10 nieoczywistych kosztów firmowych, które obniżą Twój podatek
Komputer, komórka, biurko, fotel – u większości przedsiębiorców takie koszty nie budzą wątpliwości. Ale oprócz nich są też mniej oczywiste koszty, które wymagają pewnej wiedzy o praktyce interpretacji przepisów. Oto subiektywny wybór 10 nieoczywistych kosztów firmowych.
k.....z z- #
- #
- #
- #
- #
- 92
Komentarze (92)
najlepsze
No, podatek obniżą, ale nie zmienia to faktu, że należy za nie zapłacić. To nie jest tak, że nagle cena jakiegoś produktu wyniesie 0zł ;).
Ale tu nie o to chodzi, zauważ, że chodzi o zakupy do domu, które fakturujesz i wrzucasz w koszty firmy. Weźmy pierwszy lepszy przykład, środki czystości, które kupujesz do domu bo ich używasz, robisz mały myk, bierzesz fakturę i wrzucasz w koszty
Pewnie. I kupmy jeszcze więcej niepotrzebnych rzeczy. A to wszystko po to, żeby zapłacić niższy podatek, a przy okazji zwiększyć wydatki. Sprytne.
@Pchelek: Zapewne chodziło o to, że w listopadzie płaci się podatek za 2 miesiące z góry (chyba już to zmienili). Dlatego dużo kosztów się robi w listopadzie. Ale obiektywy za 8 tys. każdy to jakaś ściema, bo tego typu rzeczy w koszty można wliczać tylko do 3,5 tys. netto. Powyżej tej kwoty jest amortyzacja, którą się rozlicza przez kilka lat. Więc to musiały być tańsze obiektywy ;)
Piknie, tyle że jeśli wpisze się mieszkanie do rejestru środków trwałych i będzie amortyzować, to przy sprzedaży trzeba będzie zapłacić podatek - tak jak przy sprzedaży dowolnej innej rzeczy z majątku przedsiębiorstwa. Nie obowiązuje wówczas zasada, że po 5 latach sprzedaż mieszkania nie podlega opodatkowaniu.
To tak dla jasności.
Jakie są konsekwencje?
Gdy mamy do czynienia z nieruchomością (niemieszkalną) w działalności gospodarczej, to nawet po zakończeniu działalności czy wycofaniu środka trwałego sprzedaż jest przychodem
Jeśli ktoś jest zainteresowany spróbuję odszukać odpowiednie interpretacje/wyroki że tak można...
@