Wpis z mikrobloga

@michak: jak ręcznie? wszystkie tutoriale pokazują tak samo a na forach wiele osób ma taki sam problem jak ja. Oczywiście najczęsciej polecane rozwiązanie to jamp, ale to płatne i ja mam to gdzieś.
  • Odpowiedz
@zerthimon: A to nie jest tak ze skrypt czeka az klikniesz USUN STARSZE TABELE przypadkiem..?

A co sie dzieje w bazie to najlepiej sprawdzic w bazie. Jesli to mysql to albo z linii komend albo przez jakiegos phpmyadmina albo mysqlworkbench.
  • Odpowiedz
@msq: jeszcze jedno pytanie. czy xamp + joomla przy tworzeniu stron w html + scc jest wymagany? Rozumiem jak jakieś bazy danych na php to tak, ale w tym przypadku jest to zasadne?
  • Odpowiedz
@zerthimon: Nie wiem co to jest scc, mozliwe ze chodzilo ci o css...

Do tworzenia stron w samym html i css wystarczy ci notatnik i przegladarka.

Jesli chcesz do tego dodac php to xamp czy wamp jest dobrym rozwiazaniem dla poczatkujacych. I od razu jest tam baza danych, choc nie jest niezbedna dla php do dzialania.

Joomla to jeden z CMSow, troche chyba juz wiekowy i majacy najlepse lata za
  • Odpowiedz
@zerthimon: czemu? bo gówniany hosting (np darmowy lub home.pl z włączoną separacją).

Walka na cms'y wordpress/joomla nie ma tu sensu, gdyż na gównianym hostingu z każdym będzie problem.

Jeden woli wp drugi joomle, z doświadczenia widzę, że ludzie którzy nie mają pojęcia jak prawidłowo robić strony biorą się za wordpressa gdyż jest łatwiejszy dla początkującego (najwięcej potworków za które 'programistą' urywałbym łapy).
  • Odpowiedz