Wpis z mikrobloga

@kvadzio: Grałem na komputerze głównie iks de.

Mam skończony kurs cnc, pracowałem trochę w tym charakterze.

Technikiem informatykiem jestem z wykształcenia, też pracowałem w zawodzie.
@niemenel: Rozumiem. To tylko jedno ogłoszenie, przeżyjesz. Może jak jesteś tu przy okazji i jesteś z okolic środkowo-północnej Anglii, to opowiesz czy są tam jakieś ciekawe miejsca gdzie warto by zamieszkać / zwiedzić ?
@augustyn_kordecki: No wiem, że nie jest różowo ... ale cóż, innego bardziej "białego" dużego miasta chyba nie znajdę ? Jest jakieś ?

Jadąc do Anglii chcę przebywać z Anglikami ! Dżentelmenami w monoklu i cylindrze popijającymi herbatkę o 5 o clock ! (no dobra, wiem że to trochę na wyrost wyobrażenie, ale niech będą to po prostu Anglicy, a nie menażeria z bliskiego wschodu)
@Laserade: W sumie to bardziej biała jest Szkocja. Do niej napływa mniej kolorowej esencji tolerancji i multikulturalizmu.

Zweryfikuję Twoje wyobrażenie - o ile często są to naprawdę mili ludzie tak młodzież imprezuje gorzej niż w naszych akademikach. Pójdź na główną ulicę miasta w piątek/sobotę wieczór - jest to istny dramat. Zarzygani i nachlani z rozerwanymi ciuchami idą sobie normalnie ulicą bez najmniejszego problemu.

Aczkolwiek jak lubisz single malty to będziesz zachwycony
@Laserade: W West Midlands jest od cholery fabryk produkujących części samochodowe które cały czas szukają osób. Ja z kilkumiesięcznym doświadczeniem dostałem pracę na drugi dzień po tym jak poszedłem do agencji, jak masz zrobiony kurs i znasz angielski to Cię przyjmą z uśmiechem na twarzy. Tylko z tym kursem to nie do końca tak różowo, bo krzywo patrzą na zagraniczne.
@sorek: Jestem już po kursie CNC, ale thx za info. Szukam miasta, które łączy jednocześnie cechy - dużo białych i duże miasto. Sheffield trochę mi się architektonicznie nie podoba =p. Zwłaszcza to, że jest na wzniesieniach. W sumie czytałem, że ma bogatą historię metalurgiczną, więc pewnie dla CNC jest robota. Możesz powiedzieć coś więcej ?
@Laserade: Przepraszam, chodzilo mi robote z CNC a nie kursy.

Sheffield to piekne, stare miasto. Gdyby Cromwell nei rozwalil tam zamku to IMO byloby to najladniejsze miasto w anglii i mogloby sie miezyc z Edynburgiem ;) Piekne tramwaje i faktycznie - miasto stali ;) Ogólnie polecam, bo daleko do niego nie mam i jesli dostane prace, na ktora jestem nastawiony to na pewno sie tam przeniose (choc mieszkam 15mil od niego)
@sorek: Brzmi interesująco. Dużo ekhm ... kolorowych ? Znaczy wiem, że ogólnie się nie uwolnię od nich, ale chodzi czy bardzo dużo ...

Inna sprawa, że wole trochę nowocześniejszą architekturę, więc chyba czułbym się lepiej w Leeds ... no ale póki nie zobacze to się nie dowiem, street view to nie widok na żywo =p. Łatwo jest znaleźć pracę w tym zawodzie ? Zakłady pracy jak rozumiem, głównie pod miastami są