Wpis z mikrobloga

Dzisiaj trochę wpis dla jaj, bo w #ciekawostkiozespolach Bayer Full. Mam nadzieje, że nikt się nie obrazi za to :)

*Bayer Full to najstarszy zespół disco polo w Polsce (drobna uwaga wynikająca z moich obserwacji: przyjmując, że disco polo powstało w Polsce, to można przyjąć, że Bayer Full to prekursor nowego gatunku muzycznego); źródło.

*Lider zespołu, Sławomir Świerzyński, jest członkiem PSL; źródło. Na pocieszenie zaznaczę, że dzieci Świerzyńskiego zamiast pracować razem w agencjach rolnicznych grają z ojcem na koncertach (skład zespołu.

*Piosenka "Majteczki w kropeczki" powstała na kacu. Świerzyński wspomina, że piosenka ta to taka autobiografia; źródło.

*Bayer Full jak zaznaczył na swojej stronie internetowej, gra Euro Polo (tam określono zespół po koncercie w Madrycie w 2007 roku, źródło).

*Bayer Full błędnie mówi o sobie, mówiąc, że jako pierwszy polski zespół nagrał płytę kompaktową. Wikipedia podaje, że pierwsza płyta kompaktowa z muzyką wydana w Polsce (w 1988 r.) zawierała koncert fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina (orkiestracja Carl Tausig) i Koncert fortepianowy op. 20 Józefa Wieniawskiego w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Bałtyckiej pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. Niestety źródło do którego się odwołuje jest martwym linkiem, artykuł. Archiwum Polskiego Rocka podaje, że płyta "Tak tak" Obywatela G.C. była płytą kompaktową wydaną w 1988 roku, źródło.

*Bayer Full to jedyny polski zespół, którego piosenki śpiewano w "Szansie na sukces"; źródło.

*Zespół sprzedał 63 miliony płyt w Chinach, źródło.

*Podobno każdy lubi Bayer Full. Po szóstym kieliszku (ot, taki #suchar) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Taką mam prośbę. Macie jakieś konkretne propozycje dla zespołów, które warto wrzucać, a nie grają nic z całej gamy muzyki rockowej (rocka i jej odmian słucham często, a wielu znanych wykonawców dobrze znam). Do niektórych zespołów elektrycznych szukam materiałów, ale idzie dosyć wolno. Zaznaczam, że propozycje na zespoły traktuje priorytetowo.

Spamlista: @JaTubagno @krzemyk @Sixshoes @onionista @your_ex @PrezesZapalniczki @Wickerie @kAdi @UlicznyPoeta @trzyka @tommiG @nom_om @dominik-ortyl @Psychopathy_Red @kamil_snk @Widelec @Gorasul @endrjupl @Arkolita @Trzeszcz @visa23 @Xax92 @Sejm @Jach00 @Czafincz @KeinenMikusien @Daisy @lukiryba @sztachetazplota @Eustachiusz @wykopowa_ona @JayRG @blazmerc @jgoluch @niedajerady @Szokatnica @Fisek @NeXer @scharlottka @kubbach @osmanho @Kaczorra @strychnina77 @linvelin @yoreciv @foxmurder @rudeangie @Tetur @udgz @nitas @Atrus

#ciekawostkiozespolach
  • 16
  • Odpowiedz
*Bayer Full to jedyny polski zespół, którego piosenki śpiewano w "Szansie na sukces"; źródło.


@UrzadPracy: Serio? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie miła odmiana. Co do inszości, to proponuję Die Antwoord.
  • Odpowiedz
@nom_om: Już ktoś proponował ten zespół, dlatego jest duża szansa, że niedługo się pojawią

@your_ex: Czemu nie, a po nich Arka Noego :D

@Kaczorra: Racja, pisząc na brudno tekst w notatniku nie zwróciłem uwagę na ten brak. A potem po przejrzeniu (jak widać, niedokładnym) wrzuciłem wpis
  • Odpowiedz