Wpis z mikrobloga

Civilization Beyond Earth jest wybitna. Sid Meier i reszta odwalili kawał dobrej roboty. Mam od wczoraj od południa i przez nią poszedłem spać kilka godzin temu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niezwykle klimatyczna giera, wciągnęła nawet bardziej niż Civilization 5 (może dlatego, żem miłośnik Starcrafta i podobnych klimatów). Czuję nadchodzące niewysypianie się nołlajfienie, wykorzystanie całago urlopu, a nawet utratę roboty. Nie wiem z kim ja pracuję, ale nikt z programistów u mnie nic o niej jeszcze nie wspomniał, co za ludzie...

Jeśli graliście już w Civilization 5, polecam nie czytać żadnych tutoriali tylko z marszu zacząć. Niezłe zdziwienie, gdy w początkowej fazie gry zbudowałem z 5 jednostek piechoty i poszedłem czerwia zatłuc... a raczej wysłałem ową piechotę na pewną śmierć, bo tego ze-skóry-syna niemal nie da się ubić xD

Pic related: Czerw vel Skubaniec

A muzyka w CBE jest wybitna, nieziemska, nadzwyczajna, rewelacyjna i #!$%@?, jest królem muzyk jak lew król dżungli! Muszę sobie zgrać na telefon :)

Cena ok. 50 eurasów jest adekwatna do zarobków*.


A wy Mirki i Mirkówny, graliście już? Co myślicie? Może jakieś #hamachi pykniemy? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#civilization #beyondearth #civilizationbeyondearth #cbe #gry
Pobierz dj_mysz - Civilization Beyond Earth jest wybitna. Sid Meier i reszta odwalili kawał d...
źródło: comment_oUqn9hwUZjpJXKItt6hIUOLbKGMOTOuK.jpg
  • 21
@dj_mysz: damn, miałem kupić tę grę ale jutro wychodzi Lords of the Fallen na które czekam już kupę czasu i granie w Civilization będę musiał przełożyć na później :P
@dj_mysz: Grałem, podoba mi się, na razie nie czuję aż takiej zajawki jak Civ 5 (nie jestem wielkim fanem sci-fi), ale gra miodna. Grałem jakieś 7h w piątek i udało się wygrać przez zbudowanie bramy wyzwolenia (czy jakoś tak) przy ideologii supremacji. Trochę w ciemno, ale się udało - normalny poziom trudności jest zdecydowanie zbyt łatwy ;). Brakuje mi kilku rzeczy z 5, ale ogólnie gra się przyjemnie. Ale, że nie
@AllowSh0w: ściągnij demo i sprawdź. Spolszczenie jest świetne. Niektóre teksty rozbrajają, gdy odkrywasz fizykę słyszysz tekst w stylu:

Rozważmy prosty przypadek, jak nawigacja w pojeździe poruszającym się z prędkością zbliżoną do prędkości światła.


albo:

Po co dawać dzieciom zabawki? Dajmy im infrastrukturę!
@dj_mysz: a wystarczyło go trochę osłabić, fortyfikować się na kilka tur i powtarzać do skutku

Ja już skończyłem z drugim przeciwnikiem, zbudowałem portal i czekam na osadników z planety matki :)
@dj_mysz: Gra jest mega, już popłynąłem, ale ciągle muszę sobie mapować: aha, energia czyli złoto, zdrowie czyli szczęście itd. Jest parę fajnych usprawnień (intrygi, rodzaje zwycięstw, orbitale), ale jako minus dodałbym drzewko badań, może dlatego, że przyzwyczaiłem się do liniowego rozwoju jak w Civ5, a tutaj jest nie dość, że pajęczyna, to jeszcze trzeba ogarniać liście (te "podbadania") i gdyby nie wyszukiwarka, to byłoby ciężko to ogarnąć. Z drugiej strony można
@dj_mysz: aż tak? Nawet jak już kilka bonusów z weterana jest i atakujesz w terenie z przewagą?

Chociaż jak teraz myślę to chyba faktycznie nawet buggy nie bardzo sobie mógł poradzić.

Ja teraz jak grałem to też alienom robiłem czystkę, drugie podejście będzie z symbiozą :)
@emesc: da się ich jakoś oswoić żeby napieprzali innego gracza? raz mi się udało przejąć kontrolę nad wilkożukami.

Największym problemem na tym etapie rozgrywki może być jedynie robak oblężniczy, czyli gigantyczny czerw przetaczający się w losowym kierunku po mapie i niemal niemożliwy do zabicia poza ostrzałem z miasta. Jeśli tylko go wykryjemy, szybko usuwamy wszelkie znajdujące się w pobliżu jednostki i czekamy, aż zniknie pod powierzchnią ziemi, co zazwyczaj nastąpi po
@dj_mysz: nie wiem, może są jakieś jednostkI jak uderzysz w affinity z symbiozą. Ja rozwijałem dominację i po prostu niszczyłem całe robactwo potem jak leci

W symbiozie chyba jedna z wyższych akcji którą mogą robić agenci potem w mieście to właśnie przywołanie czerwia, ja miałem chyba bombę, ale i tak nie skorzystałem bo zanim rozsądkiem agencję to już przeciwnik chyba był dobrze zabezpieczony bo nie udało mi się wyciągnąć więcej niż
@dj_mysz: Ja zrobiłem to tak, że wziąłem Rangera na wzgórze, czerw utknał między morzem, moimi granicami i granicami innej cywilizacji, nie atakował mnie, a ja tura po turze zabierałem mu 7 pkt życia i po kilkudziesięciu turach go zabiłem.
@amalgamat: bug... powinien cię atakować.

btw widzę troche bugó w CBE oraz brakuje mi kilku rzeczy jak np przeniesienie minimapki na dół jak w civ5 oraz ikony dochodu tylko gdy mamy wybraną jednostkę cywilną... nie widzę tych opcji w ustawieniach ;/ jeszcze muszę zerknąć do konfigu