Wpis z mikrobloga

@dzeksondzekson: zgubiłem gdzieś linka z polskim blogiem, więc musi ci wystarczyć po ang

http://psychology.ucdavis.edu/faculty_sites/rainbow/HTML/facts_molestation.html

TL;DR

The empirical research does not show that gay or bisexual men are any more likely than heterosexual men to molest children. This is not to argue that homosexual and bisexual men never molest children. But there is no scientific basis for asserting that they are more likely than heterosexual men to do so. And, as explained
@trq: Gdyby lekarz odmówił leczenia chorego człowieka, posługując się jakimkolwiek argumentem z którejkolwiek teodycei - zostałby uznany za zwykłego #!$%@?.

tak, bo przecież Bóg powiedział: "będziesz wiecznie młody, zdrowy, szczęśliwy i nic złego cię nie spotka"


@l__m: Rozumiem, że jakbyś zobaczył na ulicy potrąconego człowieka, to podszedłbyś, powiedział, że "nikt ci nie obiecywał, że nic złego cię nie spotka" i poszedł dalej?
@xSQr: Mnie bardziej bawiiia ci co chcą usuwać płody matką :) Tak jak ostatnio jakaś baba pijana wysikała płod . TO JAKIM PRAWEM SKORO TO NIE DZIECKO zostaje ona skazywana? Gdyby religia nie istniała byśmy mieli tutaj islam cos podobnego do islamu wtedy nie było by wam do śmiechu. .
Ogólnie wielu ludzi w ostatnich chwilach swojego życia nawraca się, stają się bardzo wierzący. Pomaga im to nie w taki przyziemny sposób o jakim my myślimy, nie liczą na cud.


@jagutex: Trudno powiedziec czy tak faktycznie jest. Gdybym się nawrócił przed śmiercią też bym tak powiedział bo było by mi wstyd.

Myślę, że jednak liczą na cud w większości.
@kinlej: ale człowiek skuszony przez szatana zaczął bawić się w Boga już w Babilonie budując wieżę Babel. Zaczął tworzyć religie i wywyższać siebie spośród innych, stawiają siebie w miejsce Chrystusa i zwodzą świat - papieże. Babilon Wielki to miasto w zaświatach pełne religii, gdzie każda gromadzi ludzi i buduje siebie. Bóg wydał wyrok na te miasto, bo nie uznaje religii, a tylko wiarę, jak nie uznawał wieży Babel, tak też katolicyzm
jest mnóstwo źródeł mówiących o tym dlaczego tak się dzieje


@trq: jakie są źródła poza biblią? Teologiczne rozmyślania? Mam zakladac że prawdą jest to do czego doszli teologowie drogą wlasnego rozumowania?

Zadałęm proste pytania, jesli masz tak zaawansowana wiedze to poprostu powiedz w jaki sposób bóg jest odpowiedzialny za choroby nowotworowe, stworzyłświat to i choroby stworzyć musiał. Czy ze zachoruje te a nie inny człowiek jest losowe czy jest to boży
Ten artykuł dowodzi jedynie temu, że zarzuty Camerona są kiepsko zbadane/źle uzasadnione,


@dzeksondzekson: Nie.

Tak samo jak nie ma dowodów na to, że homoseksualiści nie są znacznie częściej pedofilami, tak samo nie ma dowodów na to, że są.




Poszukaj sobie sam, bo ja muszę wracać do pracy. Jak już zweryfikujesz informacje, a nie będziesz czekał na te które ci podsuwam nie będziesz musiał bać się o śmieszność powołując się na
@Ginden: nie zrozumiałeś mnie koleżko. Bóg ludziom nie obiecywał że życie będzie wspaniałe, baa, nawet podczas sceny wygnania z raju powiedział, że będą musieli ciężko pracować w spiekocie i znosić bóle rodzenia. O czym oczywiście nie pamiętają gimbusy od "dlaczego Bóg dopuszcza choroby i wojny".

