06:47
  • -1
@jozeksadowy: miał hodowlę jedwabników
KAFFFFF
KAFFFFF
KAFFFFF
12.11.2014, 06:55:25
  • 5
tak kolejny artkul z cyklu - pracuj ile wlezie , odkladaj ile mozesz, j?%#ne "kiedys" sprawi ze bedziesz bogaty i slawny. A taki h#$ - nikt od tego nie bedzie ani slawny, ani bogaty - to zalezy od szczecia - gdzie kiedy i w jakich okolicznosciach sie urodziles/pojawiles, a w mniejszyszym stopniu od talentu i samodoskonalenia . A teraz smialo - kto chce niech wali minusy. Wskaze mi autorytet, ktorych potrzebuje i
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dexter1987
dexter1987
dexter1987
12.11.2014, 07:06:02
  • 2
@KAFFFFF: Dziękujemy, że podzieliłeś się z nami historią swojego życia. Podałeś dobre argumenty za tym żeby nie oszczędzać, czy myśleć przy wydawaniu pieniędzy.
KAFFFFF
KAFFFFF
KAFFFFF
13.11.2014, 01:09:28
  • 0
@DeAdNApS: Chodzi o to ze są ludzie co zapiepszaja bo 8 godzin w robocie , nastepnie stwierdzaja ze chca miec lepiej w zyciu i pracuja po 12 h myslac ze dzieki temu cos sie zmieni. A nie zmienia sie nic.Nawmawiaja mu ze jak bedzie tyle zachrzanial to zostanie dyrektorem czy kims tam, a jedyne do czego dochodzi to do rozj!$?nego kregoslupa.Nastepnie go zastepuja go nowym zdroweym model. To wynika z
Kulavvy
Kulavvy
11.11.2014, 19:46:22
  • 4
Milioner, o którym nikt nie nakręci filmu


Przynajmniej napisali artykuł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Arogancja wójt Kołbaskowa. Parkowanie i światło tylko dla jaśnie panci
Arogancja wójt Kołbaskowa. Parkowanie i światło tylko dla jaśnie panci
3491
Wściekła funkcjonariuszka
Wściekła funkcjonariuszka
2877
Dyrektor szpitala wpadł za 137 km/h, dzwoni do starosty, on do zastępcy komendan
Dyrektor szpitala wpadł za 137 km/h, dzwoni do starosty, on do zastępcy komendan
2770
Niemiecka firma kupiła 5.3 tys lokali w Polsce
Niemiecka firma kupiła 5.3 tys lokali w Polsce
2741
Służba zdrowia potrzebuje natychmiast OBOWIĄZKOWEGO prostego RCP dla lekarzy
Służba zdrowia potrzebuje natychmiast OBOWIĄZKOWEGO prostego RCP dla lekarzy
2769
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #gospodarka
  • #finanse
  • #pieniadze
  • #polska
  • #ciekawostki
  • #biznes
  • #praca
  • #gielda
  • #technologia
  • #europa
  • #swiat
  • #inwestycje
  • #wydarzenia
  • #nieruchomosci
  • #mieszkanie

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking