Trzeba zauważyć, że w Nowym Jorku nie można nosić nawet noża, oraz nie ma powszechnego dostępu do broni. Pewnie większość ofiar to bezdomni i członkowie gangów, jednak pokazuje to dobrze, że chcącym zabić takie zakazy nie przeszkadzają.
Wg mnie państwu ZALEŻY aby obywatel był rozbrojony. Dzięki temu cała rola bezpieczeństwa spływa na instytucje utrzymywane z podatków. To jest monopol na pilnowanie porządku. A jak wiemy żaden monopol nie jest dobry.
Co to za moda, żeby Zamiast Nowy Jork pisać Nowy York. Jak już piszesz po polsku, to pisz po polsku, a jak nie to po angielsku New York, ale poprawnie!
To wynika nie z koloru skóry, tylko z klasowej struktury społeczeństwa - tam do klasy niższej przynależy głównie ludność kolorowa. Jeżeli na przestępczość popatrzyć ze strony ekonomicznej, to tendencja jest taka sama na całym świecie.
Komentarze (76)
najlepsze
ale jak mieszka tam aż taka gangsta to nie ma co się dziwić
http://www.youtube.com/watch?v=ROzunO8T11I :PP
http://blog.polskairlandia.com/2009/02/prawo-jazdy-sawny-pirat-drogowy-z.html
Niektórzy mają pecha i już...
nie gadaj, że to nie wynika z koloru skóry bo statystyki mówią same za siebie !
nota bene: w Central Parku jest zaskakujaco bezpiecznie.
Taki sucharek mi się przypomniał :P
http://vader.joemonster.org/upload/ztc/16e1a50011wade8.jpg