Mamy wolną wolę i nic nam nie jest narzucane, to od nas zależy czy komuś pomożemy czy nie.
@Epoche: wyjaśnienia są związane z wiarą - czyli z tym w co i tak nie wierzysz więc jak mam z tobą rozmawiać. chcesz żebym ci podał naukowe wyjaśnienia na temat zła i chorób na świecie pomijając aspekt duchowy, w który nie wierzysz? w taki sposób się nie da. W księdze rodzaju jest napisane obrazowo, że wszelkie choroby pojawiły się po grzechu pierworodnym czyli swoista puszka pandory, a wzięło się z grzechu
sorry ale to akurat jest gimboateizm. Bo cóź mamy w tekście?


- księża pedofile


-kościół śpi na kasie

@JaroslaPolskeZbaw: Fakty == gimboateizm, okej.

To tak jakby prawicowym fanatykom z wykopu założyć tag #gimbopolityka, bo im się jakaś określona cecha panującego obecnie rządu nie podoba i w kółko o niej wspominają.

Jak cię temat dręczy, to o nim wspominasz dopóki nie zostanie rozwiązany problem. Kościół śmieje się wszystkim w twarz ruchając
swoimi wieloletnimi przemyśleniami nie zamierzam się z tobą dzielić


@xSQr: Podzieliłeś się już swoją stuleją, teściową, żoną, #!$%@?, gębą, a nie chcesz się podzielić "wieloletnimi przemyśleniami" ?
Jeszcze raz, choruje się na raka losowo czy z woli boga?


@Epoche: teologiem nie jestem. Nie ukrywajmy, pewnie większość ludzi w sposób losowy, znaczna mniejszość z woli Boga. Chrześcijaństwo próbuje nadawać sens zarówno cierpieniom jednych jak i drugich.

I dlaczego wszechmogąca istota nie pomogła Przybylskiej, skoro mogą, dlaczego nie chciałą, z jakiego powodu?


@Epoche: Już próbowałem to wyjaśniać: Bóg to nie koncert życzeń, żeby spełniał nasze (czasami bardzo słuszne) zachcianki.
@introligat0r: @enzojabol:

- księża pedofile


Nigdy zaden lewus liczbami nie udowodnił, że problem pedofilii w Polskim KK rzeczywiście istnieje.

kościół śpi na kasie


j.w. bez danych to tylko zwykłe pierniczenie

To tak jakby prawicowym fanatykom z wykopu założyć tag #gimbopolityka, bo im się jakaś określona cecha panującego obecnie rządu nie podoba i w kółko o niej wspominają.


Jeśli ktoś uparcie twierdzi, że np Tusk i Putin zabili Kaczyńskiego i
@xSQr: ja wierzę w Boga. Serio. Tyle, że do mojej wiary i kontaktów z Nim nie potrzebuję pośredników w złotych sutannach. Głódź, Kowalczyk i Dziwisz i im podobni skutecznie mnie wyleczyli z niedzielnych mszy. #!$%@? zapatrzone w siebie fluorescencje, które już dawno straciły kontakt z rzeczywistością.
zgodnie z nauczaniem PŚ to tak, ma zajadać szczaw, mirabelki i żyć skromnie.


W którym miejscu?

@wysuszony: @introligat0r:

Jest gdzieś w biblii napisane, że skoro jest papieżem, to musi chodzić w złotych gaciach?


A jest gdzieś napisane, że nie może? zresztą fakt że w Watykanie jest złoty tron papieski nie oznacza, że każdy duchowny śpi na pieniądzach. Co to w ogóle za głupie myślenie?
@xSQr: Co do zarzucania Bogu egoizmu, to moim zdaniem Bóg ma prawo odpowiedzieć nie.

*"Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan. Lecz jak niebiosa są wyższe niż ziemia, tak moje drogi są wyższe niż drogi wasze i myśli moje niż myśli wasze".*


Bóg ma plan i tylko On wie dlaczego niektóre rzeczy dzieją się tak, a nie inny sposób. Bożym planem