Wpis z mikrobloga

Kurde, już mnie wkurzyli niektórzy ludzie proponujący część kasy na pastę przeznaczyć na jakiś szczytny cel. Chcecie wspierać chorych to sobie sami organizujcie zbiórkę, ta zbiórka ma być na pasty i będzie na pasty!

Wykopowe lewactwo już chciałoby rządzić się nieswoją kasą.

#knapikczytapasty #lewackalogika
  • 27
  • Odpowiedz
@Rabusek: Ja bym się sprzeciwił. I w sumie raz obroniłem pewne wydarzenie przed bezsensowną charytatywnością, która tylko ośmieszyłaby uczestników. To zwykły populizm. Generalnie jestem przeciwny robieniu małych akcji charytatywnych. Nieraz się zdarzało, że pod medialnym szumem i mordami ludzi ważnych kryło się 300 zł zebranych datków. Ludzie są #!$%@? pod tym względem, a chodzi wyłącznie o rozgłos lub ewentualnie o dobre samopoczucie. Masz ochotę komuś pomóc? Pomagaj, ale nie psuj
  • Odpowiedz
@Rabusek: Już nie mówię o akcji "góra grosza", gdzie wartość nagrody w zasadzie mogła przekroczyć ilość zebranych przez zwycięzców pieniędzy.

Prawda jest taka, że ludzie nie mają w sobie realnego współczucia. Taka rzecz nie jest możliwa. To emocje, które działają wewnętrznie. A co za tym idzie, zaspokojenie tych uczuć nie jest zależne od prawdziwej pomocy, a od wrażenia, że się komuś pomogło.
  • Odpowiedz
@Gezino: też mnie to wkurza, że rośnie nam pokolenie młodych lewakow - rozdawaczy cudzego mienia. Teraz faktycznie tylko proponują POWTARZAM proponują, ale za jakiś czas, jak zajmą jakieś bardziej eksponowane stanowiska, pozyskane dzięki tym, którym rozdają albo obiecają rozdać nieswoją kasę, to przestaną proponować, tylko zaczną od razu radzić ile rozdać. I pewnie będzie to 95% od najbogatszych, bo tako rzecze Szumlewicz.
  • Odpowiedz
@tomash-pl: Idąc Twoim tropem "rozumowania" (to jest tak głupie, że rozumowanie tego nazwać nie można) można dojść od każdego punktu do każdego. np. od małego kotka do hitlera.

Jesteś pieprzonym lewakiem i nawet tego nie wiesz :D
  • Odpowiedz