Wpis z mikrobloga

@bixor: Siedziałem dzisiaj w obu (ze względu na warunki nie było jak pojeździć) dla mnie wygodniejsza i bardziej funkcjonalna w środku Honda.

@Holbar: Mam karnet i chodzę co tydzień.

@anonim1133: O gustach się nie dyskutuje, chodzi mi raczej o aspekty techniczne aniżeli wizualne.

@zacmiony: No to mi nie pomogłeś.

Znam dwie osoby które posiadają/posiadały civica i polecają ten samochód, ale nie znam nikogo kto posiada mazdę więc nie
@Ghuthek: Powiem tak, Mazdy gniją, nie wiem jak z hondą jest. Ale uwierz mi że blacha się sypie w każdej mazdzie, jeśli jakąś widzisz i jest ok, to była malowana, no albo nie jeżdżona no ale to to wiesz jak z tym jest ;). Znajomy rok w stanie nie poprawianym pod względem blacharki i lakieru.
@Ghuthek: Ja jestem fanatykiem hondy, więc gdyby drugą opcją nie była mazda 6, od razu bym Ci ją polecił. Honda się świetnie prowadzi, jest bezawaryjna, nie ma problemu z korozją, ale za to są drogie części eksploatacyjne. Mazda 6 - fakt, lubi brąz - jednak to też świetne autko, dobrze prowadzące się, z mega wygodnym i przestronnym środkiem. Ma jedną wadę, z tego co kojarzę, to jedyny silnik jaki opłaca się
@zacmiony: Problem silników Mazdy jest mi znany, ale w hondzie też chyba nie mam za dużego wyboru. Z tego co czytałem silnikiem który warto polecić jest podobno tylko 2.2 diesel, w przypadku benzyny podobno strasznie muli. Możesz to potwierdzić?
@Ghuthek: Niestety nie jeździłem tą budą z silnikiem 1.4, tylko niższą (7gen) i jako autko do pracy, czy nawet w dłuższe trasy spokojnie wystarcza. Nie jest to potwór, ale mało pali, bo rzadko przekracza 7l/100km. Ósma generacją przejechałem się tylko w TypeR, i to już fajnie dreptało. ;)