Wpis z mikrobloga

@chixi: Myślisz, że plastik da się tak idealnie doczyścić? Grubo się mylisz. W każdej desce robią się niewielkie rysy, w plastiku także. Co ważne, te drobinki plastiku później dostają się do jedzenia, które kroisz. Co wolisz jeść, drobinki drewna, czy drobinki plastiku? Dobra drewniana deska też powinna być twarda i w miarę łatwa do utrzymania w czystości, chyba, że mówimy o takiej, co ma już kilka lat i wygląda jak
  • Odpowiedz
@Bluesgreen: Czy drobinki plastiku czy drewna to już zależy od upodobań. Od siebie mogę dodać, że plastiki wykorzystywane w przemyśle spożywczym muszą mieć certyfikat FDA, który wymaga aby taki plastik nie był toksyczny przy kontakcie z żywnością jak i dla człowieka.
  • Odpowiedz
plastikowa deska w kolorze drewna, alez szykownie


@exdami: Deski mają różne kolory nie bez powodu - różne kolory odpowiadają za różne produkty, które na nich obrabiamy (ma to oczywiście zastosowanie głównie w restauracjach ;) ).

te drobinki plastiku później dostają się do jedzenia, które kroisz


@Bluesgreen: To zajebiste deski pan kupujesz.
  • Odpowiedz
@exdami: To jest wykop. Mieszamy z błotem, obrzucamy gównem i niszczymy psychikę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Bluesgreen: Dokładnej budowy ci nie podam, ale moje deski - w przeciwieństwie do Twoich - żadnych drobinek plastiku na pokarmie nie zostawiają i nie mają prawa tego robić. Chyba, że ktoś w sprzęt do kontaktu z żywnością kupuje w markecie. ;)
  • Odpowiedz
@GdzieJestBanan: Zostawiają, tylko o tym nie wiesz lub ignorujesz, to jest czysta fizyka, twardość i ścieralność materiałów. Jeżeli myślisz, że z mojej deski odrywają się jakieś płaty 3x3mm, to nie, nie to mam na myśli.
  • Odpowiedz