Wpis z mikrobloga

Czas ocenić hostel w którym się znajdowałem :)

http://www.check-in-hostel.de/

Lokalizacja jest bardzo dobra, do metra (Kochstr) dojdzie się w 3-4 minuty i wtedy już zależnie gdzie się chce dostać to wybrać kierunek i się przesiąść na odpowiednią linię. Jest autobus nocny który nas wczoraj uratował więc kolejny plus kiedy metro przestaje działać.

Pokój 6 osobowy był około 2 razy większy od pokoju 8 osobowego który miałem w Londynie. Szafki były takie jak w szatniach co było jak dla mnie małym minusem bo cała torba się nie zmieści (w Londynie były to wysuwane klatki spod łóżek) ale zdecydowałem się tam wsadzać dokumenty, telefony i laptopa więc w sumie nie było problemu. Kuchnia miała wszystkie podstawowe sprawy, dwie kuchenki, dwie mikrofalówki, trzy czajniki elektryczne tak więc nie mogłem na to narzekać. Oczywiście zdarzało się, że jakieś buractwo po sobie nie pomyło ale to już jest wina gości a i tak syf w zlewie długo nie stał (nie wiem kto to ostatecznie zmywał).

Pokój wspólny był również w porządku, z dużą mapą całego Berlina oraz zapisanymi wskazówkami jak dojechać do ważniejszych miejsc bądź stacji krok po kroku. Do tego spis knajp z podziałem na cenę. Duże okna co było fajną odmianą w porównaniu do pokoju wspólnego w Londynie który był w piwnicy. Przy recepcji do wzięcia mapa, obsługa względem mnie uprzejma za każdym razem. Do czystości również nie miałem żadnych zastrzeżeń.

A teraz wady, jak dużo osób używało internet czyli okolice godziny 9-10 i 20-21 to chodził on dosyć kiepsko. Jedynie 3 kabiny prysznicowe dla facetów i 3 dla kobiet ale nie spotkałem sytuacji że wszystkie były zajęte. Oraz był pewien dla mnie niezrozumiały problem z kluczami ponieważ jakoś tak się stało że w tym tygodniu do mojego pokoju zaginęły 3 klucze, wiem że 2 zniknęły w taki sposób że kilka piw i trunek 28% zniszczył kanadyjczyka który nie wymeldował się oraz omyłkowo wziął też cudzy kluczyk. Przez co osoby które były oddelegowane do tego pokoju nie miały swojego klucza. Dziwne bo powinni mieć ich więcej na wypadek zguby albo szybko dorobić.

To w sumie tyle co mogę powiedzieć o hostelu, osobiście bardzo mi się podobał może też dlatego że w pokoju trafiłem na bardzo w porządku ekipę. Jeśli ktoś by szukał to polecam :)

#skzdeu